Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Sennheiser Ambeo Mini

Obiecują "najbardziej wciągający dźwięk na świecie" dzięki temu soundbarowi.

Rynek soundbarów jest zalany, delikatnie mówiąc. I każdy ma jakieś rozwiązanie w postaci wirtualnych głośników 3D. Sennheiser robi to po niemiecku, korzystając z technologii Frauenhofera - wiecie, facetów, którzy wynaleźli format MP3.

Sennheiser ma kilka wersji, ale tutaj patrzymy na wersję Mini, która, jak sama nazwa wskazuje, nie jest zbyt duża, ma 70 centymetrów szerokości, co czyni ją jednym z najmniejszych soundbarów, które testowaliśmy. Więc kiedy Sennheiser nazywa to "kompaktowym" - ma to na myśli.

Sennheiser Ambeo Mini

Za swoje 700 funtów, czyli tyle, ile kosztuje w większości miejsc, otrzymujesz stosunkowo kompaktowe urządzenie, które zapewnia dźwięk w "klasie kinowej i audiofilskiej". I tu muszę założyć, że osoba, która napisała ten tekst, prawdopodobnie nigdy nie była w dobrym kinie domowym, ani w ogóle w kinie, ani nigdy nie słyszała stereofonicznego systemu odniesienia, ponieważ bez względu na to, ile voodoo i czarów wrzuci się do tych soundbarów, jest to 500 lat świetlnych od czegokolwiek, co choćby w najmniejszym stopniu przypomina prawdziwe. Możesz napisać, że jest tak blisko, jak to tylko możliwe z jedną małą, kompaktową jednostką, ale każdy może Ci powiedzieć, że ogromna redukcja przestrzeni i ceny oznacza, że to po prostu nie jest to samo doświadczenie - w jakikolwiek wyobrażalny sposób.

W materiałach marketingowych jest też mowa o "4" subwooferze" - odniesienie do tak małej jednostki średniotonowej sprawia, że opis produktu jest wyjątkowo niewiarygodny, a nie lepiej jest, gdy określa się urządzenie jako "system kina domowego 7.1.4" - o ile mi wiadomo, określenie to odnosi się do urządzeń fizycznych, A posiadanie jednego głośnika, który sztucznie próbuje stworzyć to samo wrażenie, to nie to samo, co posiadanie 11 fizycznych głośników i subwoofera. Bardzo brakuje słowa "wirtualny".

To jest reklama:

Ale na sam soundbar i instalację. Nie do końca rozumiem, dlaczego chcą, aby ludzie instalowali kolejną aplikację - jest ich już zdecydowanie za dużo. Ale zgorzkniały człowiek musi również zdać sobie sprawę, że fakt, że można dostroić po zakończeniu kalibracji pomieszczenia, jest w rzeczywistości wystarczająco inteligentny. Na szczęście w opakowaniu ukryty jest również pilot. Z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego można rozbudować system tylko o subwoofer, ale nie można dokupić dodatkowych fizycznych głośników tylnych, mimo że prawie wszyscy konkurenci to oferują i to w cenie, którą uważam za bardzo wygórowaną. I nie ma uchwytu ściennego w zestawie - trzeba go dokupić za dopłatą...

Jest sześć jednostek, każda z własnym małym wzmacniaczem klasy D, cztery 1,6-calowe jednostki pełnozakresowe i dwa 4-calowe głośniki niskotonowe - odmawiam nazywania ich subwooferami. Jest wiele wbudowanych dobrych rzeczy, Chromecast, AirPlay 2, Tidal Connect, Spotify Connect i wszystko, co obsługuje uPnP. Jest HDMI 2.1, USB-A do zasilania, Bluetooth 5.2 i WIFI 6. Nie ma wejścia optycznego. Został zaprojektowany w taki sposób, że podłączasz urządzenia do telewizora, a następnie wyjście eARC HDMI telewizora łączy się z listwą dźwiękową, a następnie wszystko inne musi być podłączone do telewizora. Nie jestem pewien, ile osób potrzebuje dodatkowego wejścia optycznego, czy po prostu nie jest to ważne, a w tym przedziale cenowym mógłbym spodziewać się przejścia HDMI, gdy nie ma optycznego.

Sennheiser Ambeo Mini

Ale najważniejszy jest dźwięk. I jest całkiem nieźle, choć nie przejmuję się zbytnio wirtualnym dźwiękiem przestrzennym, zwłaszcza kanały wysokości są trochę nijakie. Dźwięk jest dość bogaty, a bas z tego małego urządzenia robi wrażenie, ale nie trzeba mieć wielu subwooferów czy głośników podłogowych, aby wiedzieć, że daleko mu do odniesienia - ale jeśli chodzi o soundbary, bogaty i basowy dźwięk jest zdecydowanie na dobrym końcu, gdzie wiele soundbarów niestety nie jest po prostu smukłych, ale zdecydowanie lekki w dźwięku ze względu na brak basu, a zwłaszcza strojenia. Ale muszę też być szczery i powiedzieć, że cena oznacza, że za te same pieniądze można dostać soundbar inny niż mini, który co prawda zajmuje dużo więcej miejsca, ale też ma znacznie większą wagę, a w tym kontekście ma również znacznie większą i lepszą reprodukcję basów. Soundbar działa dobrze w przypadku zwykłych seriali i mowy, większości filmów bez prawdziwej akcji, ale jeśli chcesz oglądać filmy i mieć wrażenia kinowe, które Sennheiser uważa, że może zapewnić, potrzebujesz subwoofera, wtedy jednostki 4-calowe po prostu nie wystarczą, a tutaj kończymy z systemem, który kosztuje znacznie ponad 1,000 funtów.

To jest reklama:

Tak więc, jak na swój rozmiar jest to ładny dźwięk, ale do filmów trzeba kupić subwoofer, aby uzyskać prawdziwy bas, a nie można uzyskać powiązanych tylnych kanałów, w połączeniu z dość wysoką ceną, jestem trochę zaskoczony, że nie przeanalizowali lepiej rynku przy wycenie produktu, ponieważ przy lepszej cenie, kompaktowy rozmiar i skądinąd rozsądny dźwięk dla rozmiaru oznacza, że byłaby na to ogromna publiczność urządzenie.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Sennheiser Ambeo Mini

Sennheiser Ambeo Mini

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Kim Olsen

Obiecują "najbardziej wciągający dźwięk na świecie" dzięki temu soundbarowi.Wczytywanie następnej zawartości