Polski
Gamereactor
artykuły
Alan Wake 2

Night Springs obiecuje radykalną zmianę tonu z Alan Wake 2: "Nie było żadnych zasad ani zahamowań"

Ketil spotkał się z kilkoma weteranami Remedy, aby porozmawiać o rozszerzeniu, które jest już dostępne dla Alan Wake 2.

HQ

Jedną z niespodzianek wśród wielu zapowiedzi na niedawnym Summer Game Fest była kropla cienia pierwszego rozszerzenia do Alan Wake 2. Nazywa się, jak już wiemy, Night Springs i koncentruje się na trzech różnych odcinkach z trzema różnymi bohaterami, z których wszyscy są alternatywnymi wersjami znanych postaci ukształtowanych przez wyobraźnię Alana Wake'a, który próbuje uciec z Mrocznego Miejsca.

W internetowym wywiadzie z czterema osobami z Remedy zobaczyliśmy w akcji ultra-brutalny pastelowy sen Number One Fan, w którym występuje pewna kelnerka, i zdaliśmy sobie sprawę, że winiety Night Springs mają zauważalnie bardziej ekstremalny wygląd niż główna gra. Mieliśmy również szczęście zadać reżyserowi gry Kyle'owi Rowleyowi, głównemu scenarzyście Clayowi Murphy'emu, współprowadzącej projektowanie poziomów Nathalie Jankie i dyrektorowi ds. komunikacji Thomasowi Puha pytania dotyczące rozszerzenia i szerszego uniwersum Remedy.

★ Gamereactor: Jak wyglądał proces pisania? Czy Night Springs powstało w tym samym czasie, co główna gra, czy później?

Clay Murphy: "Został opracowany po wydaniu głównej gry, a proces pisania był bardzo "luźny" i zabawny, nie było żadnych zasad ani ograniczeń, po prostu czyste eksperymenty polegające na próbie znalezienia tego, co było zabawne w każdym odcinku i przesuwaniu granic tak bardzo, jak to tylko możliwe."

Kyle Rowley: "Mieliśmy gotową koncepcję Night Springs, zanim skończyliśmy główną grę. Zawsze pociągał nas pomysł grania wieloma postaciami, a na etapie koncepcyjnym głównej gry planowaliśmy więcej grywalnych postaci, niż ostatecznie mieliśmy. Mamy dwójkę głównych bohaterów, a na początku Słowika. W grze było ich więcej, ale ostatecznie skupiliśmy się na tych podstawowych. Zdecydowaliśmy, że wrócimy do tego później, a Night Springs jako koncepcja pojawiła się na scenie, ale została zaparkowana. A kiedy skończyliśmy grę, wyjęliśmy ją ponownie i powiedzieliśmy: "Napiszmy coś szalonego i zwariowanego, ludzie!".

To jest reklama:

Clay Murphy: "Proces pisania zawsze opiera się na współpracy, ale w szczególności w ten projekt zaangażowało się wiele osób".

Nathalie Jankie: "To było bardzo 'tak i...'. "

Clay Murphy: "Tak, staramy się dobrze bawić i robić to dziwacznie, więc nie każdy pomysł musi pochodzić od zespołu scenarzystów."

To jest reklama:

Czy luźniejsze podejście do materiału jest powodem, dla którego zdecydowaliście się na format winiety?

Clay Murphy: "Tak! W Night Springs, fikcyjnym serialu telewizyjnym osadzonym w naszym uniwersum, możemy wziąć postacie inspirowane "prawdziwymi" ludźmi i mieć winiety, które są luźniejsze w tonie niż w głównej grze, i poprowadzić horror lub komedię w różnych kierunkach w dość ekstremalny sposób - o czym wkrótce przekonasz się na własne oczy.

Kyle Rowley: "To także dobry środek do czyszczenia palety dla zespołu po pięciu latach pracy nad horrorem i utknięciu z Alanem w Mrocznym Miejscu. Chcieliśmy stworzyć coś bardziej lekkiego i swobodnego, i mieliśmy wiele pomysłów na główną grę, których ostatecznie nie wykorzystaliśmy z tego czy innego powodu. Wzięliśmy je i użyliśmy tutaj, i jak wspomniał Clay, pobiegliśmy z nimi. Nie było pytania: "Czy to zbyt szalone?". To było raczej coś w stylu: "Czy to wystarczająco szalone?". Takie było nasze nastawienie i była to miła zmiana po Alan Wake 2 ".

Alan Wake 2

★ Na jakich filmowych inspiracjach czerpałeś z Night Springs? Wiem, że Control inspirował się na przykład Beyond the Black Rainbow.

Clay Murphy: "Mamy filmowe inspiracje dla każdego odcinka, które wpływają na rozgrywkę, fabułę i grafikę. Przechodzi od sci-fi z lat 50. i 60. do pastelowego, prawie jak Barbie wyglądu Number One Fan."

Kyle Rowley: "W tym wydaniu chodzi o to, aby znaleźć odniesienia do popkultury, które ludzie rozpoznają, a następnie wcisnąć gaz do dechy i utrzymać go tam".

★ W jaki sposób wybraliście te trzy postacie? Czy w grę wchodziły reakcje fanów?

Kyle Rowley: "Zdecydowanie! Jest dużo fanserwisu".

Thomas Puha: "Nie ma sprawy... "

Kyle Rowley: "Jak wspomniał Clay, te trzy postacie są inspirowane prawdziwymi postaciami z uniwersum, ale nie są nimi. Mogliśmy więc wykorzystać postacie z naszego uniwersum i umieścić je w sytuacjach i środowiskach, w których mogą być ekscytujące".

Clay Murphy: "Dla nas to także nostalgia. Tak, chodzi o to, czego chcą fani - Rose Marigold jest zdecydowaną ulubienicą fanów - ale są to również postacie, za którymi tęsknimy.

Nathalie Jankie: "Jedną z najfajniejszych rzeczy w tym rozszerzeniu było wchodzenie na Reddita i sprawdzanie, jakie mają teorie i czego chcą ludzie".

Clay Murphy: "To nie jest tak, że bierzemy to, co oni wymyślą."

Nathalie Jankie: "Nie, to jest bardziej tak, że mamy plan, a potem widzimy, co wymyślą, i to zabawne, że czasami jest to zgodne z naszymi planami, a czasami nie."

Clay Murphy: "W odcinku Number One Fan jest typ wroga o nazwie The Haters, oni nienawidzą Pisarza, a niektóre z ich kwestii mogłem znaleźć w Internecie i znaleźć wśród mniej pozytywnych opinii Alan Wake 2."

Alan Wake 2

★ Fragment, który właśnie zobaczyliśmy z dodatku, bardzo przypominał mi American Nightmare, który bardzo odbiegał od głównej gry. Czy to była inspiracja dla Night Springs?

Kyle Rowley: "American Nightmare bardzo różnił się tonalnie od oryginalnego Alana Wake'a i w ten sam sposób tworzymy tutaj nieco inne doświadczenie. I jak właśnie widzieliśmy, rozgrywka [w Number One Fan], mimo że używamy tych samych broni i przedmiotów, nie jest to tak naprawdę survival horror. Chodzi bardziej o strzelanie przez hordy wrogów, takich jak ta osoba próbująca uratować miłość swojego życia. Zmieniliśmy więc ton, a rozgrywka dostosowuje się do niego. W innych epizodach wzięliśmy mechanikę z głównej gry, taką jak Light Shifter, i zmieniliśmy kontekst, aby dostosować go do epizodu. Chodzi więc o to, aby rozgrywka była rozpoznawalna, ale w innym stylu i kontekście".

★ Finlandia jest wszędzie w grze, mimo że akcja toczy się w USA. Czy była to świadoma decyzja, aby uczynić go "bardziej fińskim" niż pierwszy Alan Wake?

Thomas Puha: "Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli licznik w budynku, który pokazywałby, kiedy mamy wystarczająco dużo Finlandii w grze [śmiech]. Ostatecznie chcemy tworzyć udane gry, które przemawiają do nas na poziomie globalnym, ale jeśli starasz się zadowolić wszystkich, nigdy się to nie udaje. Jesteśmy dumni z tego, że wszyscy Finowie są w grze, a Sam [Lake] też ma z tym wiele wspólnego.

Clay Murphy: "Tak, Sam reprezentuje wiele wysiłku, aby wprowadzić Finów do naszej gry. Może to zabrzmieć dziwnie, ale staramy się zakorzenić naszą grę w rzeczywistości, a zwłaszcza w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych znajdują się prawdziwe fińskie wioski, więc miejsce takie jak Watery jest zakorzenione w czymś prawdziwym.

Kyle Rowley: "Podróżowaliśmy również na północny zachód, takie jak Astoria, która również była inspiracją dla pierwszej gry".

Alan Wake 2

★ Który rozdział z głównej gry jest twoim ulubionym?

Kyle Rowley: "Moje jest otwarcie. W zasadzie od Słowika do pierwszego Overlap. Potem pierwsze dwa rozdziały. Głównie dlatego, że przeciwstawiamy się rzeczom, o które często proszą gracze, takim jak walka, i powoli budujemy atmosferę i poczucie bycia agentem FBI. Obawiałem się, jak zareagują na to gracze, ale myślę, że udało nam się stworzyć wciągające otwarcie, mimo że potrzeba kilku godzin, zanim naprawdę wkręcisz się w walkę.

Clay Murphy: " Mój jest przeciwieństwem. Kocham to wszystko, ale jako scenarzysta, ostatnie rozdziały, takie jak Alan i Saga, robią największe wrażenie. Zwłaszcza sekcja Pałacu Mrocznego Umysłu Sagi dała nam możliwość zbadania jej postaci i dostarczenia jej wspaniałych korzyści".

Nathalie Jankie: "Będę naprawdę irytująca i powiem, że nie mogę wybrać."

Clay Murphy: "Wybierz coś w środku."

Nathalie Jankie: "Valhalla Nursing Home, ponieważ mamy naprawdę świetne momenty z postaciami, uwielbiam możliwości horroru, które mamy w tym rozdziale, i jest tam wiele odniesień do Alana Wake'a 1. Podobała mi się również sekcja Dark Mind Palace w Saga... "

Kyle Rowley: "Tak, bardzo lubię Dom Opieki Valhalla, ale ponieważ była to pierwsza rzecz, którą zaczęliśmy i ostatnia rzecz, którą skończyliśmy, naprawdę mam to za sobą."

Nathalie Jankie: "... No i oczywiście śpiewamy".

Kyle Rowley: "Myślę, że wszyscy staraliśmy się tego uniknąć, ponieważ stało się to oczywistą odpowiedzią."

Thomas Puha: " Chciałem powiedzieć, że sekcja Saga Wodnista. Tutaj wszystko się łączy. Jest sporo eksploracji, jest Koskelas tam, akcja intensyfikuje się aż do Coffee World. Jako misja ma to, co dobre. Szkoda, że nie dostaliśmy miejsca na jeszcze jedną misję w tym rejonie.

Night Springs jest już dostępne.

Powiązane teksty

Alan Wake 2: Nocne źródłaScore

Alan Wake 2: Nocne źródła

RECENZJA. Przez Conny Andersson

Nowe tajemnice, szaleństwo i cała masa akcji. Conny rozegrał trzy epizody, które składają się na pierwszy dodatek do Alan Wake 2...

Alan Wake 2Score

Alan Wake 2

RECENZJA. Przez Magnus Groth-Andersen

Remedy dostarcza swoją najbardziej bezkompromisową grę w historii, a także najlepszą.Wczytywanie następnej zawartości