Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Huawei Freebuds Pro 2

Chiński gigant mobilny właśnie wypuścił nowy zestaw słuchawek dousznych i jesteśmy pod wrażeniem.

Obecnie na półkach jest mnóstwo naprawdę ładnych bezprzewodowych opcji dousznych. Ton. Jabra produkuje wspaniałe słuchawki, podobnie jak Marshall, JBL, Technics, Supra: Sound by Sweden, Bang & Olufsen, Bowers & Wilkins, Oneplus, LG i Huawei (najwyraźniej wymawiane "Wah-Wej", o którym nie miałem pojęcia jeszcze dwa tygodnie temu). Najnowsza para, której używam, to Huawei Freebuds Pro 2 i kosztują 170 funtów, konkurując z takimi jak Jabra Elite 7 Pro, Apple Airpods Pro, Sennheiser Momentum True Wireless 3, Technics EAH-AZ60 i JBL Tour Pro + TWS, i nie mam wątpliwości, że chiński gigant mobilny jest na szczycie tej sterty.

Huawei FreeBuds Pro 2
Szykowny. Są one dostępne w kolorze srebrnym, metalicznym jasnofioletowym i białym.

Huawei Freebuds Pro 2 ma podobną konstrukcję jak Airpods, z grubsza, z dwoma kijami zwisającymi poniżej płatka ucha, w którym siedzą mikrofony. Różnica polega jednak na tym, że Freebuds Pro 2 wygląda drożej i wydaje się bardziej bogaty pod względem wyboru materiału i jakości wykonania, jeśli mnie zapytasz. Ergonomia jest na miejscu i jak zawsze w dzisiejszych czasach, dołączone są trzy różne rozmiary silikonowych końcówek, co oczywiście pozwala na idealne dopasowanie do ucha bez względu na to, jak krzywy lub wąski jest kanał słuchowy. Zgrabną sztuczką wbudowaną w te słuchawki jest to, że za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Huawei "AI Life" wyczuwają i mierzą, jak dobrze (lub słabo) dopasowanie jest w uszach, a następnie dają kciuk w górę lub kciuk w dół w zależności od tego. System, który jest zarówno sprytnie, jak i edukacyjnie wykonany.

Huawei FreeBuds Pro 2
Freebuds Pro 2 są odporne na wilgoć i mają stopień ochrony IP54.

Według samego Huawei, potrzebujesz jednego z ich telefonów, aby skorzystać ze wszystkiego, co te słuchawki mają do zaoferowania, ale po przełączeniu się między P30 Pro i iPhone 13 Pro Max, mogę szczerze powiedzieć, że tak naprawdę nie zauważam żadnej różnicy. I to chyba dobrze, bo chociaż oczywiście rozumiem strategię sprowadzania potencjalnych nabywców do ekosystemu Huawei, to dobrze, że coraz więcej producentów różnych telefonów, systemów operacyjnych, przewodów, aplikacji i telefonów upewnia się, że wszystko działa świetnie na całej planszy. Jest to oczywiście tylko pozytywne dla nas, konsumentów.

To jest reklama:
Huawei FreeBuds Pro 2Huawei FreeBuds Pro 2
Słuchawki obsługują następujące technologie transmisji: LDAC, Aptx HD, Aptx, AAC, SBC.

Jakość dźwięku oferowana przez Huawei Freebuds Pro 2 jest bardzo dobra. Postać jest nieco bardziej neutralna niż np. w słuchawkach JBL czy Marshall's/Technics, ale nie tak kliniczna, jak brzmi m.in. w gadżetach Sennheisera. Dźwięk jest lepszy niż w Airpods i Airpods Pro, co ponownie jest zdumiewające, biorąc pod uwagę budżet i opcje, na których Apple faktycznie siedzi. Huawei Freebuds Pro 2 oferuje doskonałą separację instrumentów, bardzo dobrą kontrolę, zdefiniowany bas i średnicę, która wydaje się zgryźliwa i wyraźna bez zalewania sceny dźwiękowej. Brzmią doskonale, prosto i prosto, i robią to nawet wtedy, gdy rozmawiasz przez telefon. Freebuds Pro 2 są szczególnie dobre w filtrowaniu hałasu otoczenia podczas rozmowy przez telefon, takiego jak dźwięki ruchu ulicznego lub hałas w tle na siłowni, a także są bardzo dobre w eliminowaniu hałasu wiatru podczas jazdy na zewnątrz.

Huawei FreeBuds Pro 2Huawei FreeBuds Pro 2
Ważące po sześć gramów słuchawki należą do najlżejszych w swojej ofercie.

Jedynym minusem, jaki mogę wymyślić w odniesieniu do Huawei Freebuds Pro 2, jest żywotność baterii, w której nie mogą konkurować z wiodącymi w swojej klasie Technics, a także JBL i Jabra. Przepraszam. Dostajesz sześć godzin na jednym ładowaniu w słuchawkach bez aktywnej redukcji szumów i około czterech godzin przy włączonym ANC, czyli około 35-40% mniej niż liderzy rynku w tym przedziale cenowym. Dla mnie nie jest to poważny problem, ponieważ robię wycieczki na siłownię tylko przez godzinę dziennie, a następnie ładuję je raz w tygodniu, ale warto o tym wspomnieć - oczywiście. Jednak sama aktywna redukcja szumów jest genialna i rywalizuje z Jabra, a także Sony, i oczywiście powinna kosztować pod względem pojemności baterii. W końcu bardzo łatwo jest mi polecić Huawei Freebuds Pro 2, który uważam za naprawdę dobry.

To jest reklama:
08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Huawei Freebuds Pro 2

Huawei Freebuds Pro 2

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Chiński gigant mobilny właśnie wypuścił nowy zestaw słuchawek dousznych i jesteśmy pod wrażeniem.Wczytywanie następnej zawartości