Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

JBL Quantum 610 Wireless

Harman pozycjonuje swój bezprzewodowy zestaw słuchawkowy średniej klasy z myślą o stosunku jakości do ceny.

HQ

Często rozmawialiśmy w Gamereactor o tym, jak trudno jest znaleźć przyzwoitej jakości zestawy słuchawkowe poniżej 80 euro, a może o tym, jak łatwo jest znaleźć niektóre powyżej 100 tylko dla marki gier, a nie ze względu na jej rzeczywiste funkcje. Zawsze ciekawie jest zobaczyć, jak JBL by Harman (producent, którego znamy dość dobrze) umieszcza swoje produkty w odpowiednim asortymencie. Ponieważ, z wyjątkiem poślizgów, takich jak głośniki Quantum Duo, i nawet jeśli mogą być postrzegane jako ponadprzeciętna marka premium, mają tendencję do przybijania bardzo uczciwego stosunku ceny do jakości, co pomaga zarówno kupującym, jak i, jeśli chodzi o rekomendacje. Tak więc, pochodząc z JBL Quantum 350 jako opcji bezprzewodowego zestawu słuchawkowego do gier OK entry, przechodzimy teraz do JBL Quantum 610, modelu średniej klasy, który chce stać się twoim głównym wyborem.

I szczerze mówiąc, w moim przypadku tak było. Możesz kupić JBL Quantum 610 w cenie detalicznej 150 euro. A to, co oferują słuchawki, biorąc pod uwagę inne opcje w zakresie 100-150, jest jednym z najlepszych huków za złotówkę. Napisałem to po przetestowaniu urządzenia przez ponad miesiąc, a nawet zastąpiło ono to, którego używałem w pracy, chociaż było chłodniejsze (termicznie) i lżejsze.

To ostatnie stwierdzenie jest oczekiwane, ponieważ dziś patrzymy na model bezprzewodowy dla tych, którzy chcą tego w ten sposób. Są one połączone sygnałem radiowym 2,4 GHz, aby zminimalizować opóźnienia, czego wymagamy w bezprzewodowych zestawach słuchawkowych do gier, ale jednocześnie zależy to od klucza USB do działania. Te słuchawki nie obsługują Bluetooth, co prawdopodobnie podniosłoby cenę produktu, który został w większości pomyślany do grania w tym samym pomieszczeniu i na komputerze, ale oznaczałoby to wisienkę na torcie dla tych, którzy na przykład chcą słuchać muzyki ze swojego smartfona.

JBL Quantum 610 Wireless
To jest reklama:

Prawdą jest, że mają również alternatywny rodzaj połączenia za pomocą ładnie wyglądającego z mini jack (należy pamiętać, że Quantum 350 nie oferuje nawet połączenia 3,5 mm), a to jest ten, którego musisz użyć do grania na Xbox lub Nintendo Switch (najwyraźniej udało im się obsługiwać tylko bezprzewodowe USB na PS4 i PS5). Biorąc to pod uwagę, JBL oferuje już podwójną opcję w słuchawkach dousznych, takich jak JBL Quantum TWS.

Skok w Quantum 350 jest dość niezwykły, zarówno pod względem dźwięku, materiałów, jak i jakości wykonania. Jeśli chodzi o te pierwsze, głosy nie brzmią już jak puszka, wysokie tony są bardziej obecne, a bas jest nadal świetny dzięki przetwornikowi 50 mm. Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk jest znacznie czystszy, co pozwala docenić SFX z doskonałą ostrością, a nawet cieszyć się więcej niż akceptowalnymi sesjami muzycznymi.

Jeśli chodzi o budowę, możesz od razu odróżnić: mniej plastiku i więcej wytrzymałości, podczas gdy materiały są znacznie przyjemniejsze w dotyku. Przewody, nauszniki, satynowy pałąk... Nie jest to produkt o wysokim zasięgu, ani nie jest produktem audiofilskim, ale ogólnie rzecz biorąc jest to drobniejsze urządzenie, a także dość wygodnie spoczywa na głowie dzięki poprawionej ergonomii. Oczywiście istnieje kwestia dodatkowej wagi (357 g w porównaniu do 252 g Quantum 350) i ciepła, które zatrzymuje, ponieważ są one zarówno bezprzewodowe, jak i mają dodatkową wyściółkę. Ale ponieważ wyniki są dość przekonujące, czują się komfortowo i są to dość ładne słuchawki (trzeba dobrze wyglądać, robiąc wywiady online i transmisje na żywo), to właśnie tam wygrali dla mnie. Praktyczne jest również to, że słuchawki można złożyć, aby spocząć na ramionach i klatce piersiowej. Podobał mi się również progresywny efekt głośności, chociaż przyzwyczajenie się do niego zajmuje trochę czasu. Nie przepadam za znacznym wyciekiem dźwięku (w zasadzie ludzie mogą powiedzieć, czego słuchasz) lub że mikrofonu nie można odłączyć, chociaż jest trwały i wycisza się, gdy go odwrócisz.

Quantum 610 obsługuje DTS Headphone X i JBL Quantum Surround, aby symulować kanały dźwiękowe do 7.1. Dźwięk "pozycyjny" jest interesujący, ale nie niesamowity, jak oczekiwano w średnim zakresie, ale nadal nie udaje mu się osiągnąć przestrzeni dźwiękowej, którą można zbudować za pomocą dobrego systemu dźwięku przestrzennego opartego na głośnikach. Jeśli chodzi o światła LED RGB, są one konfigurowalne, jak sobie wyobrażałeś (tak jak wszystko inne, z oprogramowaniem JBL QuantumEngine tylko dla komputerów PC). Ale jest jeden problem: szybciej wyczerpią baterię, więc powinieneś je włączać tylko wtedy, gdy naprawdę chcesz wyglądać jak neonowy streamer w aparacie.

To jest reklama:

Podsumowując, zestaw słuchawkowy JBL Quantum 610 oferuje naprawdę dobry stosunek jakości do ceny, ma świetną żywotność baterii (40 godzin użytkowania i trzy do ładowania), dźwięk zgodny z ich zasięgiem i przekonujące wykończenie. Nie prosimy, aby ten model osiągnął charakterystykę częstotliwościową, aktywną redukcję szumów (ANC), dźwięk Hi-Res, wentylowany pałąk na głowę lub lepkosprężyste podkładki wyższej rangi JBL Quantum One. Na razie jednak stała się jedną z najlepszych opcji bezprzewodowych średniej klasy do grania, szczególnie na PC i PlayStation.

JBL Quantum 610 Wireless
08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości