Polski
Gamereactor
artykuły
Pikmin 4

Pikmin 4: Jak grać jako Olimar

Olimar jest grywalny w najnowszej grze Pikmin, ale dotarcie do niego może być nie lada zadaniem.

HQ

Olimar jest głównym bohaterem serii Pikmin, ale jest wyraźnie nieobecny w czwartej grze. Jego obecność jest nadal odczuwalna, ale zamiast kontrolować naszego ulubionego okrągłego kapitana, szukamy go na początku gry wraz z innymi rozbitkami, którzy znaleźli się na dziwnej planecie, która zdecydowanie nie jest Ziemią.

Jak zapewne domyślacie się z tytułu, będzie to główne spoilery fabularne dotyczące Pikmin 4, więc jeśli chcecie wejść do gry zupełnie świeżo, sugerujemy kliknięcie teraz. W przeciwnym razie, oto jak możesz grać jako Olimar i odblokować jego segmenty rozgrywki w Pikmin 4.

Technicznie, przez pierwsze pięć minut rozgrywki będziesz mógł grać jako Olimar, który szuka części do swojego statku. Niestety, po tym bardzo krótkim odcinku zostaniesz od niego oddzielony, gdy wcielisz się w rolę własnej, niestandardowej postaci i nie będziesz mógł myśleć o ponownym zagraniu jako on, dopóki nie ukończysz głównej misji, aby go wyśledzić. Robisz to, grając w grę, zasadniczo zbierając wystarczającą ilość sparklium, dopóki nie odblokujesz obszaru Hideaway bohatera.

Pikmin 4
To jest reklama:

Tam zobaczysz sejf na półce, jeśli wyruszysz w kierunku północno-wschodnim od swojej bazy. Sejf wymaga kombinacji, którą powinieneś odebrać w miarę postępów w grze. Dla nas było to 851, ale to będzie się zmieniać z gry na grę, więc jest to coś, co każdy gracz będzie musiał sam rozgryźć. Próba i błąd mogą zdziałać cuda i wydaje się, że nie ma żadnych ograniczeń co do liczby prób, które możesz mieć, ponieważ otwarcie tego sejfu jest kluczem do kontynuowania historii.

Po otwarciu sejfu powita cię Leafling, jeden z rozbitków, który złapał chorobę, dając im liście na twarzach i wymazując większość ich wspomnień. Tam Leafling wyzywa cię na bitwę Dandori, twierdząc, że są kapitanem Olimarem. W tym momencie powinieneś być przyzwyczajony do stawienia czoła temu czerwonemu, wielkonosemu Leaflingowi, ponieważ pojawił się w wielu obszarach, rzucając ci wyzwanie, aby zobaczyć, kto może zgarnąć najwięcej łupów w określonym czasie. Prawdopodobnie już się domyślacie, że ten Leafling to Olimar, więc nie było wielkim szokiem, gdy usłyszałeś, jak to deklaruje. Zejdź do tunelu za Leaflingiem i zielonym szczeniakiem ratunkowym, który podążał za nim, a staniesz przed najtrudniejszym wyzwaniem Dandori. Na szczęście w tej misji możesz użyć Tajnej Bomby, która może dać ci wielką przewagę, o ile dotrzesz do niej, zanim zrobi to przeciwnik. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się pokonać Leaflinga, gdy to zrobisz, zemdleje z czystego podziwu dla twoich umiejętności Dandori, tak jak inne Leaflingi w grze. Stamtąd musisz go tylko złapać i umieścić na SS Beagle. Aha, pamiętaj też, aby mieć przy sobie lekarstwo na Liść, niezależnie od tego, czy dostaniesz je wcześniej z Nocnej Ekspedycji, czy zrobisz to po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu Kryjówki Bohatera.

Pikmin 4

Po tym, jak Olimar zostanie uratowany i odzyska przytomność, ukończysz "główną" historię Pikmin 4 i zostaniesz poczęstowany końcową scenką przerywnikową obok napisów końcowych. Zanim jednak uda ci się zakończyć wyprawę na dobre, musisz wrócić do obcego świata, aby ukończyć ostatnią część misji, której nie będziemy tutaj spoilerować. Gdy wrócisz po napisach końcowych do bazy, Olimar poprosi cię o rozmowę z nim.
Tam opowie o swoim czasie, zanim stał się Leaflingiem, pytając, czy chcesz usłyszeć jego Opowieści o wrakach. Jeśli się zgodzisz, zamienisz się na grę jako Olimar w nowym trybie gry Opowieści o wraku statku Olimara. Jest to jedyny segment, w którym w pełni grasz jako protagonista Pikmin i będziesz traktowany bardziej tradycyjną mechaniką. Zaczynasz od jednej cebuli i pojemności 20 Pikmin, na przykład. Ponadto masz trudny limit czasowy 15 dni na zebranie jak największej liczby części statku.

To jest reklama:

Tak więc, masz to. Gra jako Olimar jest dość prosta, ponieważ naprawdę musisz po prostu grać w główną historię, a następnie upewnić się, że z nim porozmawiasz, zanim wyruszysz i będziesz kontynuował swoje misje po napisach końcowych. W każdej chwili możesz wskoczyć i wyjść z Opowieści o wrakach statków, więc gdy tylko będziesz miał odrobinę nostalgii za Pikminem, możesz ponownie kontrolować starego kapitana Olimara.

Powiązane teksty

0
Pikmin 4Score

Pikmin 4

RECENZJA. Przez Alex Hopley

Fani czekali na to ponad dekadę i wydaje się, że Nintendo spełniło ich wysokie oczekiwania.Wczytywanie następnej zawartości