Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

LG C2 OLED

Testowaliśmy najnowszy model OLED LG i jesteśmy pod bardzo, bardzo dużym wrażeniem.

Nie jest tajemnicą, że my tutaj w Gamereactor od dawna jesteśmy szaleńczo zakochani w ekranach OLED LG, które pod wieloma względami były najlepszą opcją dla nas, graczy (którzy również oglądają wiele seriali telewizyjnych i filmów), a dzięki zeszłorocznemu telewizorowi C1 LG świeciło jasno. Tegoroczny model, C2, nie jest rewolucją i dla niewtajemniczonych może być nawet trudno dostrzec jakąkolwiek realną zmianę między tym a jego poprzednikiem, ale pod skórą wiele się wydarzyło i zauważalne jest, że najbliższy konkurent, wejście Samsunga na rynek OLED, zachęcił LG do podniesienia własnej poprzeczki.

LG C2 jest niesamowity.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, gdy po raz pierwszy rozpakowujesz C2, jest to, o ile jest lżejszy niż wszystkie inne telewizory OLED. Dużo, dużo, dużo lżej. 55-calowy jest wręcz absurdalnie lekki i nie ma absolutnie żadnych problemów z samodzielnym montażem stojaka lub zawieszenia telewizora na ścianie, bez ryzyka złamania własnych pleców. C2 jest bardziej równomiernie cienki i wydaje się bardziej wytrzymały bez grubości, w porównaniu do poprzednich modeli. Tył jest znowu czarny, po kilku latach bycia białym, i nie ma tego samego ryzykownego uczucia, że mógłbyś złamać panel, gdybyś podniósł go w górnych rogach. Bardzo pozytywne. Nowa podstawka jest zarówno super stylowo zaprojektowana, jak i lżejsza niż poprzedni model (C1) i jest pomysłowo zaprojektowana, co oznacza, że montaż trwa około dwóch minut.

LG C2 OLED

WebOS jest również nowy, zupełnie nowy i po raz pierwszy (dla mnie, który ma dwuletni Evo Gallery OLED od LG w sypialni), w tym roku został przemianowany na WebOS 22 i tutaj skupia się teraz na tym, aby użytkownik mógł dostosować swój interfejs bardziej za pomocą osobistych profili. Nie jestem zbyt zainteresowany pomysłem większej liczby haseł, większej liczby pól logowania i większej liczby aplikacji, aby móc oglądać telewizję, chociaż niektóre funkcje są przydatne i sprytne, co doprowadziło do wyłączenia całego profilu w C2 przez większość czasu podczas mojego trzytygodniowego okresu testowego. Testowałem go jednak oczywiście przez kilka dni i pomysł/ koncepcja działa naprawdę dobrze. LG chce zrobić wiele naraz, jak zwykle, i chce, aby twój telewizor działał jako inteligentny hub i bank obrazów i wszystko inne, co, jak powiedziałem, wydaje się czymś, bez czego mógłbym żyć. Jednak nawigacja, wygląd aplikacji, dostęp do nich, szybkość samego systemu plus zwinna przeglądarka sprawiają, że jest to genialny inteligentny telewizor, który nadal uważam za najlepsze wrażenia telewizyjne. Google TV jest jednak dobry, lepszy niż stara wersja (Android TV), ale ze wszystkiego, co istnieje dziś na rynku, nadal uważam, że WebOS jest najlepszy.

To jest reklama:

Jeśli chodzi o łączność, LG jest po raz kolejny najlepszy. Na rynku. Oferowane są cztery porty HDMI 2.1, z których dwa obsługują E-arc, trzy wejścia USB i obsługę Bluetooth 5.0, a także Wi-Fi 6. Pod względem czystej jakości wykonania ten telewizor jest lepszy od droższego QD-OLED Samsunga, który wydaje się plastikowy w porównaniu do C2. Wybór materiałów jest dobry, a C2 wydaje się całkowicie luksusowy i solidny w sposób, w jaki odpowiednik Samsunga niestety tak naprawdę tego nie robi. LG C2 jest wyposażony w ten sam zaktualizowany Magic Remote co C1 i chociaż trochę się wydarzyło w ciągu ostatnich dziesięciu (!) lat z tym pilotem, jest tak dobry, że nie zamierzam narzekać. Byłoby miło, gdyby LG zaczęło budować bardziej ekskluzywnie wyglądający aluminiowy pilot do swoich najdroższych modeli. Byłbym wdzięczny. Jeśli chodzi o dźwięk, LG dokonało największego postępu od lat dzięki nowemu układowi dźwiękowemu i nowej funkcji "AI Acoustic Tuning", która za pomocą zewnętrznego mikrofonu (który jest dołączony do pudełka) pozwala skalibrować dźwięk zgodnie z pomieszczeniem. I to działa. To naprawdę działa naprawdę dobrze. Oczywiście nie ma tu zbyt wiele basu do wychwycenia, ale głosy brzmią wyraźniej i czyściej niż w jakimkolwiek innym OLED-ie, jaki kiedykolwiek testowałem, a filmy takie jak Sea Beast i Lightyear oferują dynamikę dzięki wbudowanym głośnikom telewizyjnym C2, której poprzednik C1 nie mógł.

LG C2 OLEDLG C2 OLEDLG C2 OLED

Jeśli chodzi o jakość obrazu, nadszedł czas, abym wydobył ciężką artylerię lirycznych superlatywów, ponieważ jest to genialny telewizor. Absolutnie genialne. C2 jest nieco, nieco jaśniejszy od C1, który był już fantastycznym ekranem i jak zwykle z OLED, czerń, kontrast i odwzorowanie kolorów są absolutnie fenomenalne. Jest tu pełna obsługa HDR10, HLG i Dolby Vision, a tryb filmowca LG jest genialny, podobnie jak nowy system Dolby Vision IQ i Precision Detail, który sprawia, że szczegóły wyglądają nieco lepiej w obrazie opartym na Dolby Vision. Obraz w C2 jest bardziej neutralny kolorystycznie, a tym samym lepszy niż C1 i widać, że LG odczuło konkurencję ze strony Samsunga i Sony w szczególności i w ten sposób zmieniło swój DSP.

Procesor Alpha 9 jest genialny, a jakość obrazu jest głęboka i dynamiczna. Nie tylko dla nas, graczy. Tryb gry LG i "Optymalizator gry" w C2 są najlepsze, jakie znajdziesz na rynku, a to dzięki wielu powodom. Po części jest to jedyny OLED, który obecnie obsługuje 4K / 120 Dolby Vision i jedyny OLED z dziewięcioma milisekundami opóźnienia wejściowego w 60 Hz i połową tego w 120 Hz przez HDMI 2.1. Obsługa ruchu jest doskonała, a dzięki jaśniejszemu panelowi gry HDR wyglądają fantastycznie. W najciemniejszych częściach obrazu w niektórych momentach jest maleńkie, maleńkie "pasmo", a Magic Remote wydaje się dziś trochę plastikowy, chociaż działa (i działa bardzo dobrze), ale nie ma wątpliwości, że jest to najlepszy telewizor, jaki możesz obecnie kupić, jeśli, tak jak ja, chcesz grać w gry i oglądać mnóstwo filmów. LG C2 to czysty, genialny pakiet, w którym wszystko wydaje się dobrze przemyślane, skoordynowane i zrównoważone w sposób, w jaki konkurenci wciąż nie mogą sobie poradzić.

To jest reklama:
10 Gamereactor Polska
10 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
LG C2 OLED

LG C2 OLED

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Testowaliśmy najnowszy model OLED LG i jesteśmy pod bardzo, bardzo dużym wrażeniem.Wczytywanie następnej zawartości