Polski
Gamereactor
Recenzje seriali
Star Wars: The Bad Batch

Star Wars: The Bad Batch - Sezon 3

Przygody Clone Force 99 dobiegły końca, ale czy gang wyjdzie z hukiem, czy ze skomleniem?

The Bad Batch miał bardzo trudne zadanie do wykonania. Oczekiwano, że ten animowany Star Wars serial będzie kontynuacją i będzie kolejnym wielkim Star Wars animowanym wysiłkiem po szczerze fantastycznym i rozstrzygającym szóstym sezonie The Clone Wars. Trzeba być frustrującym optymistą, aby założyć, że Disney będzie w stanie wyciągnąć dwa króliki z kapelusza i zrobić dwa długie animowane nokauty jeden po drugim, ponieważ chociaż The Bad Batch zawsze był zabawny, nigdy nie wzniósł się na wyżyny The Clone Wars.

Wiemy jednak, że Disney potrafi stworzyć animację Star Wars tak dobrą jak The Clone Wars, ponieważ zrobił to w znacznie bardziej zwięzłym drugim sezonie Visions i genialnym Tales of the Jedi, nasuwa się pytanie, czy The Bad Batch może wyjść z hukiem i zakończyć swój bieg szczytowym trzecim sezonem. Podczas gdy mieliśmy naprawdę zabawny telewizor osadzony w odległej galaktyce z tą ostatnią kolekcją odcinków, The Bad Batch pozostaje po prostu dobrym Star Wars animowanym projektem.

HQ

Ostatni sezon jako całość mierzy się ze wszystkimi typowymi problemami i problemami, które powstrzymywały również pierwsze dwa sezony. Historia z trudem się rozkręca, choć przed doprowadzeniem do mocnego zakończenia, bohaterom brakuje odrobiny charyzmy i jakości, a całe odcinki wydają się bezsensowne i zbyt długie. Podczas gdy postać młodego Omega jest tym razem o wiele bardziej zabawna, serial jest nadal najsłabszy, gdy czyni Omega głównym celem odcinków, które jak na stan sezonu 3 stanowią większość jego odcinków. Ponadto, chociaż widać, że dołożono starań, aby narracja miała większą ogólną wagę i znaczenie, ma trudności z przyciągnięciem cię, z powtarzającymi się elementami (takimi jak ucieczka z więzienia na Tantiss) i ma tendencję do wyróżniania się tylko wtedy, gdy cameo i powracające postacie, takie jak Captain Rex, Emperor, a nawet Asajj Ventress dają o sobie znać.

W rzeczywistości frustracje i ogólne problemy, które wielu z nas ma z Star Wars, są głównymi rzeczami, które również powstrzymują The Bad Batch. Istnieje nieustanna potrzeba dalszego dostosowywania się do formuły, a sezon 3 zamienia zwykłego towarzysza droida na udomowionego psa Lurca o imieniu Batcher, który sprawia, że głośno wzdychasz, ponieważ widziałeś tę historię i sposoby jej opowiedzenia kilka razy wcześniej. Do tego dochodzą nieustanne, przytłaczające zapowiedzi przyszłych historii, które znamy i których już doświadczyliśmy w innych projektach, co oznacza, że wydarzenia tutaj tracą nieco na znaczeniu. Star Wars ' największym wrogiem nie jest Empire czy Sithowie, to samozadowolenie i niezdolność do podejmowania ryzyka, czyli coś, na co The Bad Batch po raz kolejny wpada w pułapkę.

To jest reklama:
Star Wars: The Bad Batch

Ale chodzi o to, że części Star Wars, które kochamy i których nie możemy się nacieszyć, nadal trzymają się tutaj. Otoczenie i projekt świata są tak wspaniałe i żywe, że chcesz zanurzyć się w świecie. Animacja jest doskonała, ciągłe ukłony i odniesienia do innych części i historii w odległej galaktyce sprawiają, że nawet zakochani fani są podekscytowani, a akcja jest ekscytująca i bez wysiłku zabawna. The Bad Batch jest doskonałym przykładem na to, że Star Wars nie zawsze potrzebuje Jedi, Sithów lub mieczy świetlnych, aby się zaangażować, ponieważ stare dobre blastery i skoki z prędkością światła są więcej niż wystarczające, aby przykleić uśmiech na mojej twarzy.

Sezon 3 udaje się stale zwiększać oczekiwanie i dreszczyk emocji w miarę postępu serii, prowadząc do rozstrzygającego i epickiego finału, który w odpowiedni sposób wysyła własną serię Clone Force 99. Podobała mi się ta podróż w ciągu ostatnich kilku lat, ale jasne jest również, że trzy sezony to więcej niż wystarczająco, aby poznać te postacie i śledzić ich przygodę. The Bad Batch nie przejdzie do historii jako jedna z Star Wars ', ale jeśli kochasz to uniwersum i nie masz dość opowieści, które się w nim dzieją, jest to nieszkodliwa i łatwa do strawienia animowana przygoda, która nigdy nie zawodzi, ani nie zaskakuje przez cały czas jej trwania. To doskonała rozrywka, nic dodać, nic ująć.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości