Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Przekaźnik NZXT

NZXT chce dać Ci kompletny interaktywny ekosystem audio i udało im się to całkiem udanie.

NZXT jest najbardziej znany ze swojego sprzętu komputerowego, ale chce również dostarczyć wszystko, czego potrzebujesz po stronie audio. Zrobili to za pomocą całkowitego systemu kombinacji, serii Relay, który składa się z komponentów, które oddziałują ze sobą. W praktyce oznacza to zestaw słuchawkowy, subwoofer i głośniki podłączone do stojaka na słuchawki ze zintegrowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym i regulacją głośności. Wszystko to za łączną cenę poniżej 550 funtów.

Po podniesieniu słuchawek z podstawki dźwięk automatycznie przełącza się na słuchawki, a po ich odłożeniu słychać solidne kliknięcie, a głośniki przejmują kontrolę. Może to zabrzmieć trywialnie, ale to chyba jedyna funkcja, której naprawdę brakowało mi w dźwięku na PC.

NZXT nie można w żaden sposób oskarżać o ekstrawagancję; Możesz wybrać między bielą a czernią. Nazwy produktów są również zachwycająco konserwatywne, z kreatywnymi nazwami, takimi jak "Subwoofer" i "Głośniki". Dziękuję.

NZXT Relay Speakers + Subwoofer

Głośniki są dość zaskakującym produktem; Za 230 funtów można kupić parę aktywnych głośników, ale tylko jeden z nich ma moduł wzmacniacza, więc muszą być podłączone odpowiednim głośnikowym i kilkoma bardzo solidnymi terminalami głośnikowymi, które można łatwo znaleźć w prawdziwych głośnikach. Głośniki są małe, ale zaskakująco dobrze brzmią. Mają automatyczne włączanie, wyjście subwoofera oraz wejścia RCA i jack (TRS), a w zestawie jest sporo.

To jest reklama:

Byłem dość zdenerwowany podłączeniem do subwoofera, ponieważ myślałem, że będzie szum elektryczny, ponieważ są dość blisko siebie i nieekranowane, ale nie, nic z tego nie było. Mają dużą gumową podstawę, która zakrywa cały spód, a nawet są gwinty śrubowe dla tych, którzy chcą je zamontować na ramieniu; Pozwala to również na wykorzystanie ich do otoczenia lub innych celów. Nie ma jednak zintegrowanego zasilacza, jest zewnętrzny, ale dość ustandaryzowany. Pomimo ceny, jest 3-calowy głośnik średniotonowy z włókna szklanego, który dba o wszystko poniżej 1600 Hz, a głośnik wysokotonowy jest standardowo wykonany z jedwabiu, ale ma tylko 0,79". Obudowy są nawet wykonane z płyty MDF, a nie tylko z plastiku, jak się spodziewałem, i jest mały 80-watowy moduł wzmacniacza klasy D, który poradzi sobie, no cóż, ze wzmocnieniem. Pasmo przenoszenia jest oceniane na 70 Hz, co jest nieco wysokie jak na 3-calową średnicę, ale przy głośnikach tak blisko słuchacza prawdopodobnie dobrze, że nie są zaprojektowane do odtwarzania 130 dB.

To naprawdę dobre głośniki komputerowe od producenta innego niż Hi-Fi i za 230 funtów. Są wysoce zalecane; Jest dobrze rozdzielona reprodukcja, nie, nie ma potężnego basu, ale właściwie jest zarówno dynamika, jak i niezwykle czysta reprodukcja głosu na wszystkim, a pod względem brzmienia wszystko to łączy się genialnie i nie zajmują dużo miejsca.

To prowadzi nas do Relay Subwoofer. Subwoofer może być trochę przesadzony; jest to głośnik niskotonowy z 6,5-calowym przetwornikiem średniotonowym z pulpy, 140-watowym modułem klasy D i obudową MDF, i oczywiście jest to obudowa bass reflex, aby jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń. Podoba mi się, że ma własną regulację głośności i fazy, ale nie ma możliwości precyzyjnego ustawienia częstotliwości zwrotnicy. Wiem, że zaczyna się od 50 Hz i kończy na 150 Hz, ale na pokrętle nie ma żadnego wskazania, które dałoby ci wyobrażenie o tym, gdzie jesteś. Ponadto nie ma możliwości aktywnego podzielenia małych głośników. Oczywiście dla wielu najbardziej sensowne jest przejście na 70Hz, gdzie głośniki się zatrzymują, ale żeby je oszczędzić, 100Hz lub może 120Hz byłoby lepsze. Bez żadnego aktywnego skrzyżowania między nimi, cóż, nie ma zbyt wielu opcji. Zdecydowanie daje to wzmocnienie basów do dźwięku, a małe urządzenie jest szybkie i dokładne oraz zamontowane w obudowie, która jest wystarczająco mała i kompaktowa, aby zmieścić się pod większością stołów. Myślę jednak, że cena 120 funtów jest trochę wysoka, zwłaszcza przy braku aktywnej zwrotnicy i słabych opcjach strojenia. Za tę cenę można dostać "prawdziwy" 10-calowy subwoofer do użytku Hi-Fi, który, przy założeniu, że wszystkie inne czynniki są równe, może przenosić znacznie więcej powietrza.

Słuchawki nazywają się Relay Headset i mają certyfikat hi-res i są dość tanie, biorąc pod uwagę, że są to 40-milimetrowe jednostki neodymowe. Znalazłem je za 80 funtów - i są warte każdego grosza. Żałuję, że NZXT nie zrobił ich również w wersji bezprzewodowej, ale są to obecnie absolutnie najlepsze słuchawki przewodowe w tym przedziale cenowym. Obsługują nawet DTS: Headphone X, a "poświęcenie" polega na tym, że nie grają najgłębszego basu, ponieważ jest on odfiltrowany, ale to oznacza, że reszta reprodukcji jest zaskakująco czysta, szczegółowa i co nie mniej ważna bez zbyt wielu błędów - myślę, że właśnie tak powinny być zrobione niedrogie słuchawki - brawo.

To jest reklama:
NZXT Relay Speakers + Subwoofer

Ostatnim elementem jest mózg całości. SwitchMix to podstawka słuchawkowa z funkcją dotykową i przetwornikiem cyfrowo-analogowym z regulacją głośności. Działa samodzielnie, ale system jest przeznaczony do montażu na spodzie stojaka z precyzyjnym prowadzeniem. Jednak z jakiegoś powodu nie można go dostać w dużym rozmiarze, takim jak subwoofer.

Regulacja głośności to duże pokrętło na górze przetwornika cyfrowo-analogowego z powiązanymi małymi diodami, wypróbowany i przetestowany, ale także niezwykle przydatny system, w którym znajduje się przycisk suwaka/suwaka do przełączania poziomów między czatem a dźwiękiem w grze. Jest to bardzo wyczuwalne kliknięcie, gdy słuchawki są podnoszone lub umieszczane na stojaku, jest dobrze przemyślane i działa świetnie. Wszystko jest wykonane ze zgrabnych kanałów kablowych, a przetwornik cyfrowo-analogowy ma również wbudowany wzmacniacz do słuchawek przewodowych. Ale tak naprawdę jestem dość niezadowolony, że nie mogę powiedzieć, co to wzmacnia. Nie mogę się też dowiedzieć, jaki obwód DAC jest używany, poza tym, że jest 24-bitowy i obsługuje dźwięk DTS 7.1. Jednak stosunek sygnału do szumu wynoszący zaledwie 90 dB pokazuje, że prawdopodobnie nie jest to najnowszy model z najwyższej półki. Działa dobrze, a jakość dźwięku jest rozsądna jak na 120 funtów, ale jestem zdumiewająco zirytowany, że nie jestem w stanie dowiedzieć się, jakie wnętrzności są w środku, a przydałoby mi się trochę więcej mocy we wzmocnieniu, chcę być w stanie grać głośniej, niż pozwala mi na to zestaw.

Wszystko to jest powiązane z oprogramowaniem CAM NZXT, z którym od dawna mam nieco napięte relacje, ponieważ zajmuje dużo miejsca na komputerze, ale może też wiele zrobić i jest w rzeczywistości kompletnym rozwiązaniem programowym, jeśli cały twój dźwięk i wentylatory pochodzą z NZXT, a w nim są wszystkie ustawienia, o których możesz marzyć.

550 funtów może wydawać się dużo, ale zawiera prawdziwe głośniki, których można używać również w salonie, subwoofer, słuchawki, przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i podstawkę. Wolałbym ten ostateczny szlif i opcję dodania słuchawek bezprzewodowych zamiast zmuszania do używania, ale jest to bardzo zgodne z faktem, że myszy i klawiatury NZXT są również dostępne tylko przewodowo - ale powinieneś je wypróbować, ponieważ są zaskakująco dobrej jakości.

Tak więc kończymy z 9, ale jeśli uda ci się utrzymać cenę mniej więcej na tym samym poziomie i wprowadzić drobne ulepszenia, których przynajmniej mi brakuje, NZXT może potencjalnie zdominować rynek audio na PC, ponieważ jest to przerażająco solidna i kompetentna pierwsza oferta na kompleksowe rozwiązanie audio.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Przekaźnik NZXT

Przekaźnik NZXT

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Kim Olsen

NZXT chce dać Ci kompletny interaktywny ekosystem audio i udało im się to całkiem udanie.Wczytywanie następnej zawartości