Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Nic telefon 1

Nasza recenzja w końcu wylądowała i jest dobra wiadomość dla każdego, kto szuka czegoś nieco innego w konkurencyjnej cenie.

Podczas gdy niektórzy mogą myśleć, że osiągnęliśmy to, co Marques Brownlee nazywa "szczytowym smartfonem", zdając sobie sprawę, że nauka o materiałach musi zrobić coś w rodzaju kwantowego skoku, zanim będziemy mogli poprawić formę, jaką przybiera nowoczesny telefon, prawdziwe innowacje wciąż mają miejsce każdego roku. Już teraz ekrany można składać, co pozwala na więcej przestrzeni użytkowej na mniejszej przestrzeni, a rozwój trwa we wszystkim, od kamer, które mogą ukryć się pod szkłem wyświetlacza, po ładowanie tak szybko, że nigdy więcej nie musisz się martwić o rozładowaną baterię.

Jednocześnie częściowo prawdą jest, że od wielu lat jesteśmy trochę martwi w grze na smartfony, ponieważ wszystkie nowe prezentacje są zwykle o "lepszych aparatach, wyższej cenie" i niewiele więcej.

Projektant Carl Pei i jego stosunkowo nowa firma zajmująca się elektroniką użytkową, Nothing, nie zmieniają statycznej formy, jaką przyjął nowoczesny smartfon. Ma wyświetlacz dotykowy, standardowy pakiet operacyjny Android, dwa obiektywy aparatu, czytnik linii papilarnych pod szkłem, przyciski głośności i konkurencyjną cenę. Innymi słowy, jest konwencjonalny. A jednak nie. Nothing Phone 1 jest w rzeczywistości innowacyjny i inny. Po prostu nie w sposób, jakiego można by się spodziewać.

Nothing Phone 1

Okej, to brzmi jak początek powieści wideo, więc cofnijmy się o krok. Nic Telefon 1 kosztuje około £ 400 za najtańszą wersję. To agresywna cena, która odzwierciedla zestaw specyfikacji środkowych i jedną charakterystyczną cechę, którą Pei i firma mają nadzieję, że uda im się je zauważyć.

To jest reklama:

Zanim przejdziemy do tych dwóch aspektów, warto docenić tutaj sam kształt. 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080x2400 jest solidnie skalibrowany. Może generować jasność do 1200 NITÓW i oferuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania 120 Hz, a także jest otoczony przystojną aluminiową ramką z solidnymi przyciskami głośności i ogólnie zaniżoną estetyką, która ogromnie przypomina ... cóż, iPhone - w najlepszy możliwy sposób.

Wewnątrz znajduje się bateria o pojemności 4500 mAh, która może z łatwością dać ci około dwóch dni użytkowania, a także 33 waty ładowania przewodowego i 15 watów bezprzewodowego - jest nawet odwrotne ładowanie bezprzewodowe, dzięki czemu można naładować Nothing Ear 1 na górze. Czytnik linii papilarnych jest solidny, a głośniki stereo są zaskakująco przestronne.

Ale musimy spojrzeć z tyłu, aby zobaczyć prawdziwy czynnik różnicujący. Podobnie jak Ear 1, cały tył jest przezroczysty z Gorilla Glass 5 na nim (który, nawiasem mówiąc, pozostaje certyfikowany IP53). Nie oznacza to, że otrzymujesz całkowicie surowe i brutalne spojrzenie na komponenty telefonu, ale bardziej wyselekcjonowane, skoordynowane kolorystycznie spojrzenie na różne komponenty. Jest to uderzające, bez wątpienia, a także jest o wiele ładniejsze niż zburzone skórki, które można przykleić do istniejących konkurencyjnych telefonów takich jak Dbrand. Otrzymaliśmy białą wersję, która naprawdę przyciąga wzrok. Ze względu na przezroczysty tył, kilka osób zapytało o Nothing Phone 1 w okresie recenzji i prawie wszyscy mieli tylko miłe rzeczy do powiedzenia.

Nothing Phone 1
To jest reklama:

Możemy się tylko zgodzić, że jest to gustowny sposób, aby dać konsumentowi coś, co jeśli nic innego nie jest naprawdę inne. I nawet nie zaczęliśmy rozmawiać o glifie. Kręgosłup jest nie tylko przezroczysty dla zabawy, ale toruje drogę systemowi Glyph, serii pasków LED, które mogą emitować wzory z białym światłem. Wokół strefy ładowania bezprzewodowego znajduje się jeden duży okrągły pasek LED, swego rodzaju apostrof w prawym górnym rogu, jeden otaczający dwa obiektywy aparatu i rodzaj wykrzyknika na dole. Można je dość obszernie zaprogramować, na przykład, aby pokazać określony wzór, gdy otrzymasz określone powiadomienie, stopniowo wypełniać podczas ładowania telefonu, a nawet być używane jako alternatywa dla lampy błyskowej w warunkach słabego oświetlenia.

Być może myślisz: "poczekaj chwilę, czy nie zawsze kładę telefon twarzą do dołu?" I tak, z nadmiernie funkcjonalnego punktu widzenia, całe powiadomienie jest trudne do oceny, ponieważ zarówno my tutaj w redakcji, jak i inni, nie będziemy w stanie zobaczyć fajnego pokazu glifów przez większość czasu. Ale taka jest natura projektu i estetyki, a co najważniejsze, Glyph jest w rzeczywistości całkiem zabawny i inny. I to w pewnym sensie wystarczy.

Ale jeśli skończysz umieszczając telefon z ekranem w dół, Glyph może zrobić całkiem sporo. Jest animacja Asystenta Google, która wskazuje, czy słychać twoje polecenie, wspomniane ładowanie - a światła są naprawdę ładnie wykonane.

Potem nie ma nic o systemie operacyjnym. To prawie tylko zapasowy Android, z którego wielu prawdopodobnie będzie zadowolonych bez zbędnego tłuszczu. Jasne, jest kilka czcionek tu i tam, kilka unikalnych widżetów, które są całkiem świetne, i fajne dzwonki, które oczywiście działają z systemem Glyph. Wszystko, co nic nie dodało, ma sens i chociaż nie ma nic tak przydatnego jak Moto Display Motoroli, Nic nie powinno być chwalone za powstrzymanie się tutaj.

Telefon dookoła jest również doskonały. Procesor Snapdragon 778G + nigdy nie kazał mi czekać ani frustrować się, a 8 GB pamięci RAM jest również wystarczające w większości scenariuszy użytkowania. I w rzeczywistości nie kosztuje to dużo więcej, aby uzyskać 256 GB miejsca UFS 3.1. Podsumowując, jeśli się nad tym zastanowić, jest to dość ekscytująca lista specyfikacji w tej cenie. Doskonała jakość wykonania, solidna żywotność baterii, certyfikat IP, ładowanie bezprzewodowe, ładne specyfikacje i naprawdę innowacyjna konstrukcja, która nie jest tylko zwykłym telefonem Motorola G. Ustawiasz obok Samsung Galaxy A53? Cóż, Nothing Phone 1 to po prostu więcej... ekscytujący. Pod każdym względem.

Nothing Phone 1

Z tyłu znajdujemy dwie soczewki. Mówiąc dokładniej, istnieje standard 50 megapikseli szerokości na 24 milimetry ze stabilizacją optyczną i 50 megapikseli ultra-szeroki na 114 stopni. Fajnie, że nie jest to szeroki i głupi aparat makro, ale jednocześnie 114 stopni jest po prostu wystarczająco wąski dla ultra-szerokiego. Może nagrywać w 4K / 30fps (nie 4K / 60fps, niestety), ale jest HDR na żywo i stabilizacja żyroskopu. Co to wszystko oznacza? Cóż, zdjęcia są... grzywna. Za 400 funtów jest ostrość, zwłaszcza jeśli dasz obiektywom wystarczająco dużo światła, ale tak, dostaniesz dużo szumu. Dokładnie tak, jak oczekiwano.

Szczerze mówiąc, jest nieco gorszy od iPhone'a SE i Pixela 6A, na przykład nawet wspomniany Galaxy A53 ma dość znaczącą przewagę, ale Nic nie stworzyło aparatu, który ani nie myli, ani nie daje wyników poniżej przeciętnego telefonu OnePlus North lub Motorola.

Ogólnie rzecz biorąc, warto pochwalić Pei i spółkę za trafienie tak dużej części znaku za pierwszym razem. Innowacje tutaj mają sens, a reszta telefonu wydaje się tak skoncentrowana, że wszystkie poświęcenia są dokonywane strategicznie. Innymi słowy, jest to jeden z najbardziej godnych polecenia telefonów w tym roku.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Nic telefon 1

Nic telefon 1

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Magnus Groth-Andersen

Nasza recenzja w końcu wylądowała i jest dobra wiadomość dla każdego, kto szuka czegoś nieco innego w konkurencyjnej cenie.Wczytywanie następnej zawartości