Polski
Gamereactor
lifestyle

Ruch protestu klimatycznego Just Stop Oil spray Stonehenge pomarańczowy

Rozgorzała gorąca debata na temat potencjalnych uszkodzeń pomnika.

HQ

Stonehenge. Jest wiele pytań, na które tak naprawdę nie potrafimy odpowiedzieć na temat najstarszego zabytku w Wielkiej Brytanii, ale jedno wiemy na pewno, a mianowicie, w jaki sposób został pomalowany sprayem na pomarańczowo. To zasługa grupy protestów klimatycznych Just Stop Oil. Być może pamiętasz je z malowania sprayem wielu innych pomarańczowych rzeczy, od witryn sklepowych po obrazy.

Cel grupy jest prosty: podnieść świadomość, aby spróbować zapobiec zmianom klimatycznym. Wydaje się jednak, że ściągnęły one na siebie tylko gniew obu partii politycznych w Wielkiej Brytanii. Rishi Sunak, obecny premier, napisał na Twitterze po prostu, że "Just Stop Oil to hańba".

To jest reklama:

Sir Keir Starmer, obecny lider opozycji i Partii Pracy, również nie darzył sympatią grupy, stwierdzając, że "szkody wyrządzone Stonehenge są oburzające. Just Stop Oil są żałosne. Ci, którzy są za to odpowiedzialni, muszą stanąć przed pełną mocą prawa".

Just Stop Oil zostało ostro skrytykowane za użycie pozornie nieszkodliwej skrobi kukurydzianej na Stonehenge. Chociaż może nie wyrządzić żadnych szkód samym kamieniom, uważa się, że obca substancja uszkodzi unikalne porosty nagromadzone na kamieniach, które zapobiegają ich wietrzeniu i zanieczyszczeniu.

Co sądzisz o proteście Just Stop Oil w Stonehenge?

To jest reklama:
Ruch protestu klimatycznego Just Stop Oil spray Stonehenge pomarańczowy
muratart - Shutterstock


Wczytywanie następnej zawartości