Polski
Gamereactor
wiadomości
Rennsport

Rennsport "Zbudowany z myślą o symulacji", 60 000 czekało na wyścig wieloosobowy

Rozmawiamy z Competition Company o trwającej zamkniętej becie: "zobaczymy" na razie o tradycyjnej karierze dla pojedynczego gracza.

HQ

Rennsport wyrasta na jednego z najbardziej obiecujących sim-racerów, którzy pojawią się w najbliższej przyszłości, i właśnie wszedł w swoje pierwsze prawdziwe publiczne testy zarówno z obecnie działającą zamkniętą betą dla wielu graczy, jak i pierwszym oficjalnym konkursem opartym na grze wyścigowej. Na Gamelab 2023 w Barcelonie spotkaliśmy się z szefem strategii i rozwoju biznesu Rennsport, Jose Rodriguesem, ponieważ oczywiście jest o co pytać w obecnej fazie i tak wiele do ogłoszenia lub sfinalizowania.

"Ponad 60 000 osób" czekało w kolejce, aby zagrać w grę w zamkniętej becie, potwierdza Rodrigues w naszym wywiadzie poniżej.

HQ

"Jest zbudowany z myślą o symulacji", dodaje o podejściu Rennsport do przestrzeni wyścigów sim. "Chcemy mieć pewność, że reprezentujemy najlepsze możliwe wrażenia, jakie można mieć w prawdziwym samochodzie, w wirtualnej przestrzeni. I to jest właściwie jeden z powodów, dla których rozpoczęliśmy konkurs tak wcześnie w trakcie trwania projektu. Korzystamy z konkurencji i kierowców, którzy są najlepszymi wirtualnymi sterownikami na świecie, aby przekazać nam informacje zwrotne i pomóc nam poprawić dokładnie to doświadczenie. I jak samochód czuje się na torze, na prostych, na krawężnikach, przyspieszając".

Poza tym, przed dodaniem innych obiecanych funkcji, takich jak obsługa trzech ekranów lub tryb VR, "w tej chwili skupiamy się na upewnieniu się, że w zamkniętej becie, że serwery działają poprawnie, że rozgrywka wieloosobowa jest tak płynna, jak to tylko możliwe". W rzeczywistości, jeśli chodzi o zestawy z trzema monitorami, "są pewne sztuczki i obejścia, które widziałem w społeczności (śmiech), ale tak, więc na razie, pojedynczy ekran tylko na początku zamkniętej bety. Nie mogę jeszcze powiedzieć, czy pójdzie dalej w związku z zamkniętą betą, czy nie".

A będąc tak skoncentrowanym na konkurencyjnej stronie rzeczy (samo studio nazywa się Competition Company), co z bardziej tradycyjną zawartością dla pojedynczego gracza, taką jak tryb kariery? "Zobaczymy", odpowiada krótko Jose po wymienieniu tego, co nadchodzi Rennsport pod względem samochodów i torów:

"Mogę powiedzieć, że ciężko pracujemy, aby wprowadzić dodatkową zawartość do gry.
W tej chwili mamy 4 samochody GT3, ogłosiliśmy Pragę R1. Wierzę, że Morris [Hebecker], nasz dyrektor generalny, wspomniał na naszym ostatnim szczycie, że nadchodzi TCR [Touring Car], LMDh [Le Mans Daytona h]. Wprowadzimy również nowe utwory do gry. Społeczność wie, że ogłosiliśmy również ten utwór w postaci 8, wersji beta, aby uczcić ich memy. Więc to też może wkrótce pojawić się w Rennsport".

Wyścig ESL R1 o udział w puli cenowej 1 mln USD rozpoczyna się jutro w Arabii Saudyjskiej

Rennsport i ESL R1 są partnerami, a pierwszy turniej (po czerwcowym Major) z grą (z już zamkniętą betą) rozpocznie się jutro w Rijadzie w ramach letniego wydarzenia Gamers8. W nim 48 kierowców z 12 zespołów będzie ścigać się przez cztery dni.

"Myślę, że największa, pula nagród w historii wyścigów sim-racingowych. Milion dolarów na szali dla naszego zespołu, co jest naprawdę, naprawdę fajną rzeczą. Zasadniczo naszą ambicją jest stworzenie tego ekosystemu, w którym nasze zespoły i nasi partnerzy odnoszą sukcesy. "

Odtwórz cały film, aby uzyskać więcej informacji na temat kontrolerów obsługiwanych przez Rennsport, wyścigów z kierownicą i pedałami lub współpracy z partnerami. A kiedy Rennsport otrzyma datę premiery? Niestety, "jeszcze nie", mówi Rodrigues o przybliżonym oknie startowym. Na razie możecie spróbować dołączyć do zamkniętej bety.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości