Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Oppo Find X5

Wysokiej jakości zdjęcia w średniej cenie.

Oppo jest znane w Chinach jako producent wysokiej jakości urządzeń mobilnych, co zwykle widać również w wysokim przedziale cenowym produktów. Tutaj w Europie Oppo jest mniej znaną marką, ale przynajmniej kojarzymy ją z wysokiej jakości kamerami w ich urządzeniach. Oppo Find X5 to roczna seria flagowych telefonów Oppo, która jako nowa seria jest już dostępna w Chinach, starsze modele są sprzedawane za połowę ceny oryginału. Czy to może być dobra okazja, aby przejść do urządzeń Oppo?

Z ceną około pięciuset euro, Find X5 jest urządzeniem ze średniej półki cenowej. Przynajmniej na papierze urządzenie jest produktem wysokiej jakości w obecnym przedziale cenowym. Ekran to 6,55-calowy AMOLED z obsługą HDR10 + i prędkością odświeżania 120 Hz. Chipset w urządzeniu to według dzisiejszych standardów nieco przestarzały Snapdragon 555, który nadal może działać z więcej niż satysfakcjonującą prędkością. Telefon obsługuje bezprzewodowe ładowanie o mocy 30 watów, a także 80 watów z ładowaniem SuperVOOC z przewodowej ładowarki. Bateria w podstawowym modelu to tylko 4800mAh, która jest trochę za mała dla możliwości urządzenia.

Oppo Find X5

Głównym punktem marketingowym X5 jest aparat, ponieważ wszystkie aparaty z serii X5 są markowane przez znaną firmę Hasselblad. Zanim jednak zbytnio się podekscytuje, Hasselblad jest obecny tylko w kalibracji kolorów aparatu, w przeciwnym razie kamera jest całkowicie własnej produkcji Oppo. W porównaniu do droższego modelu Pro X5, to podstawowe urządzenie ma tylko 2-krotny zoom optyczny, a stabilizacja obrazu odbywa się za pomocą oprogramowania zamiast wbudowanego stabilizatora fizycznego.

Mimo to aparat jest doskonały, szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Główny aparat o rozdzielczości 32 megapikseli jest bardzo ostry, a rozdzielczość obrazu jest świetna. Stabilizator jest wystarczająco dobry i prawdopodobnie przegapisz tylko fizyczny tylko podczas powiększania obrazu, ponieważ oprogramowanie ma kilka problemów z nadążaniem za obrazem. Na obrazie jest niewiele szumów, a obraz może być ostry z wieloma różnymi punktami ogniskowymi. Biorąc pod uwagę cenę, aparat jest najlepszy, jaki można teraz uzyskać za tę kwotę.

To jest reklama:

Sam telefon ma zwykły kształt, ale bardzo solidny, ponieważ jakość wykonania jest bardzo dobra. Szklany tył telefonu jest szczególnie aksamitny, który bardzo dobrze leży w dłoni i nie przytłacza odciskami palców. Wyspa aparatu podnosi się bardzo skromnie i nie czuje się ostro ani nieswojo, gdy telefon jest trzymany w kieszeni. Oprócz portu USB-C w dolnej części telefonu nie można znaleźć żadnych innych portów, jak wydaje się być współczesnym trendem. Telefon jest również wyposażony w gumową osłonę, która przesuwa się zgrabnie na miejscu i sprawia, że uchwyt jest nieco bardziej pewny.

Główną wadą urządzenia jest żywotność baterii. Bateria 4800mAh zostanie rozładowana w mniej niż jeden dzień, jeśli telefon jest regularnie używany przez cały dzień. Przy bardziej aktywnym użytkowaniu żywotność baterii jest jeszcze bardziej ponura. Z drugiej strony, przy ładowaniu przewodowym telefon wzrasta z 15% baterii do 90% baterii w mniej niż 30 minut, więc problem jest niewielki.

Oppo Find X5

W codziennym użytkowaniu najlepszą cechą telefonu Oppo jest doskonały wyświetlacz w połączeniu z dobrym wyczuciem ręki i przyzwoitą wagą. Wyświetlacz owija się trochę wokół krawędzi telefonu i wydaje się trochę śliski, ale świetny design szklanego tyłu dobrze to rekompensuje. Wyświetlacz jest przyjemnością do oglądania, ponieważ kolory są żywe, rozdzielczość jest doskonała i wszystko po prostu ładnie się łączy. Tam, gdzie wyświetlacz naprawdę świeci, jest edycja obrazu, ponieważ efekty edycji są łatwe i szybkie do zobaczenia.

To jest reklama:

W tej chwili telefon jest wyposażony w najnowszą wersję Android, sparowaną z własnym systemem operacyjnym ColorOS firmy Oppo. ColorOS to twój bardzo podstawowy system operacyjny, który robi to, co powinien robić i niewiele więcej. Istnieje bardzo mało niepotrzebnych aplikacji działających z systemem operacyjnym, ale nie ma tu również prawdziwych innowacji. Widzieliście lepsze i gorsze.

Szybkość telefonu z pewnością zadowoli większość użytkowników. Mimo że nie jest zasilany przez najnowszy sprzęt, wszystkie testowane przeze mnie gry działały bez żadnych problemów, podobnie jak filmy w rozdzielczości 4K. Nie ma czkawki ani spowolnień w niczym i w sumie obsługa telefonu jest radośnie szybka.

Rok po premierze Oppo Find X5 jest wyborem jakości w swoim przedziale cenowym. W tej chwili nowsza seria X6 jest również dostępna tylko w Chinach, więc ci, którzy po nowszym sprzęcie Oppo będą musieli poczekać. Rok temu, konkurując w przedziale cenowym premium, X5 był w trudnej sytuacji, ale teraz wydaje się bardzo atrakcyjną opcją, szczególnie ze względu na doskonały wyświetlacz i świetny aparat.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości