Polski
Gamereactor
lifestyle

SpaceX otrzyma prawie 1 miliard dolarów za katastrofę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Pamiętaj, że jest to kontrolowana awaria, aby uniknąć zaludnionych obszarów.

HQ

Pomimo tego, że jest podstawą naszego nocnego nieba od 25 lat, zbliża się czas, aby International Space Station został wycofany ze służby i zakończył swoją eksploatację. Kosmiczna placówka zostanie zamknięta w 2030 roku i mając to na uwadze, NASA będzie musiała usunąć obiekt z orbity.

Jak poradzi sobie z tym zadaniem? Prosty. Zepchnie ISS do oceanu, w kontrolowanym opadaniu, zaprojektowanym tak, aby uniknąć ludności cywilnej. Sama NASA nie weźmie na siebie odpowiedzialności za ten obowiązek, ponieważ zamiast tego wykorzystała komercyjną i konkurencyjną agencję SpaceX, aby zrealizować ten cel.

W ramach tego zadania SpaceX stworzy amerykański pojazd deorbitacyjny, który "zapewni możliwość deorbitacji stacji kosmicznej i zapewni uniknięcie ryzyka dla zaludnionych obszarów".

NASA zapłaci SpaceX 843 miliony dolarów za rozwiązanie tego problemu, mimo że odpowiedzialność za zapewnienie, że ISS jest gotowa do deorbitacji, spadnie na pięć agencji, które rutynowo z niej korzystają, w tym NASA, European Space Agency, Canadian Space Agency, Japan Aerospace Exploration Agency i State Space Corporation Roscosmos (Rosja).

To jest reklama:
SpaceX otrzyma prawie 1 miliard dolarów za katastrofę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej


Wczytywanie następnej zawartości