Polski
Gamereactor
artykuły
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Porady i wskazówki dla początkujących — The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Przygotuj się na powrót do Hyrule dzięki tym wskazówkom bez spoilerów.

HQ

Niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim weteranem Breath of the Wild, czy wkraczasz w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jako swoją pierwszą grę Zelda, zobaczysz mnóstwo nowych rzeczy w najnowszej ekstrawagancji piaskownicy Nintendo. Mamy nadzieję, że ta lista kilku wskazówek i sztuczek dla początkujących może ci trochę pomóc, nie psując żadnego doświadczenia.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Wskazówka nr 1: Wykorzystaj nowe umiejętności na swoją korzyść

To będzie wydawało się bardzo oczywiste, ale warto przypomnieć wszystkim, że tym razem masz świetne umiejętności i można je wykorzystać z doskonałym skutkiem w walce i otwartym świecie. Ultrahand prawdopodobnie będzie twoją umiejętnością, ponieważ w ten sposób tworzysz supersamochody i świetne urządzenia latające, które widziałeś w zwiastunach, ale inne umiejętności, które otrzymujesz, również nie powinny być ignorowane i mają świetne zastosowania od samego początku. Zwłaszcza we wczesnej fazie gry, kiedy będziesz dużo słabszy, mogą się naprawdę przydać.

To jest reklama:

Fuse pozwoli ci połączyć broń i prawie każdy przedmiot, który możesz złapać za pomocą Ultrahand, co oznacza, że możesz nawet uczynić gałąź drzewa realną bronią, dodając do niej kamień. Dzięki Fuse możesz także zrobić coś, co może rozbić skały, aby uzyskać cenne materiały, a nawet prowizoryczny wentylator, aby odepchnąć wrogów i popchnąć do przodu wszelkie poszarpane łodzie, które możesz połączyć z Ultrahand. Na marginesie, nie martw się, jeśli nie robisz transformatorów natychmiast za pomocą urządzeń Zonai i Ultrahand, ponieważ wiele ważniejszych i fajniejszych urządzeń zostanie znalezionych później lub poprzez eksplorację, kiedy naprawdę będziesz w stanie wykazać się kreatywnością.

Przywoływanie może powalić rzeczy rzucone na ciebie z powrotem do ich nadawcy, a użyteczność Ascend jest naprawdę w jego nazwie. Teraz nie będziesz potrzebował ryz wytrzymałości, aby wspiąć się na górę, ponieważ możesz przez nią wystrzelić lub przypomnieć sobie skałę spadłą z archipelagów nieba, zanim zeskoczysz z niej i poszybujesz do celu.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Wskazówka nr 2: Zdobądź szybowiec jak najszybciej

To jest reklama:

To prowadzi nas do wskazówki #2. W przeciwieństwie do pierwszej gry, Tears of the Kingdom nie mija szybowca po wyjściu z obszaru samouczka i będziesz musiał ukończyć odrobinę swojego pierwszego głównego zadania, zanim dostaniesz je w swoje ręce. Kiedy spadniesz do Hyrule, może się wydawać, że otwarty świat natychmiast woła twoje imię, ale muszę zalecić, abyś najpierw złapał szybowiec, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie zarejestrować żadnych wież i będziesz skazany na śmierć przez upadek, jeśli ześlizgniesz się z dużej wysokości.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Wskazówka nr 3: Nie odgryzaj więcej, niż możesz przeżuć wcześnie

Mówiąc o otwartym świecie, kiedy już zaczniesz odkrywać, staraj się nie odgryzać więcej, niż możesz od razu przeżuć. Jest wielu trudnych wrogów dość blisko miejsca, w którym zaczynasz, i zamiast szarżować na nich i główne zadanie, najlepiej najpierw zdobyć kilka serc. Nie ma nic złego w poświęcaniu czasu na The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. To gra, która chce, abyś go wypił, zamiast próbować uderzyć głową o ścianę tyle razy, ile potrzeba, aby go powalić.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Wskazówka nr 4: Udaj się do sanktuariów treningu bojowego tak szybko, jak to możliwe

Ten jest bardziej dla początkujących, ale jeśli potrzebujesz odświeżenia niektórych mechanik walki, takich jak w Breath of the Wild, możesz udać się do świątyń treningu bojowego. Jeśli szukasz podstawowego szkolenia, udaj się do Sanktuarium Kyonosis w pobliżu zamku Hyrule. Po rzuconą broń będziesz chciał udać się do świątyni Teniten, która znajduje się na wschód od jeziora Kolomo. Trening łuczniczy jest na niebie, jak Taunhiy Shrine, położony nad Ludfos Bog. Aby się ukryć, udaj się na północ od South Akkala Stable do świątyni Sinatanika. Nawet jeśli jesteś zorientowany w tym wszystkim, równie dobrze możesz udać się do tych sanktuariów po łatwe błogosławieństwa.

Wskazówka nr 5: Weź konia i zabierz go do wież

Chociaż w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest kilka opcji przechodzenia, nadal będziesz potrzebować zaufanego rumaka u boku, aby się poruszać. Kiedy możesz nie być w stanie wzbić się w przestworza lub nie masz wystarczającej wytrzymałości, aby szybować na długich dystansach, koń ma twoje plecy. Posiadanie konia pozwoli ci również wcześnie udać się do odległych wież, co oznacza, że możesz lepiej ułożyć ziemię i zobaczyć, co jest wokół ciebie. Wreszcie, w mojej ostatniej części reklamy koni, zdobycie wierzchowca zaprowadzi cię do stajni, gdzie będziesz mógł znaleźć dodatkowe interesujące zadania i spotkać znajome twarze.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Wskazówka nr 6: Eksperymentuj ze strzałkami

W ostatniej końcówce tej wstępnej listy rzeczy do zrobienia na początku gry, muszę zalecić zachowanie jak największej liczby materiałów, przede wszystkim po to, aby sprawdzić, co mogą zrobić, gdy są przymocowane do strzałek. Łucznictwo odgrywa ogromną rolę w Tears of the Kingdom, a duża jego część ma związek z tym, jakiego rodzaju strzał używasz. Oczywiście istnieją zwykłe strzały ognia i bomb, które można uzyskać po dołączeniu niektórych kwiatów i owoców, ale jest mnóstwo innych efektów do wypróbowania. Podczas ustawiania bokogoblinów w celu przetestowania najnowszej strzałki eksperymentalnej możesz również wyłączyć sterowanie ruchem w celu celowania. Jeśli, podobnie jak ja, spędzasz dużo czasu grając w trybie przenośnym, może to być bolesne, gdy przegapisz strzał, ponieważ poruszyłeś rękami w niewłaściwym czasie.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Oprócz powyższych wskazówek, oczywiście eksploruj jak najwięcej, zbieraj pikantne i schłodzone potrawy, aby przetrwać w surowszym klimacie Hyrule, i pamiętaj, że twoja broń się zepsuje. Jeśli masz to wszystko na dole, nie widzę powodu, dla którego twoje wczesne godziny nie miałyby być świetną zabawą w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości