Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

RECENZJA HP Omen 45L

Chłodzony wodą, sprawdzić. Świetnie wygląda, sprawdź. Super łatwy w użyciu, sprawdź. Gigantyczny, sprawdź. Drogie, sprawdź. Po nieco ponad dwóch miesiącach z najnowszą bestią hp do gier jesteśmy gotowi do rozdania wyników.

Przez nieco ponad 16 miesięcy rdzeń platformy Gamereactor Racing składał się z HP Omen 30L zawierającego procesor Intel i7 i RTX3080, a komputer ten był w dużej mierze bezproblemowy, cichy i responsywny przez cały nasz czas z nim, ale jak pisaliśmy kilka razy, czuliśmy kilka miesięcy temu, że nadszedł czas na aktualizację, przede wszystkim dlatego, że w naszym symulatorze uruchamiamy trzy 55-calowe OLED-y LG w rozdzielczości 4K, co oczywiście oznacza, że dany komputer musi ciężko pracować. Naprawdę, naprawdę ciężko.

HP Omen 45L
Pierścienie wentylatora można oczywiście ustawić tak, aby były wyłączone lub świeciły tylko w, powiedzmy, białym świetle.

HP Omen 45L ma o 15 litrów większą obudowę, która jest chłodzona przez nowy wynalazek, który HP zdecydował się nazwać komorą kriogeniczną. Mieści również trzy razy więcej fanów niż 30L, a zatem jest wyraźnie chłodniejszy nawet podczas dłuższych sesji gier (czasami prowadzimy zawody sim-racing przez sześć godzin z rzędu, w rozdzielczości 12K ze wszystkim w grach na "Ultra" i z 22 różnymi komponentami podłączonymi do samego komputera). Zawiera procesor Ryzen 9 i, w naszym przypadku, 64 GB pamięci RAM DDR4 i procesor graficzny AMD 6950TX Red Devil. Po ponad roku bawienia się z potrójnym narzędziem nvidii, Nvidia Surround, w szczególności poczułem, że nadszedł czas, aby przetestować rozwiązanie AMD, aby sprawdzić, czy możemy w ten sposób pozbyć się niektórych nieodłącznych problemów, które powoduje wadliwe oprogramowanie Nvidii. Ten komputer zawiera również zasilacz Corsair HX1000, dysk SSD o pojemności 2 TB i dokładnie dwa razy więcej wejść USB 3 niż nasz stary 30L, co naprawdę pomogło nam rozwiązać problemy w naszym stale rosnącym zestawie wyścigowym.

Konstrukcja obudowy i sposób, w jaki HP zaprojektował chłodzenie Cryo Chamber, naprawdę do mnie przemawia. 45L jest minimalistyczny, nie jest nudny, stylowy bez brzydkiego wyglądu i ma niepowtarzalną obecność pod względem rozmiaru. To duży komputer. Bardzo duży komputer. Z przystawką Cryo Chamber na górze i 15-litrowym większym pudełkiem bazowym wygląda na prawie dwa razy większy fizycznie w porównaniu do 30L, a biorąc pod uwagę, że jest cichszy, chłodniejszy i szybszy - to czysto pozytywna rzecz, jeśli mnie zapytasz. Przód jest całkowicie pokryty arkuszem szkła hartowanego, który można usunąć w ciągu sekundy dla tych, którzy chcą wyczyścić trzy zamontowane z przodu wentylatory HP, a lewa strona obudowy to również całe szkło, które można usunąć równie szybko jak przód, dla tych, którzy chcą zmienić komponenty.

HP Omen 45L
Elegancki. Szykowny. Czysty.
To jest reklama:

I to właśnie zrobiliśmy na początku. Kiedy 45L przybył tutaj do redakcji, zawierał procesor i9 i RTX 3080Ti (GPU), a ponieważ chcieliśmy przejść na komponenty AMD, zdjęliśmy szklaną stronę i wymieniliśmy części wraz z aktualizacją zasilacza. Cały ten proces był bardzo łatwy i został wykonany w mniej niż 20 minut, co jest ogromną poprawą w stosunku do prawie wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej od HP i wszystkich gotowych klatek do gier, które widzieliśmy od MSI, Lenovo, Corsair, a zwłaszcza Alienware (Dell). Sposób, w jaki zaprojektowano 45L, sprawia, że modernizacja i przełączanie komponentów jest bardzo łatwe.

Praca HP nad tym, jak wszystko jest projektowane i montowane wewnętrznie, jest również wyraźnie lepsza niż w 30L i moim zdaniem wygląda po prostu znacznie schludniej. Zastrzeżona płyta główna (Micro ATX) jest stylowo umieszczona z dużą ilością miejsca wokół niej, a w oddzielnej części obudowy ukryte są dodatkowe gniazda na dyski twarde, a okablowanie zostało wykonane schludnie i schludnie, co daje 45L bardzo schludne wrażenie, jak powiedziałem. Jeśli chodzi o komorę cryo, uważam, że nowe rozwiązanie jest sprytne, choć proste w swojej konstrukcji. 45L jest chłodzony wodą, ale zamiast ciągnąć zbiornik wody do najbardziej krytycznych komponentów, HP sprawił, że zamontowana na górze "komora" mieści wodę, która jest następnie chłodzona przez płetwy Cryo i wentylatory i przesuwa wodę wokół komputera. Z tego, co widzę, istnieje minimalne ryzyko, że woda z Krio Chamber kiedykolwiek dotrze do części takich jak pamięć i karty graficzne, co oczywiście ma sens.

Jeśli chodzi o 64 GB pamięci RAM w naszym komputerze, to trochę szkoda, że nie jest to klasa DDR5, nie tylko biorąc pod uwagę wysoką cenę, ale z drugiej strony nie ma to nic, co wpływa na niesamowitą wydajność, jaką z tego uzyskujemy (szczególnie w dwóch symulatorach wyścigowych, w których spędzamy zdecydowanie najwięcej czasu), chociaż to oczywiście zmieni się w nadchodzącym roku.

HP Omen 45L
Chłodzenie kriokomorowe to genialny pomysł zrealizowany bardzo dobrze.
To jest reklama:

Najbardziej wymagającą graficznie i stylową grą, którą uruchamiamy na naszym sprzęcie wyścigowym, jest niewątpliwie Automobilista 2, gdzie działamy dziś w rozdzielczości 12K ze wszystkim w ustawieniach "Ultra" gry, osiągając około 70 klatek na sekundę. Pomimo długich sesji w pomieszczeniu przesiąkniętym technologią i systemami dual-motion symulującymi ruchy samochodu, HP 45L jest i zawsze był cichy i bardzo fajny, co w połączeniu z genialnymi osiągami, elegancką konstrukcją i eleganckimi opcjami szybkiego przełączania komponentów sprawiają, że ten komputer jest prawdziwym hitem.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
RECENZJA HP Omen 45L

RECENZJA HP Omen 45L

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Chłodzony wodą, sprawdzić. Świetnie wygląda, sprawdź. Super łatwy w użyciu, sprawdź. Gigantyczny, sprawdź. Drogie, sprawdź. Po nieco ponad dwóch miesiącach z najnowszą bestią hp do gier jesteśmy gotowi do rozdania wyników.Wczytywanie następnej zawartości