Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Nitro Deck

To akcesorium Switch sprawia, że Twoja konsola jest lepsza, ale musisz poświęcić dla niej funkcjonalność.

Nawet jeśli właśnie zainwestowałeś w wariant OLED konsoli Switch, wydaje się, że gry są absolutnie najważniejsze i że być może nie opiera się na najnowocześniejszych funkcjach. Coraz trudniej oderwać uwagę od faktu, że konsola Switch jest stosunkowo zabytkowa. Nie oznacza to, że niektóre formy technologii mogą być bardziej ponadczasowe niż inne, a Nintendo nigdy nie było zainteresowane konkurowaniem na granicy tego, co jest możliwe.

Co więc zrobić, jeśli kochasz gry na Switchu, ale jesteś zmęczony sprzętem? Dostajesz Nitro Deck, rodzaj mobilnej stacji dokującej, do której klikasz rzeczywisty ekran z OLED lub standardowego Switcha, a następnie otrzymujesz, na wiele sposobów, rodzaj Switcha 2.0.

Okej, więc jest mniej praktyczny i jest dostarczany w rodzaju solidnej plastikowej ramki z portem USB-C na dole, który akceptuje moduł wyświetlacza i dodaje rodzaj przenośnego doświadczenia dookoła z D-Padem, przyciskami przednimi, spustami - całością. Oprócz tego z tyłu znajduje się wbudowana podstawka, jeśli chcesz mieć ją stojącą na stole, na przykład cztery programowalne przyciski, a drążki analogowe to efekt Halla, co oznacza, że nigdy, przenigdy nie będą wykazywać tak zwanego "dryfowania", co okazało się powracającym problemem w zwykłych Joy-Conach.

Nitro Deck

Z tyłu znajduje się również port USB-C, który umożliwia ładowanie podczas gry (co jest konieczne, ponieważ korzysta z własnego portu konsoli), a także wyjście wyświetlania, dzięki czemu można jednocześnie wysyłać sygnał na ekran.

To jest reklama:

To wszystko jest na najwyższym poziomie, a producent CRKD wyraźnie wiedział dokładnie, do czego zmierza, ponieważ Nitro Deck emanuje celowym designem, a zarówno komfort, jak i mechaniczna precyzja w wyniku lepszego chwytu i bardziej responsywnych przycisków mogą być odczuwalne tak samo.

Ale weźmy tutaj byka za rogi. Nitro Deck niezaprzeczalnie sprawia, że Twój Switch jest cięższy - sam waży 272 gramy. Sprawia również, że jest większy. Twierdzę, że komfort będzie podobny do Steam Deck, który jest świetny, ale nie mieści się już w normalnych torbach Switch. Dlatego nagle nie kosztuje 50 funtów, ponieważ z torbą CRKD, która jest naturalnie zaprojektowana z myślą o Nitro Deck, cena wynosi 90 funtów. Jednak nadal wydaje się, że jest to niezła cena.

Ponadto nie możesz już po prostu zdjąć swoich Joy-Conów i grać z ekranem przed sobą na stole lub dać go znajomemu, a tym samym poświęcasz część podstawowych funkcji na rzecz lepszych wrażeń z gry solo. Możesz nosić ze sobą zwykłe Joy-Cony, ale jednak.

Nitro Deck
To jest reklama:

Jednakże, kiedy siedzisz z Nitro Deck w ręku, jasne jest, że dostajesz coś za te poświęcenia, a mianowicie znacznie, znacznie lepsze wrażenia w większości gier, gdy grasz sam. Graliśmy w Super Mario Bros. Wonder, Super Mario RPG i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom z Nitro Deck, więc trudno jest wrócić, nawet jeśli dostaniesz smuklejszy, bardziej przenośny i bardziej wszechstronny profil.

Ale jednocześnie trudno uniknąć płacenia za coś, co usuwa wiele pierwotnych zalet konsoli Switch. Brak wspornika Amiibo również tylko pogarsza sytuację, a trzeba powiedzieć, oprócz tego, że boki nie są zdejmowane, że staje się znacznie cięższy i musi być transportowany w specjalnie zaprojektowanej torbie. Ale jeśli poważnie myślisz o korzystaniu ze Switcha, a przede wszystkim sam grasz na kanapie, to jest to coś wyjątkowego. Szkoda tylko, że czyjeś użycie musi być tak konkretne, zanim będzie miało sens.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Nitro Deck

Nitro Deck

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Magnus Groth-Andersen

To akcesorium Switch sprawia, że Twoja konsola jest lepsza, ale musisz poświęcić dla niej funkcjonalność.Wczytywanie następnej zawartości