Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Jabra Elite 10

Jabra może być trochę nudna, ale chłopcze, znają się na rzeczy.

Kiedy mówimy o Jabra, często mówimy bardzo funkcjonalnym tonem głosu. My tutaj w Gamereactor jesteśmy winni, jeśli nie inaczej, zaszufladkowania ich w tej sferze biurowej, w której rozważamy produkty zaprojektowane przede wszystkim dla biura, a nie życia poza nim.

Ale trzeba się przyjrzeć, bo to faktycznie jest złe, a słuchawki douszne producenta są doskonałym dowodem na to, że potrafią znacznie więcej niż tylko przemawiać do uszu pozbawionego wyobraźni kierownika biura. Elite 10 to najnowszy dodatek do oferty i naprawdę zasługują na uwagę wszystkich, nawet na rynku, który jest prawie nasycony rozsądnymi inwestycjami.

Okay, więc Jabra nie udaje się prześlizgnąć pod swoimi głównymi konkurentami pod ceną, pobierając około 230 funtów za Elite 10. To tylko trochę mniej niż AirPods Pro 2 i trochę więcej niż Google's Pixel Buds Pro. Z drugiej strony otrzymujesz prawie wszystkie pożądane funkcje, których można realistycznie oczekiwać od zestawu słuchawek dousznych. Mowa o certyfikacie IP57, Bluetooth 5.3 z obsługą SBC i AAC, 27 godzinach odtwarzania, ładowaniu bezprzewodowym, skutecznej aktywnej redukcji szumów i 10-milimetrowych przetwornikach.

Jabra Elite 10Jabra Elite 10

Jest też wsparcie dla rzadszego formatu audio LC3, łączność wielopunktowa, dość dogłębna aplikacja z solidnymi ustawieniami korektora i jakość wykonania, której trudno dorównać, nawet dla uznanych gigantów.

To jest reklama:

Jabra jest dobra w tworzeniu sprytnego sprzętu, nie ma co do tego wątpliwości, a obudowa na Elite 10 jest tak mała, że sprawia, że na przykład podejście Bose do zestawu luksusowych słuchawek dousznych wygląda komicznie w porównaniu. Istnieją solidne magnesy, które utrzymują wszystko na swoim miejscu, wydajne, niezawodne ładowanie bezprzewodowe, a nawet planeta, a urządzenia i obudowa wykonane są w 75% z plastiku nadającego się do recyklingu.

Dźwięk jest kolejną atrakcją, ponieważ chociaż nie ma konkretnej, wyraźnej sygnatury jako takiej, jak Apple, B&O i Marshall, jest tu równowaga, którą trudno pokonać. Istnieje również wsparcie dla Dolby Spatial Audio, dla tych, którzy chcą bardziej kierunkowego dźwięku, ale moim zdaniem pozostaje to kwestią gustu.

Częścią filozofii Jabra, która jest trudna do zmierzenia w takiej recenzji, jest to, że są one projektowane i produkowane z myślą o niezawodności. Znajduje to oczywiście odzwierciedlenie w certyfikacie IP57, który jest o kilka stopni lepszy niż gdzie indziej, ale urządzenia Jabra, które testowaliśmy przez dłuższy czas, generalnie lepiej znoszą zużycie i mają niższy wskaźnik awaryjności.

Jabra Elite 10
To jest reklama:

Dodaj do tego sześć mikrofonów na każdym urządzeniu, które łączą inteligentne oprogramowanie, aby wyeliminować szumy tła podczas rozmów w dość wyjątkowy sposób. W rezultacie otrzymujesz jeden z najbardziej wszechstronnych zestawów słuchawek dousznych na rynku, nawet jeśli za przyjemność trzeba sporo zapłacić.

Nikt z nas nie powinien skreślać produktów Jabra jako nudnych, pozbawionych wyobraźni i związanych z otoczeniem biurowym. Owszem, są drogie, ale to dobre rzeczy.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości