Polski
Gamereactor
recenzje
Paper Trail

Paper Trail

Przyjrzymy się bliżej małej niezależnej grze logicznej Paper Trail, która polega na składaniu papieru i rozwiązywaniu zagadek.

Paper Trail to urocza, ale wymagająca gra logiczna z widokiem z góry z jedną centralną mechaniką, wokół której zbudowane są wszystkie łamigłówki: składanie kartki papieru.

Historia jest cienka jak papier (przepraszam!) i służy po prostu jako rama dla różnych łamigłówek. Wcielasz się w rolę 18-letniej Paige, pierwszej dziewczyny ze swojej wioski, której zaoferowano miejsce na uniwersytecie. Jej rodzina nie jest zadowolona z jej opuszczenia wioski, ale ona chce realizować swoje marzenia o edukacji, więc opuszcza rodzinę i wyrusza w podróż do nowego życia.

Paper Trail

Jej podróż odbywa się na różnych kartkach papieru, na których umieszczony jest świat gry i różne łamigłówki. Zazwyczaj zaczynasz od jednej strony papieru i musisz znaleźć drogę do wyjścia, które często znajduje się na drugim końcu papieru.

Na odwrocie papieru znajduje się podobny świat gry, ale z innymi platformami i innymi obszarami niż z przodu i teraz musisz złożyć papier na rogach lub z boków, aby stworzyć ścieżkę dla Paige, aby dostać się do wyjścia. Może to zabrzmieć dość prosto, ale nie zajęło mi dużo czasu, aby utknąć. Naprawdę musisz myśleć nieszablonowo, aby rozgryźć bardziej skomplikowane łamigłówki, które wkrótce napotkasz.

To jest reklama:
Paper Trail

Wygląda na to, że twórcy zdali sobie sprawę, że stworzyli wymagającą grę, ponieważ cały czas masz możliwość uzyskania części lub całości rozwiązania zagadki za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Oś czasu pokazuje, gdzie należy złożyć papier i w jakiej kolejności.

W miarę postępów w grze wprowadzane są różne nowe mechaniki, takie jak różne platformy do poruszania się, wiązki światła, które poprowadzą cię do właściwych miejsc lub posągi lub duże kamienie do przeniesienia, abyś mógł je przenieść do niektórych przełączników, które aktywują wyjście lub podobne. Ale w centrum tego wszystkiego jest mechanika składania i działa naprawdę dobrze.

Paper Trail
To jest reklama:

Styl wizualny jest dość unikalny, ale to nie jest mój styl. Świat gry wygląda prawie tak, jakby został ręcznie narysowany akwarelami, jest kolorowy i ładny - prawdopodobnie jest to styl wizualny, który trochę podzieli ludzi. Ścieżka dźwiękowa jest przyjemna i relaksująca, tak jak powinna być w grze tego typu.

Paper Trail to naprawdę fajna gra logiczna, ale nie powaliła mnie na kolana. Nie ma w tym nic złego, a różne łamigłówki powinny stanowić spore wyzwanie, ale wydaje się, że czegoś brakuje. Nie będąc w stanie wskazać palcem, co to dokładnie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że to, co tu jest, działa dobrze, a Paper Trail to dobry wybór do małej i nieco innej gry logicznej.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Dobre, wymagające łamigłówki. Fajna centralna mechanika łamigłówek. Świetna opcjonalna funkcja pomocy.
-
Może trochę zbyt proste. Czuje, że czegoś brakuje.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Paper Trail Score

Paper Trail

RECENZJA. Przez Palle Havshøi-Jensen

Przyjrzymy się bliżej małej niezależnej grze logicznej Paper Trail, która polega na składaniu papieru i rozwiązywaniu zagadek.Wczytywanie następnej zawartości