Polski
Gamereactor
lifestyle

Naukowcy znaleźli mikroplastik w męskich penisach

Chyba nadszedł czas, aby przestać jeść moje opakowania po jedzeniu, napojach i ubraniach.

HQ

Ostatnio badacze i naukowcy znaleźli niepokojące ilości mikroplastiku w męskich jądrach, a teraz, patrząc na inną główną część męskich narządów płciowych, wydaje się, że mikroplastik również można tam znaleźć.

Według naukowców, którzy rozmawiali ze Sky News, w 80% próbek pobranych z tkanki prącia znaleziono mikroplastiki o wielkości do 2 mikrometrów (zaledwie dwie tysięczne milimetra). "Wykrycie mikroplastiku w tkance prącia rodzi pytania o konsekwencje zanieczyszczeń środowiska dla zdrowia seksualnego" – stwierdzili naukowcy.

"Nasze badanie przedstawia przełomowe badanie obecności mikroplastików w tkance prącia" – dodali. Znalezione mikrodrobiny plastiku składały się głównie z polipropylenu, polietylenu i tereftalanu, które są stosowane głównie w opakowaniach.

Mikroplastik może dostać się do naszego organizmu poprzez żywność, powietrze, którym oddychamy, a nawet to, czego dotykamy, więc trudno ich uniknąć, ale naukowcy mają nadzieję, że możemy zmniejszyć ich obecność, rzucając światło na problemy, które mogą powodować.

To jest reklama:
Naukowcy znaleźli mikroplastik w męskich penisach


Wczytywanie następnej zawartości