Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

MSI Celownik 15 B12U

Ulepszona wersja Crosshair 15 zawiera potężną technologię i jest dostarczana w korpusie zaprojektowanym z naklejkami Rainbow Six: Extraction.

Nie da się temu zaprzeczyć, nawet dziś laptopy do gier znajdują się w nieco nietypowym miejscu. Zaprojektowane z myślą o przenośności, ale wciąż o dużej grywalności, urządzenia te znajdują się na kursie kolizyjnym z grami opartymi na chmurze, które stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszych czasach. Ale to nie znaczy, że laptopy do gier są złe w jakimkolwiek sensie. Wręcz przeciwnie, istnieje wiele systemów, które mogą służyć podwójnemu celowi pracy i zabawy, gdy jesteś z dala od komputera stacjonarnego lub konsoli do gier, a patrząc na aktualną ofertę MSI, masz tylko krótkie wrażenie o samym rozprzestrzenianiu się kategorii produktów. W tym celu testowałem na jednym z laptopów do gier MSI przez ostatnie kilka tygodni, a mianowicie Crosshair 15 B12U, urządzeniu, które zostało zaprojektowane i tematycznie związane z Rainbow Six: Extraction. I na szczęście tylko w jego fizycznym wyglądzie leżą podobieństwa.

MSI Crosshair 15

Ponieważ ten laptop jest dość potężny i ma sprzęt stłoczony w środku, aby móc grać w najnowsze gry wideo na wysokich ustawieniach graficznych bez skąpienia lub braku liczby klatek na sekundę i płynności. System, który miałem luksus testowania, mógł pochwalić się procesorem Intel i7-12700H 12. generacji dopasowanym do Nvidia GeForce RTX 3070 i 32 GB pamięci RAM do uruchomienia. Nie trzeba dodawać, że jest to dość kompetentny wybór technologii pod maską, technologii, która jest wystarczająco potężna, aby grać Forza Horizon 5 na ekstremalnej grafice i nadal utrzymywać solidne 80 klatek na sekundę, a nawet pokazać chaotyczne hordy robactwa A Plague Tale: Innocence na maksymalnych opcjach graficznych bez powodowania zauważalnych spadków liczby klatek na sekundę. Aha, a wszystko to podczas grania w każdą grę i korzystania z pełnego zakresu wyświetlacza 2560x1440p, który może nawet działać z częstotliwością do 165 Hz, jeśli zdecydujesz się na priorytet wydajności nad jakością.

Ale podczas gdy Crosshair 15 gra dość imponująco, należy zauważyć, że wszystko to jest podłączone do sieci. I to z kilku różnych powodów. Oczywistym jest to, że uruchamianie każdego komponentu w ich granicach absolutnie wyczerpuje baterię, co oznacza, że nie dostaniesz zbyt wiele czasu na zabawę, zanim się wyczerpie. Ale jest to dość powszechny problem wśród laptopów do gier w dzisiejszych czasach. Innym powodem, dla którego zawsze będziesz chciał ładować ten laptop, jest to, że gdy nie wydajność, spada niewiarygodnie znacząco. Weźmy ponownie Forza i A Plague Tale jako przykłady, dwie gry, które są wymagające na swój sposób. Podczas grania bez dodatkowego źródła mocy obsługującego Crosshair 15, obie gry stają się niesamowicie niestabilne i powolne, do tego stopnia, że jest to prawie jak próba gry w zwolnionym tempie, ze względu na liczbę klatek na sekundę, która spadła do nierozsądnie niskiej liczby. Chodzi o to, że nie oczekuj, że będziesz w pełni korzystać z Crosshair 15, gdy będziesz poza domem, ponieważ nie może tego znieść.

Prawdę mówiąc, nie polecam grania z tym laptopem na zewnątrz, ponieważ gdy jest on popychany do granic możliwości, wewnętrzne wentylatory sprawiają, że brzmi to jak myśliwiec zmierzający do bitwy. Są przytłaczająco głośne i są produktem ubocznym ciepła, które generuje laptop i stara się rozproszyć, co jest rażącym problemem, zwłaszcza jeśli zamierzasz grać w gry z Crosshair 15, gdy spoczywa na kolanach. Mogę tylko wyrazić współczucie tym, którzy próbują to zrobić w krótkich spodenkach, ponieważ byłem tam i niestety tego doświadczyłem.

To jest reklama:
MSI Crosshair 15

Nie ma wątpliwości, że Crosshair 15 B12U ma swoje demony, ponieważ są one bardzo wyraźnie obecne. Ale jeśli możesz spojrzeć poza to, a może po prostu szukasz przenośnego systemu, na którym możesz pracować i grać, nadal sprawdza wiele właściwych pól. Żywotność baterii jest kompetentna i długa podczas korzystania z większości innych systemów. Wyświetlacz jest świetnej jakości i zapewnia dobre oglądanie. A jeśli spojrzysz poza neonową żółtą kolorystykę naklejek i wyglądu Rainbow Six: Extraction (być może po prostu złapanie bazy Crosshair 15 jest drogą do zrobienia), ma dość subtelny design i ciało. Nie jest to cienki laptop ani lekki, ale ze sprzętem, który pakuje, nie spodziewałbyś się, że tak będzie.

Biorąc pod uwagę, że Crosshair 15 B12U ma również prawie każdy port pod słońcem (różne USB-C i USB-As, HDMI, DC-in, gniazdo audio 3.5mm i port Ethernet), w tym laptopie jest wiele do docenienia. Po prostu wiedz, w co się pakujesz, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będziesz kaszleć około 1600 funtów, aby zdobyć jeden z nich dla siebie.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
MSI Celownik 15 B12U

MSI Celownik 15 B12U

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Ben Lyons

Ulepszona wersja Crosshair 15 zawiera potężną technologię i jest dostarczana w korpusie zaprojektowanym z naklejkami Rainbow Six: Extraction.Wczytywanie następnej zawartości