Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

OnePlus Open

Najbardziej godny polecenia składany telefon wylądował.

HQ

W ciągu ostatnich kilku lat trochę trudno było oglądać OnePlus z boku. Małżeństwo z siostrzaną firmą Oppo oznaczało, że oboje mogli spojrzeć sobie w oczy, ale oznacza to również, że niektóre z najważniejszych postępów były dokładnie odwrotne. Nagle nazwano go "SuperVOOC" i pojawił się ze złączami USB-A zamiast USB-C, nagle zabrakło ładowania bezprzewodowego nawet we flagowcach, nagle ich aparaty w telefonach zostały obniżone z 3x do 2x zoom optyczny. Nawet kultowy już "suwak alertów" został wyeliminowany w OnePlus 10T, tylko po to, by w cudowny sposób powrócić wkrótce potem.

Ale wszystko to znika jak rosa z jasnego słońca, gdy tylko weźmiesz do ręki OnePlus Open, pierwszy składany samochód firmy i pierwszy prawdziwy konkurent dla Samsung Galaxy Z Fold i Google Pixel Fold. Poza kilkoma potknięciami, jest to odkupienie dla OnePlusa, wyjątkowy moment, w którym wszystkie ambicje powróciły, a chłopcze, nie udało się tego przegapić. Chociaż nie jest to sztandarowy zabójca, hasło "nigdy nie osiadaj" jest prawdziwe po raz pierwszy od dłuższego czasu.

OnePlus Open
To jest reklama:

OnePlus Open waży 239 gramów i ma około 11,7 milimetra grubości po złożeniu. Nie oznacza to, że wydaje się, że trzyma się go jak standardowy smartfon, ale oznacza to, że nie zauważasz w ten sam sposób, w jaki trzymasz telefon o znacznie większej wszechstronności technologicznej, jak mogłeś to robić w przeszłości. Posiada certyfikat IPX4, oferuje obsługę dwóch kart SIM i możesz naładować baterię 4805 mAh w 42 minuty na ładowaniu 67 W, a także otrzymujesz ładowarkę. Jednak, co warto kilkakrotnie podkreślić, nie ma ładowania bezprzewodowego. Jest to co najmniej problematyczne, zwłaszcza że sam OnePlus wprowadził niesamowicie szybką ładowarkę bezprzewodową kilka lat temu, ponieważ "zwykłe prędkości nie były dla nich wystarczająco szybkie", a teraz OnePlus wprowadził swój najdroższy telefon w historii, który nie obsługuje tej ładowarki. Niewybaczalny.

To powiedziawszy, to w zasadzie moja jedyna skarga na sprzęt. Jasne, czytnik linii papilarnych z boku nie jest tak responsywny, jak niektóre z tych, których firma używała w przeszłości pod szkłem ekranu, ale działa. Wspomniany suwak alertów powrócił, tył wykonany jest z satynowego szkła, które odpycha odciski palców, moduł aparatu jest tak gigantyczny, że jest prawie kuszący i świetnie się go trzyma i używa.

Z przodu mamy 6,31-calowy wyświetlacz LTOP3 Super Fluid OLED z Dolby Vision w rozdzielczości 1116x2484 pikseli. Obsługuje 120 Hz i 2800 nitów i jest skalibrowany kolorystycznie w taki sposób, że prawie każdy inny telefon na rynku, w tym prawie iPhone 15 Pro Max, jest zawstydzony. Rozłóż i masz kolejny 7,82-calowy panel LTPO3 AMOLED, również działający z częstotliwością 120 Hz i 2800 nitów. Jest tu wielka spójność między tymi dwoma panelami i jest to naprawdę jedna z najlepszych części ogólnego doświadczenia.

W zasadzie po prostu uruchamiamy tutaj zapasy Android. Jasne, tu i ówdzie są małe akcenty OxygenOS, ale jest to tak blisko Pixel-esque Google, jak to możliwe, i w przeciwieństwie do Pixel Fold, OnePlus Open jest wyposażony w Snapdragon 8 Gen 2, 16GB RAM i 512GB miejsca UFS 4.0, tj. "Bleeding Edge", i nigdy nie nagrzewał się ani nie był powolny podczas całego okresu testowego, I nie ma znaczenia, co na to rzuciliśmy.

To jest reklama:

OnePlus Open został opisany przez innych jako "składany szczyt" i łatwo zrozumieć, dlaczego, gdy zaczniesz go używać. Oprócz braku ładowania bezprzewodowego, wszystkie funkcje są tutaj, a ta wszechstronność spotyka się z rygorystycznym projektem, poczuciem prostoty, którego wcześniej brakowało na rynku i skupieniem się na błyskawicznej, żwawej wydajności.

OnePlus ma również kilka asów w rękawie, jeśli chodzi o wielozadaniowość. Nazywają to rozwiązanie "Open Canvas", a dwoma palcami można przesuwać palcem od góry do dołu, gdy telefon jest otwarty i natychmiast dzielić programy, że tak powiem. Możesz nawet ustawić ostrość na trzech aplikacjach i przełączać się między nimi dość intuicyjnie. Ogólnie rzecz biorąc, OnePlus Open jest najwygodniejszym składanym telefonem do codziennego użytku, a dzięki temu, że te funkcje są tak łatwe i bezproblemowe w użyciu, w jakiś sposób przekonasz się do częstszego korzystania z nich.

OnePlus Open

Trudno nie zwrócić uwagi na lekko gigantyczny moduł aparatu z tyłu, ale uważam, że jest wręcz piękny. Wygląda jakoś jak obiektyw oldschoolowego aparatu, jest nostalgiczny. Na wyspie aparatów znajdziemy 48-megapikselowy obiektyw o szerokości 24 mm ze stabilizacją optyczną, 64-megapikselowy teleobiektyw 70 mm z 3-krotnym zoomem optycznym oraz 48-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw o kącie widzenia 114 stopni. Hasselblad ponownie odpowiada za kalibrację kolorów i możesz nagrywać do 4K/60 kl./s lub superwolne 1080p/480 kl./s z elektroniczną stabilizacją opartą na żyroskopie. Właściwie minęło trochę czasu, odkąd sprawdzałem OnePlus pod kątem ich ambicji, aby konkurować bardziej bezpośrednio z Samsungiem, a może zwłaszcza z Google, ale wiele się wydarzyło od czasu wprowadzenia partnerstwa Hasselblad z OnePlus 9. Kalibracja kolorów jest nadal neutralna, ale teraz ma trochę więcej popu bez nadmiernego nasycania kolorów. Dzięki ulepszonemu zakresowi dynamiki we wszystkich trzech obiektywach jest ostrość i chociaż aparat nie do końca wie, co robić w warunkach słabego oświetlenia, jest to system aparatów, któremu mogę z łatwością zaufać pod każdym względem.

Innymi słowy, OnePlus jest w i jeśli interesują Cię tylko składane telefony i mierzysz się przede wszystkim z Galaxy Z Fold 5, to po prostu nie ma tu prawdziwej konkurencji - OnePlus paraliżuje Samsunga pod tym względem.

Nawet jeśli poświęcisz ładowanie bezprzewodowe (nie powinieneś, OnePlus), otrzymujesz najbardziej wszechstronny telefon Android na rynku. I jest nawet o około 500 funtów tańszy niż odpowiednik Z Fold 5 z 512 GB. Zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt sprawiają, że wygląda na to, że OnePlus przez lata wyprodukował wiele składanych telefonów, ponieważ produkt końcowy jest tak nieskończenie dopracowany. Czy powinieneś kupić składany telefon? To nadal trudno powiedzieć, zwłaszcza jeśli martwisz się długotrwałym zużyciem, które trudno nam tutaj przetestować. Możemy jednak powiedzieć, że w najbliższej przyszłości będziemy publikować więcej treści na Open, aby dać wam wyobrażenie o tym, jak to jest żyć. Ale jest niesamowity i godny polecenia? Tak, bez wątpienia.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości