Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Asus ROG Phone 6

Nadal najbardziej hardcorowy telefon do gier na rynku - i tym razem z całkiem niezłym aparatem.

HQ
HQ

Asus ROG Phone zawsze miał hasło "dla tych, którzy się odważą", ale w rzeczywistości powinien to być po prostu "najlepszy telefon do gier", ponieważ właśnie do tego dążą, nie tylko z założenia, ale także z wyboru komponentów, estetyki i akcesoriów.

Występuje w dwóch kolorach, w pewnym sensie, normalnej wersji w kolorze czarnym i wersji Pro w kolorze białym. Normalna wersja ma 12/16 GB pamięci RAM i 256/512 GB pamięci - chociaż powiem, że 256 powinno wystarczyć dla większości ludzi. Za £ 899 jest również o wiele tańszy niż wersja Pro (£ 1,099), która w uczciwości jest tą, którą testowaliśmy, i która ma pamięć 18GB lub LPFF5 i 512 GB pamięci. Nadal nie spotkałem aplikacji, która wykorzystuje 18 GB pamięci RAM, ale zapewnia ona całkowicie płynne wrażenia użytkownika nawet przy wielu otwartych aplikacjach w tym samym czasie.

Asus ROG Phone 6
To jest reklama:

Lista specyfikacji i funkcji jest zgodna z oczekiwaniami, obszerna i wysokiej klasy. Podstawową bazą jest platforma Snapdragon 8+ Gen 1, wykorzystująca procesor graficzny Adreno 730, Android 12 z interfejsem ROG i Zen na górze. Uważam jednak, że dwa lata aktualizacji zabezpieczeń są rozczarowujące, podczas gdy dwie pełne aktualizacje systemu operacyjnego są rozsądne.

Wyświetlacz to ekran AMOLED 165Hz, 1ms, 395ppi, 6.78 ", 2448x1080p, z masywnym próbkowaniem dotykowym 720 Hz, zdecydowanie najszybszym, jakie próbowałem, i łącznym opóźnieniem dotykowym 23ms. Jeśli używasz komputera z odruchem Nvidii i znasz łączne opóźnienie całego komputera, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie pokonać 23 ms bez względu na używany sprzęt, chyba że masz drzewo pieniędzy w ogrodzie. Jasność jest określona jako niska jak 5 nitów, średnia 800 nitów, z maksymalną ilością 1200 nitów i gamą kolorów DCI-P3 111,23% oraz Delta E<1. This is serious business, you can grade video on a professional level with this display, and I can't remember anything hitting 100%, let alone going above 100% DCI-P3 within the consumer market. Besides the normal Gorilla Glass, they even coated the screen to reduce friction.

A cover is included in the box no matter what version you buy, along with a 65w charger for the 6000 mAh battery that has opted for two charging ports instead of one, and wireless charging. Only problem is that it adds to the weight of the phone, 239 grams makes it somewhat of a chunky thing. However, 6000 mAh might sound like a lot, but using the AeroCooler 6 and gaming at high settings will drain your battery fairly quickly. That is not something Asus can do a lot about, but for those who dare, you can skip the AeroCooler to gain a lot more battery time, but also increase the wear and tear on your battery long term.

Asus ROG Phone 6
To jest reklama:

Z boku telefonu znajdują się klasyczne wyzwalacze ROG Air, a wersja Pro ma kolorowy wyświetlacz PMOLED z tyłu. Ponieważ... cóż, wygląda fantazyjnie. Podczas gdy wybrano system aparatu głównego 50MP, czujnikiem jest Sony IMX 755. Zwiększając wydajność od serii 5, jest to połączone z ultraszerokim 13MP, obiektywem makro i przednią kamerą 12MP. Wideo można nagrywać w 8K / 24fps, 4K / 60FPS i zwolnionym tempie w 4K / 120fps. Głośniki stereo są jak zawsze w ROG Phone, solidne jak skała.

Połączenia to Wi-Fi 6E, obsługa 2x2 MIMO i Bluetooth 5.2, która jest imponująca i obsługuje A2DP, LDAC, AptX HD i AAC. Nieźle. Zarówno gamepad, jak i AeroCooler 6 można kupić osobno, ostatni jest całkiem niezłą inwestycją, ponieważ dodaje nie tylko dodatkowe chłodzenie, ale także zapewnia cztery fizyczne wyzwalacze wykonane w wysokiej jakości.

Ponieważ lista gier obsługujących wysoką częstotliwość odświeżania lub animowanych pakietów motywów ROG Phones nie jest tak długa, istnieje duża szansa, że w nie zagrasz, ponieważ są one dość popularne, w tym Real Racing 3, Dead Cells, Genshin Impact, AFK Arena i 60Hz Diablo Immortal , wraz z COD Mobile i Streets of Rage 4. Aerocooler 6 zdołał utrzymać jednostkę testową na poziomie 24 stopni, 4 stopnie niżej na biegu jałowym, podczas gdy granie podniosło temperaturę tylko do 37 stopni (46 stopni bez) i przy bardzo niskim poziomie hałasu. Sam telefon ma zarówno komorę parową, jak i arkusze grafitowe do chłodzenia SoC. Wyjaśnienie chłodzenia zajmuje około ośmiu stron w materiale przeglądowym, więc nie przechodzimy przez ten list po liście.

Asus ROG Phone 6

Telefon jest dość zaawansowany, nawet konfiguracja odbywa się za pomocą małej gry AR, a oprogramowanie Armoury Crate daje szalony poziom niestandardowych opcji i motywów, jednak jest to Game Genie OSD, którego będziesz używać najczęściej.

Ale przejdźmy do rzeczy. Dźwięk jest dobry i mając rzeczywistą średnicę, nie miałem problemów z zasięgiem Z Wi-Fi lub 5G, ale najbardziej imponującą rzeczą, cóż, oprócz chłodzenia, są żywe kolory wyświetlacza w połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania. Technicznie bije to na głowę każdą przenośną konsolę na rynku i chociaż spusty w AeroCooler wymagają czasu, aby się przyzwyczaić, działa naprawdę dobrze.

Dla czystego benchmarkingu, oto statystyki:

Benchmark 3D - Wild life Extreme: 2798
Geek Bench 5: 1318 jednordzeniowy, 4188 wielordzeniowy, GPU 6623 openCL / 6746 vulkan
PC Mark osiągnął imponujący wynik 17480

A potem jest aparat, który naprawdę mnie zawiódł ostatnim razem, ale Asus wprowadził kilka poważnych ulepszeń, i chociaż nie jest na równi z OnePlus 10, tym razem aparat jest w pełni na flagowym poziomie z bardzo niskim poziomem szumów obrazu w ciemniejszych obszarach, wyraźnymi kolorami i autofokusem, który faktycznie działa, a obiektyw makro 5MP wykonuje o wiele lepszą pracę niż ostatnim razem, dzięki czemu ROG Phone 6 jest pełnoprawnym flagowym telefonem, który może grać, zamiast być telefonem do gier, który może czasami działać jako przyzwoity telefon z aparatem.

Asusowi udało się ulepszyć wszystkie słabe punkty serii 5 i zaktualizować wszystkie mocne strony, dzięki czemu jest to najlepszy telefon do gier na rynku dla naprawdę hardkorowych graczy mobilnych.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
+
Świetny aparat. Najwyższa wydajność. Stworzony do gier przez całą drogę.
-
Odrobinę ciężki. Hardkorowe gry wyczerpują baterię nawet przy 6000mAh.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości