Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

ASUS ROG Strix Scar 17 SE

Ten ulepszony model może wyglądać i brzmieć podobnie, ale jest też lepszy tam, gdzie się liczy.

Nie owijajmy w bawełnę. Zasadniczo już sprawdziłem ten laptop. Na początku czerwca opublikowałem tekst o ASUS ROG Strix Scar 17 i mówiłem o tym, jak potwornie potężny i wydajny był ten system. Od najwyższej klasy sprzętu pod maską po rozwiązanie chłodzące, które było prawie najlepsze, z jakim kiedykolwiek się spotkałem, ten laptop był ucieleśnieniem laptopa do gier, ponieważ miał również wiele "gamery" estetyki, która wypchnęła go z ogólnej gamy produktów konsumenckich. Studnia... to i zapierająca dech w piersiach cena, która będzie wymagała od ciebie ponownego zaciągnięcia kredytu hipotecznego na dom, aby go złapać. Ale chodzi o to, że Strix Scar 17 to niezwykły komputer, więc nie powinno dziwić, że Strix Scar 17 SE jest jeszcze lepszy.

Ale niewiele lepiej mogę dodać. Wiele dzwonków i gwizdków tutaj jest takich samych lub bardzo podobnych. Oferta wyświetlacza jest taka sama, opcje GPU również, to głównie w procesorze Intel i9-12950HX i nieco mocniejszych opcjach podkręcania, które znajdują różnice. A to w szczególności pozwala Strix Scar 17 SE popchnąć geForce RTX 3080Ti do granic możliwości, pozwalając na doskonałą równowagę ostrych rozdzielczości i płynnej liczby klatek na sekundę w najbardziej wymagających grach, co działa jeszcze lepiej, biorąc pod uwagę, że to urządzenie ma bardzo wydajny wyświetlacz QHD (1440p), który działa z maksymalną częstotliwością 240 Hz. Zasadniczo możesz uzyskać świetną wierność wizualną i stabilną liczbę klatek na sekundę przez cały czas lub możesz stracić trochę piękna w grafice na rzecz znacznie płynniejszej rozgrywki - opcja jest twoja, ponieważ SE może obsłużyć obie strony spektrum.

ASUS ROG Strix Scar 17 SE

W przeciwnym razie ten laptop nadal wyróżnia się w tych samych miejscach, co Scar 17. Poziom hałasu jest niezwykle niski, nawet pod wpływem stresu, a doskonały system głośników pozwala grać bez słuchawek i nie czuć się pokonanym przez buczenie łopatek wentylatora. Korpus jest również dobrze wyważony, z bardzo małą ilością miejsca, jakby nie był używany, w przeciwieństwie do niektórych laptopów do gier, które oferują małe klawiatury lub małe gładziki - MSI Katana GF76 i ASUS ROG Zephyrus Duo 16 to dwa genialne przykłady tego.

Te nieco agresywne elementy gracza nadal istnieją i zostały rozszerzone, ponieważ pokrywa laptopa jest teraz haftowana niewidocznym atramentem, który odnosi się do gry ROG Scar Runner. Oczywiście prawdopodobnie przytłaczającą ilość RGB można również znaleźć na całym urządzeniu, czy to na pokrywie, podstawie, klawiaturze i tak dalej. Jest to bez wątpienia urządzenie zbudowane z myślą o dedykowanym graczu.

To jest reklama:

I jak można się spodziewać, aby kupić taki przedmiot jak ten, z całym najlepszym sprzętem zasilającym go, będziesz musiał wyłożyć więcej gotówki niż za podstawowy Scar 17. Jeśli masz tę gotówkę do rozpryskiwania, nie znajdziesz wielu laptopów do gier na rynku lepszych niż ten.

Ale w sumie, pomijając cenę, jest to naprawdę jeden z najlepszych laptopów do gier, jakich kiedykolwiek używałem. Nie można tak naprawdę powalić jego wydajności w żadnym sensie i chociaż jest to dość mocny system zarówno pod względem wymiarów, jak i wagi, nie znalazłem tytułu, z którym Scar 17 SE nie może sobie poradzić. Wydaje się, że jest to szczyt tego, co ASUS ROG ma do zaoferowania w przestrzeni laptopów do gier w tej chwili i to jest bardzo jasne, co nasuwa pytanie, w jaki sposób planują ulepszyć już bardzo wydajne urządzenie w przyszłości.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
ASUS ROG Strix Scar 17 SE

ASUS ROG Strix Scar 17 SE

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Ben Lyons

Ten ulepszony model może wyglądać i brzmieć podobnie, ale jest też lepszy tam, gdzie się liczy.Wczytywanie następnej zawartości