Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Oktane Designs Seq Shifter V2

Najnowszym testowanym przez nas produktem do wyścigów simowych jest ręcznie zbudowana skrzynia biegów z Ohio, wykonana z aluminium lotniczego, i jesteśmy pod wrażeniem.

Nie chcę tu zabrzmieć chełpliwie, ale myślę, że do tej pory przetestowałem 25 różnych skrzyń biegów przeznaczonych do wyścigów sim. Niestety, nie podobało mi się zbyt wiele z nich i dlatego zdaję sobie sprawę, że bardzo trudno mnie tu zadowolić, prawie niemożliwe. To dlatego, że myślę, że mam bardzo konkretne życzenia dotyczące tego, jak naprawdę powinna wyglądać dobra sekwencyjna skrzynia biegów do wyścigów sim.

Oktane Designs Seq Shifter V2
Projekt opracowany przez holenderskiego Heusinkvelda jest nadal najlepszym, jaki znam w świecie wyścigów sim.

Na początek musi być sztywny, bez zginania lub grzechotania części i musi dawać bardzo charakterystyczne i metaliczne, mechaniczne odczucie podczas zmiany biegów. Puk! Klonk! W tym miejscu Fanatec's Clubsport Shifter SQ i Heusinkveld Sim Shifter natychmiast znikają. Są zbyt miękkie, zbyt słabe i zbyt "klikalne". Nigdy nie czuje się jak prawdziwa skrzynia biegów w prawdziwym samochodzie wyścigowym. Nie ma też Thrustmaster TSS, VNM Shifter, Moza HGP ani Simagic DS-8X. Aiolog's Sequential Shifter jest całkiem blisko, ale nawet to wydaje się trochę za małe i wymaga wiele wysiłku, aby naprawdę zatrzasnąć biegi, co chcę być w stanie zrobić bez poczucia, że zaraz zniszczę mój drogi sprzęt wyścigowy.

Oktane Designs Seq Shifter V2
Na zdjęciach wygląda znacznie więcej niż w rzeczywistości.

I tu wkracza Verne Osborne z Ohio. Zmęczony tym, że nie jest w stanie znaleźć tego "właściwego" czucia w różnych sekwencyjnych skrzyniach biegów jako oddany sim-racer, Verne postanowił po uzależnieniu się od Dirt Rally 2.0 spróbować opracować i wyprodukować własny produkt. Oktane Design's SEQ Shifter V2 jest już tutaj i od kilku tygodni przepuszczam go przez dzwonek i czuję się gotowy do wręczenia oceny.

To jest reklama:
Oktane Designs Seq Shifter V2
Tutaj mówimy o skrzyni biegów, która jest zbudowana tak, aby wytrzymać bicie. Dużo nadużyć.

Podobnie jak Heusinkveld, ta skrzynia biegów jest wykonana z aluminium ciętego CNC zmontowanego ze i podkładkami M5, co wraz ze sprytną konstrukcją tego, jak sama dźwignia porusza się wewnątrz obudowy skrzyni biegów, sprawia, że jest to najbardziej wytrzymała przekładnia wyścigowa, jaką kiedykolwiek dotknąłem. To samochód pancerny na akcesoria bez większego ciężaru. Zero elastyczności, zero luzu i maksymalna sztywność skrętna, co sprawia, że czujesz się jak z prawdziwego samochodu rajdowego. Charakteryzuje się również najlepszymi dźwiękami podczas zmiany biegów, a dzięki sprytnej konstrukcji wydaje się, że nie można przegapić zmiany biegów, co z pewnością nie ma miejsca w przypadku Simagic Q1-P, który montowaliśmy na naszym zestawie wyścigowym przez ostatni rok.

Oktane Designs Seq Shifter V2
Waży 1,03 kg.

Oktane Designs Seq Shifter V2 po prostu daje bardzo, bardzo realistyczne odczucia, które moim zdaniem są najbliższe temu, jak czują się dzisiejsze samochody WRC. Miałem okazję bawić się dźwignią zmiany biegów kierowcy WRC Otta Tänaka (Ford Puma WRC) podczas Rajdu Szwecji i byłem zaskoczony, jak blisko Verne naprawdę zbliżył się do swojej skrzyni biegów. Kolejną dużą zaletą tej skrzyni biegów jest to, że jest stosunkowo mała i szczególnie wąska, co wraz z inteligentną płytą podstawy, w której znajduje się sześć różnych otworów, sprawia, że jest bardzo łatwa do zamontowania na tradycyjnym aluminiowym zestawie. Dla tych z Was, którzy używają rozstawu kierownicy Fanatec, możecie również podłączyć Oktane Design's box (można go kupić również bez tej kompatybilności) bezpośrednio z tyłu rozstawu kierownicy (Shifter 1/Shifter 2), co oznacza, że zapisujesz wejście UBS na komputerze i eliminuje potrzebę posiadania większej liczby biegnących przez pokój. Skrzynia biegów działa również natychmiast, bez oprogramowania lub ustawień, z którymi można by się zepsuć.

To jest reklama:
Oktane Designs Seq Shifter V2
Oczywiście idealnie pasuje do hamulca ręcznego Heusinkveld, a uczucie zmiany przełożeń jest genialne.

Dla tych, którzy jeżdżą głównie rajdowo lub wolą retro-wyścigi przede wszystkim w wiecznie niedocenianym Automobilista 2, jest to oczywisty wybór sekwencyjnej skrzyni biegów. Jest stylowy w mechaniczny, okrojony sposób, jego forma sprawia, że jest bardzo łatwy w montażu, prawie nic nie kosztuje i można go podłączyć bezpośrednio do kierownicy Fanatec. Oktane Designs Seq Shifter V2 oferuje również najlepsze wrażenie sekwencyjnej zmiany ze wszystkiego, co testowałem poniżej 1000 USD, co wiele mówi o genialnej pracy Verne'a.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Oktane Designs Seq Shifter V2

Oktane Designs Seq Shifter V2

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Najnowszym testowanym przez nas produktem do wyścigów simowych jest ręcznie zbudowana skrzynia biegów z Ohio, wykonana z aluminium lotniczego, i jesteśmy pod wrażeniem.Wczytywanie następnej zawartości