Polski
Gamereactor
wiadomości

Nintendo doda trzy kolejne kobiety do swojego zarządu

Akcjonariusze wezmą udział w głosowaniu w przyszłym miesiącu, aby włączyć Miyoko Demay (byłą prezes Tiffany & Co. w Japonii), Eiko Osawę i Keiko Akashi.

HQ

Zgodnie z ostatnim rocznym raportem Nintendo, firma z siedzibą w Kioto ma zamiar włączyć do swojego zespołu zarządzającego trzy kobiety na bardzo istotnych stanowiskach. Wśród nich jest Miyoko Demay, była prezes Tiffany & Co. w Japonii. Eiko Osawa i Keiko Akashi, dwie osoby z długą historią w księgowości i podatkach, również zasiądą w zarządzie. Demay ma objąć stanowisko dyrektora zewnętrznego, podczas gdy pozostali kandydaci zasiądą w komitecie audytu i nadzoru zarządu spółki. Propozycje te zostaną poddane pod głosowanie wszystkich akcjonariuszy w połowie czerwca.

Z dokumentu wynika również, że po raz pierwszy kobieta objęła stanowisko takiego kalibru w firmie w 2020 roku, kiedy to wybrano Asę Shinkawę. W tym czasie Japończycy obchodzili 130-lecie historii i do tej pory żadna inna kobieta nie została nominowana na przywódcę.

Z drugiej strony, w zeszłym roku Axios poinformował, że 4,2% menedżerów Nintendo w japońskiej centrali to kobiety. Podobnie liczba ta nie rośnie od 2021 roku, wkrótce po tym, jak do swoich najwyższych rang dodano kobiety. Co gorsza, przeciętna pracownica biurowa otrzymuje 72% wynagrodzenia zarabianego przez mężczyzn. Japoński producent wskazuje jednak na staż pracy jako główny powód takiego stanu rzeczy, twierdząc, że większość weteranów to mężczyźni i dlatego otrzymują wyższe wynagrodzenie.

Biorąc pod uwagę te kandydatki i wyraźne zainteresowanie rozwojem postaci kobiecych w grach i filmach Nintendo, z Princess Peach: Showtime!, która sprzedała się w milionie egzemplarzy w zaledwie dziewięć dni, a także w oczekiwaniu na ujawnienie kolejnej przygody Samus Aran w Metroid Prime 4, wygląda na to, że Nintendo będzie nadal zmniejszać różnicę płci jeszcze bardziej w przyszłości.

Nintendo doda trzy kolejne kobiety do swojego zarządu


Wczytywanie następnej zawartości