Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Solium Infernum

Solium Infernum Preview: Diabeł ciężko pracuje, ale my pracujemy ciężej

Witaj w piekle. Jest pełen biurokracji, intryg i wbijania noża w plecy. Trochę jak w prawdziwym świecie, naprawdę.

HQ

Brakuje diabła. Czy wyjechał na wakacje, czy po prostu zniknął, nie ma znaczenia, ponieważ z dużym facetem na uboczu, tron Pandemonium jest zimny i pusty. Twoim zadaniem - nie, to twoje przeznaczenie - aby wypełnić to miejsce i w końcu awansować z menedżera średniego szczebla do bycia swoim własnym szefem.

To jest ogólny sens Solium Infernum, nadchodzącej gry strategicznej, którą mieliśmy okazję bawić się na Gamescomie. Założenie, jak można się domyślić, jest tym, które wciągnęło nas od razu. Dzięki grom takim jak Hades przedstawiającym tę biurokratyczną wersję podziemnego świata lub piekła, widzimy inny rodzaj światła świecącego na królestwo i jego mieszkańców. Solium Infernum nie traktuje się jednak jako żart, nawet jeśli w dialogach między różnymi postaciami i scenerii samej gry jest trochę czarnego humoru. Grasz w poważną i śmiertelną grę w Solium Infernum, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się grać przeciwko AI, czy innym ludziom.

HQ

Na szczęście masz jakieś wsparcie. Najpierw wybierasz swojego arcydemona, jednego z ośmiu niesamowicie potężnych demonów, które wpłyną na twój styl gry i dadzą ci różne jednostki do kontrolowania. Lilith, na przykład, skupia się na czarnej magii, mrocznych sekretach i szpiegowaniu wroga za pomocą rytuałów, aby następnie wykorzystać informacje na swoją korzyść. Andromalius, z drugiej strony, jest znacznie bardziej skoncentrowany na używaniu swojego srebrnego języka, aby zwabić wrogów w skazane na porażkę pojedynki, zdobywając wpływy i potężnych bohaterów.

To jest reklama:

Bez względu na to, kogo wybierzesz na swojego arcydemona, będziesz musiał trochę skomplikować swoje myślenie, zwłaszcza jeśli walczysz z innymi ludzkimi graczami. Istnieje wiele systemów, dzięki którym możesz uzyskać wpływ na swoich arcydemonów, a często będą one wymagały składania raczej publicznych deklaracji. Możesz powiedzieć, że idziesz za określoną witryną, aby na przykład zbudować moc, co daje innym graczom możliwość sabotażu. Musisz myśleć 10 kroków do przodu przez większość czasu, w przeciwnym razie ryzykujesz, że padniesz ofiarą czyjegoś głównego planu.

Solium Infernum

To nie wygląda na grę dla kompletnych nowicjuszy w gatunku strategii. Jak już powiedzieliśmy, jest wiele ruchomych części, ale dla weteranów powinno to być ekscytujące. A biorąc pod uwagę ogromną ilość zawartości dla jednego gracza, jeśli naprawdę chcesz utknąć w Solium Infernum, możesz ją z czasem podnieść. Poza planami głównymi, które wymyślasz, Solium Infernum ma również świetny styl wizualny. Niektóre grafiki dla jednostek są niesamowite, a mapa zachowuje ponury, ale czasami piękny wygląd piekła. Każdy z Arcydemonów ma również wspaniały i niepowtarzalny design, dzięki czemu wyraźnie odróżniają się od siebie i dają dobre wyobrażenie o tym, jak grają tylko na podstawie jednego spojrzenia.

Wracając na chwilę do mechaniki, czymś innym, co wyróżniało grę, było to, jak łatwa jest gra w trybie wieloosobowym. Solium Infernum korzysta z aplikacji mobilnej Steam, aby poinformować cię, kiedy możesz wziąć swoją kolej. Zamiast tego, że wszyscy w grupie muszą planować 6 godzin dziennie, aby po prostu grać, w tej grze możesz wykonywać swoje tury, kiedy chcesz, a kiedy już zdecydujesz, co zrobisz, gra rozgrywa akcję każdego gracza jednocześnie, dając pierwszeństwo w zależności od tego, którą akcję wybrałeś jako pierwszą, i które chciałeś być drugi. W każdej turze możesz zrobić tylko dwie rzeczy, więc oznacza to nieco mniejszy ból głowy, ponieważ możesz planować z dużym wyprzedzeniem.

To jest reklama:
Solium Infernum

Solium Infernum wydaje się być jedną z tych gier strategicznych, które mogą naprawdę przetestować twoje przyjaźnie, w najlepszy możliwy sposób. Doświadczenie dla jednego gracza wygląda mocno i opiera się na samej estetyce, które nas interesuje, ale kiedy jesteś w stanie manipulować znajomymi, naprawdę zanurzając się głęboko w grę fabularną biurokratycznego piekła, wtedy wiemy, że ta gra będzie świecić.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości