Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Realme 12 Pro + 5G

Można powiedzieć, że mieli tu jasny cel...

Realme to firma, która kilka lat temu postanowiła wejść na rynek smartfonów w najbardziej skomplikowany możliwy sposób, niczym byk w sklepie z porcelaną i rzucając wyzwanie wszystkim swoim konkurentom. Musimy zrozumieć, że pomijając rynek chiński, który jest nieubłaganą dżunglą, w której tylko najbardziej konkurencyjne produkty mają najmniejsze szanse na sukces, w pozostałej części świata sytuacja nie jest dużo lepsza. Powiedzmy, że w zbiorowej wyobraźni większości użytkowników, dla tych, którzy szukają potężnych maszyn do noszenia w kieszeniach za rozsądną cenę, pierwszym wyborem jest Xiaomi. Takie pozycjonowanie jest niemal dogmatem rynkowym i walka z nim jest bardzo trudna.

Ale odkąd Realme wiedziało, w co się pakuje, chiński producent nie dał się zastraszyć i w ostatnich latach dał nam listę telefonów wyposażonych w funkcje za cenę, która może rywalizować z każdym modelem innych firm. Po wielu sukcesach i kilku niezawisłych porażkach, po kilku latach możemy teraz powiedzieć, że Realme wyrobiło sobie markę i wyrzeźbiło niszę na rynku, czego doskonałym przykładem jest nowy model 12 Pro+ 5G.

HQ

Estetycznie mamy do czynienia z innym urządzeniem, niemal buntowniczym przeciwko obecnej scenie. W 12 Pro+ Realme dokładnie wie, co jest jego głównym atutem, a jest nim lepszy aparat . Cóż, jest to coś, co jest jasne z zewnątrz, ponieważ prawie połowę tyłu zajmuje konstelacja czujników w okrągłej ramie, która estetycznie nadaje mu znaczenie, na jakie zasługuje.

Prawdą jest, że oprócz tego, że przyciąga wzrok, a prawda jest taka, że uważamy go za dość atrakcyjny, nie jest do końca wygodny, ponieważ po umieszczeniu na stole staje się nieregularnym klinem, który chwieje się i leży podniesiony, lub po wyjęciu z kieszeni prawdopodobnie zaczepi się o materiał. Rozumiemy jednak, że te praktyczne poświęcenia mają wyjaśnienie zarówno estetyczne, jak i projektowe, ponieważ duży aparat wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a w tym przypadku z większym niż idealny występem. Przy wadze 196 gramów jest to mniej więcej średnia dla tego sektora, a gdybyśmy mieli ślepo mówić, ile ten telefon powinien ważyć, to jest to boisko, z którym byśmy poszli.

To jest reklama:

Dostępny w dwóch kolorach, niebieskim i beżowym (coś w rodzaju kościstej bieli), Realme stawia na zaokrąglone kontury z aluminiową ramką i wegańską skórą tylną , która nadaje mu ekskluzywny charakter, ale niestety wiadomo już, że te materiały są związane z faktem, że ładowanie bezprzewodowe będzie nieobecne. Zdecydowanie dobrze leży w dłoni, a krawędzie pomagają w dobrym chwycie. Realme ma szczegół dołączając bardzo podstawowy, ale w pełni sprawny przezroczyste etui żelowe TPU, które oszczędza nam trudności związanych z koniecznością szukania czegoś szybkiego, aby chronić nasze urządzenie, chociaż prawdopodobnie nie jest to ostateczna opcja.

Realme 12 Pro + 5G jest standardowo wyposażony w Android 14 z małą warstwą dostosowywania, która nie jest zbyt inwazyjna i zapewnia trochę oprogramowania typu bloatware, ale nic krytycznego, tylko niektóre preinstalowane aplikacje, z których możemy zrezygnować, kiedy tylko chcemy. Ogólnie rzecz biorąc, wrażenia użytkownika skutkują płynną i przyjemną wydajnością, częściowo dzięki procesorowi, Snapdragon 7S Gen 2, który jest niezawodnym i wydajnym towarzyszem 95% rzeczy, które chcemy zrobić z naszym telefonem.

Ok, to prawda, że tutaj możliwe, że wielu mogło po prostu poczuć lekkie rozczarowanie, ponieważ w urządzeniu w tym segmencie widzieliśmy ostatnio kilka urządzeń z procesorami z najnowszej wersji serii Snapdragon 8, ale ważne jest, aby wyjaśnić, że jest to celowy wybór, aby nadać całe znaczenie aparatowi, nie chip. Trzeba było dokonać wyboru i Realme zdecydowało się na czujniki, a my popieramy tę decyzję.

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, że nie jest to najpotężniejszy procesor na rynku, nadszedł czas, aby powiedzieć, że dla zdecydowanej większości użytkowników jest to więcej niż wystarczające. Snapdragon 7S radzi sobie fenomenalnie dobrze w codziennych zadaniach, a nawet w grach dzięki procesorowi graficznemu Adreno 710, kolejnemu staremu znajomemu, który w naszych testach pozwolił nam grać w bardzo wymagające aktualne tytuły, takie jak Genshin Impact, w wysokiej jakości i dobrych szybkościach fps, które wytrzymują przepustnicę termiczną dzięki chłodzeniu w komorze parowej. Po części wynika to również z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej, co może nie jest najszybsze na rynku, ale idealne w tej sytuacji.

To jest reklama:
Realme 12 Pro

Wybrany panel dla Realme 12 Pro + 5G to 6,7-calowy wyświetlacz OLED FullHD+ o częstotliwości odświeżania 120 Hz (z możliwością adaptacji). To trochę obecny standard, ale świetnie leży w dłoni i oferuje doskonałe kąty widzenia. Decyzja o dalszym oferowaniu ekranów z niewielkim zakrzywionym spadkiem na krawędziach w połowie 2024 roku jest bardziej dyskusyjna, ale to wciąż kwestia gustu, osobiście nigdy nie byłem fanem zakrzywionych paneli, ale bez wątpienia mają one swoich zwolenników.

To, co nie jest tak dyskusyjne, to niska maksymalna jasność, jaką oferuje ten ekran, która jest nieco poniżej obecnych standardów. Nie oszukujmy się, 950 nitów to akceptowalna ilość i w zdecydowanej większości przypadków jest wystarczająca, ale być może brakuje nam 1100 lub 1150, które i tak łatwo znaleźć w innych telefonach w tym przedziale cenowym.

Bateria ma pojemność 5000 mAh z szybkim ładowaniem 67 W i ładowarką dołączoną do zestawu. Te 67 W to prawdopodobnie idealne miejsce do ładowania prądem, ponieważ pozwala na naprawdę dobre czasy bez bardzo dużej degradacji ogniw. Czy 120W byłoby lepsze? Cóż, pewnie na papierze tak, ale widzieliśmy, jak baterie w urządzeniach z tym ładunkiem bardzo szybko tracą zdrowie, a doświadczenie mówi, że przy braku poprawy technologii litowej może lepiej poczekać trochę dłużej i mieć telefon na więcej lat.

Łączność jest zgodna z oczekiwaniami, 5G, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2. Podstawowy zestaw, jakiego oczekujemy od urządzenia tej kategorii i działa bezbłędnie.

Dochodzimy do tego, co Realme chce być powodem, dla którego ktoś wybiera ten 12 Pro+ 5G i to jest fotograficzna strona rzeczy. Nie zaszkodzi przyznać, że w tej chwili to urządzenie jest prawdopodobnie najlepszym telefonem komórkowym funt za funt, jeśli chodzi o fotografię. Duża część winy leży po stronie Matryca Sony IMX890 50 MP z obiektywem f/1.8 z tyłu, którą jeszcze rok temu mogliśmy zobaczyć w innych telefonach kosztujących ponad tysiąc euro.

Realme 12 Pro

Czujnik Sony spisuje się znakomicie, a tym bardziej, gdy odkryjemy, że towarzyszy mu 3-krotny zoom optyczny, który, choć producent twierdzi, że może wzrosnąć do 160x, ten koniec zawsze będzie cyfrowy. Testy, które przeprowadziliśmy, pokazują nam doskonały obiektyw o świetnej wydajności, który sam w sobie może doskonale uzasadnić zakup 12 Pro+ 5G. Chociaż prawdą jest, że zauważyliśmy znaczny spadek jakości w szerokokątnym kącie, jest to niewielka cena do zapłacenia, która, szczerze mówiąc, nie umniejsza dobrych osiągów reszty sprzętu. Jeśli chodzi o fotografię nocną, jesteśmy równie zadowoleni, ponieważ między przysłoną czujnika a obciążeniem wsparciem AI oferuje wspaniałe rezultaty w warunkach słabego oświetlenia.

Przejdźmy do wniosków i musimy powiedzieć, że cały zestaw przekonał nas nie tylko do gustów czy opinii. Realme 12 Pro + 5G to przemyślany i dobrze wykonany telefon komórkowy, kompleksowy sprzęt, ale dostosowany do swojej ceny, co oznacza kolejną cegiełkę w murze, którą chińska firma buduje, aby konkurować w całkowicie bezwzględnym sektorze, w którym awaria może być fatalna w skutkach.

Podsumowując wszystkie powyższe i wiedząc, że żadne urządzenie nie będzie idealne, 12 Pro+ 5G zapewnia to, co obiecuje, a w niektórych przypadkach nawet więcej, dlatego chętnie go polecamy, niezależnie od tego, czy szukasz aparatu podłączonego do telefonu komórkowego, czy telefonu komórkowego podłączonego do wyjątkowego aparatu. W obu przypadkach nie pomylisz się.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości