Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

ASUS ROG Zephyrus Duo 16

Ten laptop jest potęgą gier, a nawet jest wyposażony w dwa ekrany dla wielozadaniowców.

Czasami na moich kolanach ląduje kawałek technologii, który natychmiast mnie zachwyca. Zdarza się to dość rzadko, ale kiedy tak się dzieje, wiem, że czeka mnie uczta od razu. To jest właśnie uczucie i wrażenie, które ASUS ROG Zephyrus Duo 16 dał mi, kiedy rozpakowałem go i otworzyłem laptopa po raz pierwszy, a to dlatego, że nie jest to zwykły laptop do gier. Nie. Jest to pięknie zaprojektowany produkt, który podwaja swoje wysiłki, jeśli chodzi o działające wyświetlacze.

Zephyrus Duo bierze swoją nazwę od wyświetlacza z dwoma monitorami, który oferuje. To nie jest podwójny monitor w tym sensie, że masz dwa ekrany obok siebie, raczej masz tradycyjny ekran laptopa o rozmiarze 16 cali, który może służyć do wyświetlania obrazu w jakości QHD (2K) i do 165 Hz, a to jest dopasowane do mniejszego ekranu dotykowego, który znajduje się pod głównym wyświetlaczem i nad klawiaturą w pozycji kątowej. Ten ekran, znany jako Screenpad, może być używany do obsługi aplikacji i innych funkcji za pomocą palców lub kursora w jego granicach. To naprawdę interesująca koncepcja, która natychmiast przyciągnie twój wzrok i pozostawi cię odurzonym jej konstrukcją, nawet jeśli faktycznie korzystanie z Screenpada tworzy inną historię. I mówię to, ponieważ zdałem sobie sprawę podczas testowania tego laptopa, że Screenpad jest bardziej nowością niż faktycznie użyteczną funkcją. Ale to nie znaczy, że nie jest całkiem fajny.

ASUS ROG Zephyrus Duo 16
ASUS ROG Zephyrus Duo 16ASUS ROG Zephyrus Duo 16

Ponieważ Zephyrus Duo to laptop do gier, prawdopodobnie nie jesteś zbyt zaniepokojony interesującymi nowościami, które oferuje, i bardziej interesuje Cię, skąd wiesz... faktycznie gra w gry wideo. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że ten laptop jest absolutnym potworem, jeśli chodzi o to, chociaż bierze to pod uwagę sprzęt, który zasila jednostkę recenzji, którą testowałem. Pod maską ten Zephyrus Duo ma procesor AMD Ryzen 9 6900HX, a także Nvidia GeForce RTX 3080 Ti i 64 GB pamięci RAM DDR6. Zasadniczo będziesz mógł grać w większość gier dostępnych obecnie na rynku przy najwyższych możliwych ustawieniach graficznych i nadal uzyskiwać liczbę klatek na sekundę ponad 80, nawet jeśli mówimy o najbardziej wymagających tytułach.

To jest reklama:

Wiem o tym, ponieważ testowałem Forza Horizon 5, Psychonauts 2, Life is Strange: True Colors i wiele innych, a każda gra była w stanie zaserwować fantastyczne efekty wizualne, które naprawdę wykorzystują mocne strony wyświetlacza QHD, a jednocześnie działają niesamowicie płynnie i bez żadnych spadków liczby klatek na sekundę lub wydajności, nawet podczas wykonywania zadań Sytuacjach. Niezależnie od tego, czy ścigasz się po złotym wybrzeżu Baja California w Forza, w najdziwniejszych i najbardziej kolorowych głębinach czyjegoś umysłu w Psychonauts, czy raczej odkrywasz tętniące życiem miasto Haven Springs w Life is Strange, Zephyrus Duo to naprawdę laptop, który może zrobić wszystko.

Podczas gdy niektóre laptopy mogą oferować podobną wydajność kosztem generowania ton hałasu i ciepła, Zephyrus Duo również radzi sobie z tym problemem dość dobrze. Tak, wentylatory nie są tak ciche jak imponujący system chłodzenia w Strix Scar 17, a także nie dostajesz urządzenia, które pozostaje tak lodowate jak ten większy gadżet. Ale jak widać po tym sformułowaniu, Zephyrus Duo nie jest tak duży i nie jest tak gruby jak Strix Scar 17, więc nie można oczekiwać tutaj podobnego poziomu wydajności. Nie oznacza to jednak, że jest słaby w utrzymywaniu chłodu i ciszy, ponieważ tak naprawdę nie jest.

Podobnie, bateria trochę bije podczas grania w gry o wysokiej jakości, co oznacza, że musisz być podłączony do sieci, jeśli chcesz mieć długą sesję gry. W przypadku prostego przetwarzania tekstu, przeglądania stron internetowych lub innych typowych zadań związanych z laptopem, bateria jest znacznie bardziej kompetentna i wytrzyma znaczną ilość czasu bez konieczności jej wyciskania.

ASUS ROG Zephyrus Duo 16ASUS ROG Zephyrus Duo 16
To jest reklama:

Mając na uwadze cały sprzęt i funkcje, które oferuje Zephyrus Duo, należy pamiętać, że jest to dość ciężki laptop, nawet jeśli ma dość smukłe proporcje, biorąc pod uwagę inne laptopy do gier na rynku. Podobnie, mogę być po prostu wybredny, ale nie jestem wielkim fanem umieszczenia klawiatury i podkładki pod mysz, które są umieszczone tuż przy krawędziach Zephyrus Duo ze względu na fakt, że ten laptop ma bardzo mało niewykorzystanej przestrzeni na ciele. Można powiedzieć, że brak negatywnej przestrzeni na ciele jest pozytywnym czynnikiem, ale lubię mieć trochę miejsca na odpoczynek dłoni podczas korzystania z gładzika, którego nie ma w ofercie z tym urządzeniem. Gładzik jest również bardzo mały i nie pozwala na poruszanie się po nim.

Ale mimo że mam kilka drobnych problemów z Zephyrus Duo 16, w przeważającej części jakość i fantastyczna wydajność tego laptopa świeci. Jest to naprawdę genialny gadżet, który jest potężny, wydajny i zaprojektowany w taki sposób, że jego wygląd sprawia, że inne laptopy do gier wyglądają słabo. Haczyk z tak imponującymi pozytywami polega na tym, że zakup będzie Cię kosztował rękę i nogę, ale jeśli masz gotówkę na pluskanie się i nie chcesz oszczędzać na jakości, nie zawahałbym się polecić tego urządzenia.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
ASUS ROG Zephyrus Duo 16

ASUS ROG Zephyrus Duo 16

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Ben Lyons

Ten laptop jest potęgą gier, a nawet jest wyposażony w dwa ekrany dla wielozadaniowców.Wczytywanie następnej zawartości