Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

MSI Katana GF76

Ten laptop zapewnia doskonałą wydajność kosztem ograniczonej grafiki.

Wiele laptopów do gier, które mam luksus testowania, to niesamowicie potężne jednostki, które zostały zaprojektowane, aby Cię zdmuchnąć. Często jednostki przeglądowe są wypełnione najnowszą technologią, co oznacza, że możesz grać w najnowsze gry w najwyższej jakości i często nadal uzyskać świetną liczbę klatek na sekundę. Chociaż wszystko to jest dobre w teorii, ten poziom wydajności wiąże się z jednym kosztem i często oznacza, że wiele laptopów z jednostkami przeglądowymi jest daleko poza przedziałami cenowymi większości konsumentów. Tym razem jest inna historia, ponieważ testowałem MSI Katana GF76, a ten gadżet jest świetnym zestawem dla tych, którzy szukają wysokiej wydajności w wiarygodnym przedziale cenowym, choć kosztem wierności wizualnej i grafiki.

Mówię to, ponieważ Katana GF76 jest wyposażona w panel wyświetlacza 17.3 "1080p, który może działać do 144Hz. Dla każdego, kto nie wie, co to oznacza, generalnie monitory 1080p / 144 Hz są zarezerwowane dla graczy, którzy przedkładają wydajność nad grafikę, ponieważ możesz uruchomić grę znacznie płynniej dzięki tym specyfikacjom, nawet jeśli wspomniana gra nie wygląda tak ostro lub żywo. W przypadku wyświetlacza Katana GF76 jest to ten sam przypadek, więc wchodząc do środka, powinieneś zrozumieć, że jest to urządzenie, które stawia wydajność na pierwszym miejscu.

MSI Katana GF76

Ale w takim przypadku, jaki rodzaj sprzętu ma pod maską? Cóż, ta jednostka przeglądowa zawiera procesor Intel i7-12700H 12. generacji, a także kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050 Ti, wszystkie z 16 GB pamięci RAM. Ten sprzęt nie jest najwyższej klasy, ale to, co robi, to dobrze łączy się z wyświetlaczem, aby nadać priorytet wysokowydajnej rozgrywce 1080p nad grami działającymi na ekstremalnych ustawieniach.

Trzymając najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach lub poniżej, Katana GF76 może obsługiwać liczbę klatek na sekundę około 100 klatek na sekundę, a Forza Horizon 5 waha się od 90 do 120 klatek na sekundę w zależności od stresujących sytuacji. Z drugiej strony Age of Empires IV na ogół taktowane w granicach 50-100 klatek na sekundę, wszystko ponownie w zależności od ilości jednostek i chaosu rozwijającego się na raz. Teraz należy zauważyć, podobnie jak w przypadku większości laptopów do gier w dzisiejszych czasach, że wszystko to jest podłączone do sieci i nie działa wyłącznie z zasilania bateryjnego. Powodem, dla którego jest to ważne, jest to, że wydajność ma ogromny wpływ przy użyciu tylko baterii, tak bardzo, że Age of Empires IV nawet walczył o utrzymanie 28 klatek na sekundę w sytuacjach niskiego stresu, co biorąc pod uwagę, że Katana GF76 może wyświetlać gry z częstotliwością do 144 Hz, jest znacznie pozbawioną liczbą klatek.

To jest reklama:

Krótko mówiąc, sprzęt i wyświetlacz łączą się w laptopa, który może poradzić sobie z większością tytułów na wysokich ustawieniach graficznych i nadal dostarczać liczbę klatek na sekundę ponad 100, co jest całkiem niezłe, a to wszystko bez przeciążania komputera przez większość czasu i powodowania, że fani robią najlepsze wrażenie na myśliwcu F-15. Zanim zostawisz za sobą temat wydajności i grafiki, warto zauważyć, że jeśli zamierzasz uruchamiać gry na najwyższych opcjach graficznych z Katana GF76 (co wydaje się nietypowym pomysłem, biorąc pod uwagę wyświetlacz 1080p), liczba klatek na sekundę spadnie o około 50% w zależności od sytuacji.

MSI Katana GF76

Teraz, gdy wydajność jest poza zasięgiem, warto wrócić i porozmawiać więcej o rozwiązaniu chłodzącym dla tego laptopa, a także o jego poziomach hałasu. Na podstawie Katana GF76 znajduje się szereg otworów wentylacyjnych, które działają jako podstawowy sposób rozpraszania ciepła. Problem z tym rozwiązaniem polega na tym, że gorące powietrze jest wydmuchiwane z dokładnie tego samego miejsca, w którym spoczywa laptop, co często zdarza się na udach i oznacza, że nogi są pieczone, gdy Katana GF76 jest pod wpływem stresu. Podobnie, gdy jest używany do maksimum, Katana GF76 nie jest bardzo cichym urządzeniem. Sugeruję więc zakup dobrej pary słuchawek z redukcją szumów, jeśli zamierzasz popchnąć ten laptop do granic możliwości.

W przeciwnym razie ten laptop jest dość atrakcyjnym urządzeniem, które ma stosunkowo niski profil. Biorąc pod uwagę wyświetlacz o przekątnej 17,3 cala, jest on dość duży, a biorąc pod uwagę sprzęt, który pakuje, jest również szczególnie ciężki. Ale ma subtelny i raczej konserwatywny design, taki, który jeśli cokolwiek jest trochę zbyt prosty w miejscach, ponieważ ciało ma ogromną ilość negatywnej przestrzeni wokół klawiatury (która ma czerwone podświetlenie) i gładzika. Trudno pozbyć się wrażenia, że klawiatura mogła być odrobinę większa, zwłaszcza patrząc na klawiaturę numeryczną, która jest stłoczona po prawej stronie.

To jest reklama:

Jeśli chodzi o łączność i żywotność baterii, Katana GF76 jest wyposażona w szereg portów, w tym HDMI 4K / 60Hz, różne USB (dwa Type-A 3.2s, jeden Type-A 2.0 i Type-C 3.2) oraz port Ethernet z obsługą Wi-Fi 6. Bateria utrzyma Cię przez wiele godzin, zakładając, że używasz jej do mniej stresujących zadań, takich jak przetwarzanie tekstu lub oglądanie Netflix. Jeśli chcesz zagrać w grę w podróży, będziesz miał szczęście, aby wyjąć kilka godzin z baterii, więc miej to na uwadze.

Podsumowując, biorąc pod uwagę rodzaj laptopa, jakim jest Katana GF76 i jaki rodzaj rozgrywki chce zaoferować, trudno jest naprawdę uderzyć w ten komputer. Jasne, że jest trochę podstawowy w projektowaniu i brakuje go głównie w wyświetlaczu 1080p, ale dla każdego, kto chce grać z wyższą liczbą klatek na sekundę i poświęcać grafikę, jest to świetny laptop do wyboru, a wszystko to w całkiem rozsądnej cenie, biorąc pod uwagę wartość detaliczną dla wysokiej klasy laptopów i sprzętu do gier w dzisiejszych czasach.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
MSI Katana GF76

MSI Katana GF76

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Ben Lyons

Ten laptop zapewnia doskonałą wydajność kosztem ograniczonej grafiki.Wczytywanie następnej zawartości