Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Sennheiser Momentum 4 Wireless

Sennheiser wyprodukował słuchawki referencyjne w segmencie bezprzewodowym i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Sennheiser Momentum 2 Wireless był genialny. A co z Sennheiser Momentum 3 Wireless? Jeszcze lepiej. Wyrzucenie wszystkiego, co zbudowali i wydanie czwartej edycji tych super słuchawek byłoby oczywiście katastrofą. Na szczęście Sennheiser nigdy tam nie trafia; zamiast tego udało im się tutaj zrobić jeszcze lepiej jeden z najlepszych modeli segmentu. Sennheiser Momentum 4 Wireless jest wspaniały.

Pierwszą rzeczą, o której musimy porozmawiać, jest nowy projekt. Nie jestem jego wielkim fanem. Poprzednie trzy modele tego zestawu słuchawkowego zawsze były wyjątkowe w swoim industrialnym, nieco retro wyglądzie z dużymi miseczkami i kultową aluminiową kokardką rozciągającą się na nich. Sennheiser Momentum 4 Wireless wcale już tak nie wygląda. Zamiast tego wyglądają jak raczej pozbawione tożsamości, ogólne słuchawki wykonane w całości z plastiku i z kubkami, które przywodzą na myśl zarówno Sony, jak i Bose. Myślę, że to wstyd i uważam to za nieco dziwne, że zewnętrzna część kubków jest całkowicie pusta pod względem wyglądu. Duży płaski owalny obszar po obu stronach każdej czapki wygląda tak, jakby był przeznaczony na logo, ale jest pusty. Po stronie projektowania są one zatem trochę odskocznią, jeśli mnie zapytasz.

Sennheiser Momentum 4 Wireless
Nowy design jest niestety naprawdę nudny, ale te słuchawki brzmią absolutnie fenomenalnie.

Ergonomia jest jednak znakomita. Są one jeszcze wygodniejsze niż już super wygodne 3 Wireless, a to w dużej mierze dzięki temu, że zostały lżejsze. Siedzą one na mojej czaszce XL jak mała puszysta chmura i pomimo używania słuchawek na czterogodzinne zmiany w godzinach pracy, nie czułem żadnej bolesności wokół, na uszach lub pod opaską. Trzeba jednak powiedzieć, że te się nie składają, co w połączeniu z dziwnie pustą zewnętrzną stroną miseczek, czysto projektową, sprawia, że zastanawiam się, czy Sennheiser nie podkreślił trochę tego nowego projektu.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, nie mam nic poza czystą pochwałą. Łączą się ze wszystkim, co włączasz w mgnieniu oka świni i nigdy nie tracą kontaktu ani nie muszą być ponownie sparowane. Dotykowe elementy sterujące, które polegają na stukaniu i przesuwaniu po zewnętrznej stronie kubków, działają bardzo dobrze, podobnie jak aktywna redukcja szumów i tryb przezroczystości. Żywotność baterii jest również bardzo dobra. Aż 60 godzin (!) na jednym ładowaniu. To ponad dwa razy więcej niż żywotność baterii najbliższego konkurenta, Sony XM5, a także Bose NC700 i ponad trzykrotnie dłuższa żywotność baterii niż w przypadku drogich, przereklamowanych Apple Airpods Max.

To jest reklama:
Sennheiser Momentum 4 Wireless
Dobrze zaopatrzony i wygodny, idealny oczywiście dla osób często podróżujących. Sony, Bose i Apple są teraz całkowicie poza zasięgiem w tym segmencie.

Aktywna redukcja szumów i jej działanie są na równi z jakością połączenia i czystością dźwięku oferowaną przez zewnętrzne podwójne mikrofony. Sennheiser Momentum 4 Wireless przechwytuje dużo dźwięku i rozmawiając w nich, wszystko działa bardzo dobrze. Teraz ANC nie jest na równi z XM5s od Sony, ale też nie jest super daleko. To właśnie wtedy, gdy muzyka jest włączona, te słuchawki naprawdę przewyższają odpowiednik Sony i Bose, nie wspominając o Apple.

Sennheiser, moim zdaniem, nigdy nie wyprodukował słuchawek w tym przedziale cenowym, przewodowych lub bezprzewodowych, które odtwarzają bas tak dobrze, jak te słuchawki, na początek. Jest tu mnóstwo basu i został on dopracowany w stosunku do tego, jak brzmiał w swoich poprzednikach. Więcej basu, lepszy bas. Rejestr basowy hipnotyzuje gładkość, i to bez zbytnich kompromisów w zakresie średnicy. Klarowność tutaj jest uderzająca i uwielbiam separację instrumentów w obrazie stereo, a także sterowanie. Wysokie tony są również doskonałe, szybkie i wyraźnie wyraźne z nieuchwytną klarownością, bez ostrości i nieprzyjemności.

Podsumowując, trudno nie pokochać tych słuchawek, które są niesamowicie wygodne, brzmią niezwykle dobrze i mają zdecydowanie najlepszą żywotność baterii w segmencie.

To jest reklama:
09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości