Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Razer Blackwidow V4 75%

z możliwością wymiany podczas pracy i kompaktowy kształt - recenzujemy najnowszy Razer.

Nie jest tajemnicą, że rynek klawiatur niestandardowych jest przeznaczony dla dorosłych. Są tacy, którzy kupują gotowe rozwiązanie, które mogą później modyfikować, i są tacy, którzy kupują każdy drobiazg osobno i sami budują go tak, jakby to był bardzo ciężki zestaw Lego. Tak czy inaczej, jest to trochę dyscyplina. Dzięki swojej najnowszej serii V4 Razer stara się dać, jak to ujęła Hannah Montana, "to, co najlepsze z obu światów".

Jak to zwykle bywa, klawiatura jest wyposażona w przełączniki Razer Orange, dotykowe, ale ciche, które mają dobrą odporność, i chociaż jestem bardziej fanem przełączników Purple znalezionych w serii Huntsman, jest to znacznie bardziej zgodne z przełącznikami Gateron używanymi przez wielu entuzjastów majsterkowania. Klawiatura jest wykonana tak, aby pasowała do wszystkich złączy 3- i 5-pinowych. Jak chwali się wielu innych, klucze są smarowane fabrycznie i oczywiście istnieje małe - markowe - narzędzie do wyławiania kluczy, które w rzeczywistości jest dobrej jakości.

Jest całkiem przyjemny w użyciu, ale ciche przełączniki za podwójnie formowanymi są również tak ciche, że to, co słyszysz, to przede wszystkim uderzenie w dół, a to dźwięk, który musisz polubić. Jest stosunkowo wysoki punkt resetowania, ale co ważniejsze dla mnie, jest 1,5 milimetra skoku, zanim przełącznik faktycznie się aktywuje, i jest dobre wyczucie dotykowe. Razer Blackwidow V4 75

Konstrukcja to wysoki standard Razera, który od dawna jest również dobrym standardem DIY, czyli opływowy design, czysta i prosta konstrukcja oraz aluminiowa płyta górna. Jest również wyposażony w ładną podpórkę pod nadgarstki. Wewnątrz pianka tłumiąca jest używana w dwóch różnych miejscach, a płytka drukowana obsługuje częstotliwość próbkowania 8000 Hz dla wszystkich przełączników. 


Cena to 190 funtów, czyli dużo pieniędzy. Osobiście prawdopodobnie spojrzałbym na Q2 QMK Keychrona, który jest tańszy, ale nie ma tego samego krzykliwego oświetlenia RGB. Z drugiej strony obudowa samej klawiatury jest nieco większa i nie wiem dlaczego, ale potrzebuję tylko kawałka ramki wokół strzałek, aby oprzeć palec. Z drugiej strony jest fabrycznie modyfikowany taśmą, sztuczka polegająca na użyciu taśmy ognioodpornej na wydruku, która pochłania i tłumi dźwięki o najwyższej częstotliwości. Jak zwykle, Razer Synapse to fantastyczny pakiet - ale zajmuje dużo miejsca na dysku twardym. Z drugiej strony potrafi wszystko i jest zarówno edukacyjny, jak i łatwy w codziennym użytkowaniu.

To jest reklama:

Kółko przewijania w prawym górnym rogu jest dobrej jakości, ale widziałem, że Razer radzi sobie lepiej. multimedialne działają, ale mogły mieć w sobie światła RGB lub coś innego, ponieważ oznaczenia na nich są trudne do zauważenia w ciemności. Z drugiej strony dookoła jest też podświetlenie. Przełączniki znajdują się w przezroczystej obudowie, dzięki czemu diody LED mają jeszcze większą moc, ponieważ światło jest wyraźnie skupione. Istnieje dwuletnia gwarancja lub nieco bardziej arbitralna ocena 100 milionów naciśnięć. To około 137 000 naciśnięć dziennie, czyli około 3,5 godziny pisania tak szybko, jak to tylko możliwe. Jednak gwarancja traci ważność w przypadku modyfikacji klawiatury. Razer sprzedaje również kilka różnych kluczy, jeśli czujesz się z tym bardziej komfortowo. 


Razer Blackwidow V4 75% nie jest w żadnym wypadku złą klawiaturą, wręcz przeciwnie, zapewnia dobre wrażenia podczas pisania, a zarówno przełączniki, jak i są dobrej jakości, podobnie jak jakość wykonania. Problem prawdopodobnie leży bardziej w fakcie, że tak wielu innych również produkuje klawiatury, które są skierowane do klientów o 75% współczynniku kształtu i które oferują możliwość samodzielnej zmiany przełączników w razie potrzeby, więc jest to dość nasycony rynek i jest to rynek bardzo świadomy ceny, i to jest miejsce, w którym Razer napotyka na fakt, że 190 funtów za klawiaturę to dużo pieniędzy, bez względu na wszystko.

HQ
07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Razer Blackwidow V4 75%

Razer Blackwidow V4 75%

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Kim Olsen

z możliwością wymiany podczas pracy i kompaktowy kształt - recenzujemy najnowszy Razer.Wczytywanie następnej zawartości