Polski
Gamereactor
wiadomości
Dead Space Remake

Nie spodziewaj się remake'u Dead Space 2 w najbliższym czasie

Być może istniały plany remake'u sequela, ale podobno został on anulowany, chociaż EA temu zaprzecza.

HQ

W odstępie zaledwie kilku miesięcy, The Callisto Protocol został wydany po raz pierwszy pod koniec 2022 roku, a następnie Dead Space Remake na początku 2023 roku, przy czym ten pierwszy jest rozwijany przez nowo powstałe studio - Striking Distance Studios - w dużej mierze składające się z tych samych ludzi, którzy opracowali oryginalny Dead Space. Zespołem EA, który stworzył Dead Space Remake, było studio założone przez weterana Ubisoftu, Jade Raymond, prawie dziesięć lat temu, Motive Studio.

Podczas gdy The Callisto Protocol osiągnął gorsze wyniki komercyjne, Dead Space Remake radził sobie całkiem nieźle, chociaż EA nigdy nie podzieliło się żadnymi oficjalnymi danymi dotyczącymi sprzedaży. Fani również prosili o remake Dead Space 2, ale poza niejasnymi plotkami i komentarzami deweloperów, że są zainteresowani remakiem części drugiej, nie usłyszeliśmy nic konkretnego.

Więc... Czy nadchodzi gra? Niestety, na to się nie zanosi, ponieważ niedawno informowaliśmy, że Motive przyczyni się do rozwoju kolejnego Battlefielda i że pracują również nad grą o Iron Manie. Ale może wcześniej planowano, że kiedyś zostanie wydany?

Wczoraj dziennikarz Jeff Grubb powiedział w podcaście Giant Bombcast, że prace nad Dead Space 2 Remake zostały wstrzymane w fazie koncepcyjnej, ponieważ EA uważało, że pierwsza gra nie sprzedaje się wystarczająco. To z kolei skłoniło EA do obalenia oświadczenia dla IGN, stwierdzając, że "zwykle nie komentują plotek, ale ta historia nie ma racji bytu".

I na tym mogło się skończyć, ale faktem jest, że Grubb obstawał przy swoim i wydał nowe oświadczenie, pisząc na X: "Dead Space 2 był zdecydowanie planowany. Miał kryptonim. A teraz im się to nie udaje.

Niezależnie od tego, w którą partię wierzysz, wydaje się, że nie ma Dead Space 2, co potwierdza nawet dziennikarz Jason Schreier w artykule Bloomberga. Niemniej jednak EA wie, że fani i media byliby bardzo zdenerwowani, gdyby usłyszeli, że EA wstrzymało prace nad Dead Space 2, co każe podejrzewać, że w ich interesie jest, aby historia się nie rozprzestrzeniła. Zobaczymy, czy któryś z ewentualnie zaangażowanych programistów w końcu przekaże nam prawdę za pośrednictwem LinkedIn lub mediów społecznościowych.

Co sądzisz o tej sprawie, czy Dead Space 2 Remake był w fazie rozwoju, ale został anulowany przez EA, czy nigdy nie był nawet brany pod uwagę?

Dead Space Remake

Powiązane teksty

0
Dead Space RemakeScore

Dead Space Remake

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Wróciliśmy do USG Ishimura, aby ponownie przeżyć kultową historię survival horroru, która umieściła Isaaca Clarke'a na mapie.Wczytywanie następnej zawartości