Polski
Gamereactor
recenzje
Sonic Dream Team

Sonic Dream Team

Twórcy sequela Sonic Dash wypuścili swoją ekskluzywną przygodę 3D w Apple Arcade, a my ją przeszliśmy.

HQ

Myślę, że nie przesadzę, gdy powiem, że na przestrzeni lat zrecenzowałem 20 gier z serii Sonic. Może nawet 30. Doświadczyłem zdecydowanej większości tytułów wydanych przez Segę z niebieskim rozmyciem w roli głównej i ogólnie rzecz biorąc, miałem znacznie więcej zabawy z grami 2D niż z przygodami 3D. Jednak, o ile mi wiadomo, nigdy nie brałem udziału w grze z serii Sonic, w której fabuła byłaby czymś innym niż czystym wypełniaczem. Nie sądzę, żeby ktokolwiek to zrobił. Zazwyczaj chodzi o to, że Sonic i jego barwni kumple wpadają w kłopoty po tym, jak złoczyńca Dr. Eggman wymyślił jakąś nową sztuczkę, tak jak tym razem.

Sonic Dream Team
Grafika jest niezwykle ładna, a projekt super uroczy.

W Sonic Dream Team dr Eggman (który tym razem jest wielki jak drapacz chmur) nabył maszynę o nazwie "Reverie", która może spełniać marzenia. Niestety, najskrytsze marzenia Eggmana nie są jaskraworóżowe, puszyste i przesiąknięte pikantnymi przekąskami i zabawnymi spotkaniami z dobrymi przyjaciółmi, ale raczej niechlujnymi labiryntami koszmarów wypełnionymi śmiercionośnymi krabami-robotami i innymi. Sonic i jego przyjaciele muszą przeskakiwać między tymi światami snów, aby spróbować powstrzymać Eggmana i zniszczyć jego maszynę, zanim ten posunie się za daleko.

Sonic Dream Team
Jest szybki i zabawny. Kiedy jednak tempo spada, a Ty popadasz w stagnację, Dream Team umiera.
To jest reklama:

Kiedy przygoda się rozpocznie, możesz grać tylko jako sam Sonic, ale im dalej zajdziesz, tym więcej z sześciu bohaterów do wyboru (Sonic, Tails, Knuckles, Amy, Cream i Rouge) stanie się grywalnych. Różnią się one jednak mniej pod względem rozgrywki od tego, do czego jestem przyzwyczajony i ostatecznie nie ma znaczenia, który z nich kontrolujesz. Poziomy wyglądają identycznie niezależnie od tego, a wyzwaniem jest głównie utrzymanie prędkości. Jeśli o to chodzi, Sonic Dream Team robi to naprawdę dobrze. Gra toczy się w szybkim tempie, a poziomy zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić znalezienie przepływu między szybkim bieganiem, skakaniem daleko i jazdą po szynach. To właśnie wtedy, gdy wszystko się zatrzymuje, a Sonic (lub którykolwiek z pozostałych) utknie lub skończy w scenariuszu, w którym musisz się wspiąć lub obrócić, aby powtórzyć konkretny skok, ta gra szybko staje się beznadziejnie nudna.

Sonic Dream Team
Do wyboru jest sześciu różnych bohaterów.

Innymi słowy, szybkość jest tutaj kluczowa i w przeciwieństwie do Sonic Adventure, bardziej oczywiste jest, jak ważna jest szybkość i tempo dla grywalności, dlatego być może deweloperzy, Hardlight Games (którzy opracowali wszystkie gry Sonic Dash), powinni byli poświęcić trochę więcej czasu na więcej okazji do pokonywania różnych przeszkód, aby uniknąć utknięcia. Ze swojej strony, podczas przechodzenia Dream Team, za każdym razem, gdy się zatrzymywałem, ogarniała mnie cyfrowa panika i gdyby nie fakt, że tutejsze światy gry są tak urocze, jak są, zdecydowanie bardziej narzekałbym na tę konkretną część tej ambitnej gry Apple Arcade.

Sonic Dream Team
Sterowanie dotykowe działa świetnie, ale Dream Team jest trochę za krótki.
To jest reklama:

Bo Dream Team jest naprawdę uroczy. Poziomy są idealną mieszanką najbardziej tradycyjnych fragmentów pól Green Hill Zone i Sonic Dash, a projekt jest pełen charakteru. Historia jest przedstawiona za pomocą sekwencji nieruchomych obrazów z angielskimi aktorami głosowymi i chociaż jestem bardziej niż szczęśliwy, że mogę pominąć całość, prezentacja jest dobrze zrobiona i dowcipna, nie będąc tak zawiłą irytującą i mobilną grą tylko po to, abyś "przypadkowo" wyłożył pieniądze, aby odblokować skrzynkę z łupami.

Dream Team jest dostępny wyłącznie w Apple Arcade, a zatem jest całkowicie wolny od wszelkich mikrotransakcji, co jest oczywiście bardzo miłe. Grafika jest dobra, dźwięk jest dobry, a muzyka jest bardzo ładna, ale Sonic Dream Team jest niestety za krótki. Kończy się w momencie, gdy zaczyna się robić naprawdę fajnie, ale miałem przyjemne doświadczenie od początku do końca i zdecydowanie polecam Dream Team.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Uroczy design. Kolorowa i atrakcyjna grafika. Łatwy do gry. Szybkie tempo. Fajna muzyka.
-
Trochę za krótkie. Gra traci swoją tożsamość, gdy tempo spada.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Sonic Dream TeamScore

Sonic Dream Team

RECENZJA. Przez Petter Hegevall

Twórcy sequela Sonic Dash wypuścili swoją ekskluzywną przygodę 3D w Apple Arcade, a my ją przeszliśmy.Wczytywanie następnej zawartości