Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Razer Viper V3 Hyperspeed

Rodzina Viperów powiększyła się, a my przetestowaliśmy zaktualizowany V3 Hyperspeed i jesteśmy pod wrażeniem.

HQ

Rewolucja e-sportowa trwa, a dzięki Viper V3 Hyperspeed Razer przenosi lekką jak piórko, popularną mysz na wyższy poziom dzięki zoptymalizowanej wydajności, imponującej żywotności baterii i częstotliwości próbkowania do 4000 Hz. Ale jak wypada w porównaniu ze swoim poprzednikiem, myszą, która wielu przysięga, że jest jedną z najlepszych w historii gier. Bo jeśli jest jedna rzecz, z której myszy Viper są dobrze znane, to jest to ich niezwykle lekka waga w połączeniu z doskonałym czujnikiem i sprawdzoną konstrukcją.

Jest to marka, która, przynajmniej wśród bardziej oddanych graczy i entuzjastów e-sportu, niesie ze sobą ciężar bezsensownego podejścia, które stawia na pierwszym miejscu wydajność i skupia się przede wszystkim na podstawowych funkcjach. Viper V3 Hyperspeed opiera się na tym dziedzictwie i jest krokiem naprzód w stosunku do tego, co wcześniej widzieliśmy w serii. Współczynnik kształtu nieco się powiększył, a w środku nie znajdziemy akumulatora, ale raczej miejsce na tradycyjne AA, a na koniec nieco bardziej przystępną cenę.

Czy zatem Viper V3 Hyperspeed jest wart 70 funtów, czy też mysz jest krokiem w złym kierunku, kompromisem zbyt daleko od tego, co tradycyjnie widzieliśmy w serii Viper firmy Razer? Na pierwszy rzut oka, gdy trzymam dłoń w dłoni mały czarny kawałek, instynktowne, pierwsze uczucie, które mnie ogarnia, jest takie, że wydaje mi się, że to połączenie Viper i Deathaddera. Krzyżówka z charakterystycznym wybrzuszeniem tego ostatniego, ale z tradycyjnie wąskim, bardziej drobnym ciałem Vipera.

Razer Viper V3 Hyperspeed
To jest reklama:

Powierzchnia jest gładka, ale łatwa do uchwycenia, z przyjemnym wykończeniem, które pozwala bezpiecznie trzymać mysz w dłoni. Nieco inny współczynnik kształtu umożliwia również wykorzystanie różnych form chwytu wokół myszy. Możesz więc łatwo uruchomić "klona" lub oprzeć całą rękę na Viperze V3 bez żadnego z wyborów, które wydają się złe lub dziwne. Dzięki baterii mysz jest również przyjemnie ciężka z tyłu, co osobiście doceniam, ale oznacza również, że niekoniecznie jest tak zwinna w swoich ruchach jak poprzednie modele.

Waga? Tak, z dołączoną baterią waży przyzwoite 82 gramy, a zatem należy do cięższych w klasie ultralekkiej. Można go porównać z własnym Razer DeathAdder V3, który jest prawie 30 gramów lżejszy i jest w mniej więcej tym samym przedziale cenowym. Ale jednocześnie, czym jest kilka dodatkowych gramów w zamian za czujnik 30K się pod maską Vipera V3 Hyperspeed? Coś, co zwykle widzimy tylko w znacznie droższych myszach Razera i co naprawdę czyni to coś wyjątkowym. Możliwości precyzyjnego dostrojenia ustawień są genialne i w porównaniu z wieloma innymi myszami na rynku, czujnik Razera, zwłaszcza w tym przedziale cenowym, jest prawie tym, co można sklasyfikować jako magiczny pył.
Podnosi Viper V3 Hyperspeed z dobrego do czegoś wręcz genialnego i umożliwia nie tylko precyzyjne dostrojenie asymetrycznego odcięcia, ale także odległości startu na 26 (!) różnych poziomach, tam naprawdę mówimy o wolności wykraczającej poza zwykłe. I tak, jest to oczywiście zawyżone dla większości ludzi, ale dla tych, którzy chcą zaszaleć z ustawieniami, jest każda okazja na świecie, aby to zrobić. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że bateria AA w myszy zapewnia prawie 280 godzin odtwarzania i nie trzeba jej wymieniać częściej niż kilka razy w roku.

Razer Viper V3 Hyperspeed

Jeśli chodzi o przyciski, oprócz zwykłych dwóch (plus przewijanie) na górze znajdziesz dwa programowalne przyciski. Jak powiedziałem, podstawowa funkcjonalność i wszystko z bardzo dobrą precyzją z nieco większą przerwą między nimi w porównaniu z poprzednimi modelami z serii. Odczucia są prawie takie same jak w DeathAdder V3 z mechanicznymi przełącznikami drugiej generacji pod spodem, które działały genialnie podczas naszych sesji grania, nawet jeśli dla niektórych mogą być nieco miękkie.

To jest reklama:

Ale ogólnie rzecz biorąc, trudno jest kłócić się z Viperem V3 Hyperspeed i tak długo, jak nie masz nic przeciwko nieco cięższemu korpusowi i zaktualizowanemu dopasowaniu, jest to jeden z lepszych zakupów w tym przedziale cenowym. To znaczy, jeśli gry i e-sport są Twoim głównym celem.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Wiodący w swojej klasie czujnik, bez dodatków i skupienie się na funkcjonalności.
-
Trochę ciężki, przyciąga odciski palców.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości