Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
lifestyle

Naukowcy wykryli fale uderzeniowe ze zderzających się czarnych

Ach, jeśli to nie przytłaczające okropności odległej przestrzeni kosmicznej przypominają mi, że żyję.

HQ

Uważa się, że dwie gigantyczne czarne zderzają się spiralnie ze sobą, łącząc dwie odległe galaktyki daleko w kosmosie. Jednak nawet będąc tak daleko od Ziemi, naukowcy uważają, że odebrali fale uderzeniowe ze zderzenia.

To może być pierwszy bezpośredni dowód na to, że czarne mogą wpływać na czas i przestrzeń. Naukowcy uważają, że w ten sposób galaktyki rosną i że podobne procesy zachodzą w całym wszechświecie.

Prof. Michael Kramer z Max Planck Institute for Radio Astronomy w Bonn powiedział BBC , że to odkrycie "może nam powiedzieć, czy teoria grawitacji Einsteina jest błędna; może nam powiedzieć o tym, czym naprawdę jest ciemna materia i ciemna energia, tajemnicza materia, która tworzy większość Wszechświata; i może dać nam nowe okno na nowe teorie fizyki".
Istnieją teorie, że czarne istnieją w sercach wszystkich galaktyk, ale nie zostało to jeszcze udowodnione. Obserwacje tych zderzających się czarnych zostały wykonane poprzez badanie sygnałów z martwych gwiazd, które wysyłają sygnały w precyzyjnych odstępach czasu. Dzięki zniekształceniu tych interwałów naukowcy byli w stanie dowiedzieć się, że czarne zniekształcają czas.

Naukowcy wykryli fale uderzeniowe ze zderzających się czarnych
To jest reklama:


Wczytywanie następnej zawartości