Polski
Gamereactor
guide
Super Mario Bros. Wonder

Super Mario Bros. Wonder - Przewodnik po odnalezieniu Kapitana Toada i dotarciu do Specjalnego Świata

Ti-tiri-riii! Kapitan Ropuch robi Super Mario Odyssey i musimy go znaleźć w kilku sekretnych miejscach na mapie SMBW. Poza tym, oto jak uzyskać dostęp do świata bonusowego z każdego świata lądowego.

HQ

Jeśli zapoznałeś się już z naszym kompletnym przewodnikiem po światach, kursach i ukrytych wyjściach w Super Mario Bros. Wonder, możesz pomyśleć: okej, teraz wiem, co robić na każdym poziomie i gdzie są Wonder Seeds, ale co z kryjówkami Captain Toad? Albo, jak dostać się do Special World z dowolnego świata?

Z myślą o tych dodatkowych tajemnicach napisaliśmy ten nowy przewodnik po sekretach mapy gry. Zaciśnij plecak, wyreguluj lampę kasku i zacznij nucić charakterystyczną piosenkę najbardziej żądnej przygód Toad, jaka istnieje...

Super Mario Bros. Wonder

Kapitan Ropucha w świecie 1: Pipe-Rock Plateau (3 miejsca)

Aby znaleźć Kapitana Ropucha na bardzo wczesnym etapie swojej przygody, będziesz musiał znaleźć jedno z najtrudniejszych ukrytych wyjść w całej grze (ponieważ może łatwo pozostać niezauważone). Mowa o W1 - "Piranha Plants on Parade". Otworzy to nową drogę na południe, gdzie czeka na Ciebie zielona rura osnowy. Kapitan zasalutuje ci i nagrodzi cię z drugiego końca, fioletowej rury na skale w kształcie czaszki na Deep Magma Bog (świat 6).

To jest reklama:

Drugie spotkanie z Captain Toad jest nadal uruchamiane z W1. Konkretnie, po północnej stronie środkowej części mapy, w tym skalistym, brązowym obszarze. Możesz nacisnąć A, aby wejść do ukrytej rury warp na północny wschód od Badge Challenge: Parachute Cap I. Kapitan podzieli się z tobą uprzywilejowanym widokiem Fluff-Puff Peaks (świat 2), gdy wyjdziesz z żółtej rury.

Do trzeciej kryjówki można dotrzeć z obszaru, który jednocześnie jest ukryty w świecie 1, gdy udasz się na południe od rozwidlenia tuż przed pierwszym Pałacem. Wejdź w zieloną rurę i w strefie podziemnej popchnij A w kierunku prawego górnego rogu, wychodząc z "Angry Spikes and Sinkin' Pipes". Kiedy wyjdziesz z fioletowej rury, kapitan zdradzi ci, co świat 6 ma dla ciebie w piekarniku.

Captain Toad w świecie 4: Sunbaked Desert (2 miejsca)

Jednym z osobliwych mechanizmów w tym obszarze są te trzy wydatne kostki brukowe ze znakiem zapytania świetlnego, które działają jak przełączniki otwierające kamienną bramę na środku mapy. Jeśli na nie nadepniesz, przejście otworzy się i po Break Time i kursie będziesz mógł dotrzeć do końca i nacisnąć A, aby wejść złotą rurą do Shining Falls (świat 3). Tam po drugiej stronie złotych wodospadów czeka na ciebie Kapitan Ropuch.

Jeśli chcesz ponownie znaleźć Captain Toad z W4, wybierz lewą ścieżkę z "Secrets of Shova Mansion", a następnie zakreśl blok, aby nacisnąć A. Wyjdziesz z zielonej rury otoczonej fioletowymi dymami, co oznacza, że kapitan zafunduje ci ekskluzywne spojrzenie na Fungi Mines (W5).

Jak odblokować Special World w Super Mario Bros. Wonder

Najciekawszą rzeczą w tym bonusowym świecie jest to, że nawet jeśli jest to zawartość po grze i coś, czego nie musisz pokonać, aby zobaczyć napisy końcowe, możesz zacząć wypaczać się do niego z każdego standardowego świata w Flower Kingdom, a zatem możliwe, że skoczyłeś w innej kolejności lub że nie znalazłeś jeszcze wyjścia z określonego świata.

Warp to the Special World z W1: Pipe-Rock Plateau

Dostęp do Specjalnego Świata ze Świata 1 znajduje się na szczycie płaskowyżu, w tej porośniętej trawą formacji w kształcie dachu, która wydaje się tak oczywista na ogólnej mapie królestwa. Aby się do niego dostać, musisz najpierw znaleźć tajne wyjście "Bulrush Express", co jest dość łatwe, jeśli trzymasz kostium słonia pod koniec poziomu, aby poradzić sobie z rażąco umieszczoną ceglaną ścianą.

Warp to the Special World z W2: Fluff-Puff Peaks

Jeśli chcesz przeskoczyć do Świata Specjalnego z W2, musisz wybrać drogę prowadzącą na wschód od drugiego otwartego obszaru w tym pochmurnym świecie, powyżej "Pole Block Passage". Ukończ poziom i wyzwanie z odznaką eksperta, aby dotrzeć do wyższej chmury, która zabierze Cię do dodatkowego świata na niebie.

Warp to the Special World from W3: Shining Falls

W świecie prób dostęp do Specjalnego Świata nie polega na wystawianiu swoich umiejętności na próbę, ale na wytrwałości. Aby otworzyć ścieżkę, wejdź ponownie do Royal Seed Mansion. Mistrz Poplin, który wcześniej zaoferował ci skrót z powrotem do Petal Isles na wschodzie, teraz pójdzie w jego ślady na zachodzie.

Warp to the Special World z W4: Sunbaked Desert

Logicznie rzecz biorąc, to właśnie tutaj znajdziesz większą liczbę miraży i iluzji, zarówno na mapie, jak i na polach golfowych, ponieważ w końcu jest to pustynia. Dostęp do Special World stąd jest również dość ciekawy, ponieważ jednocześnie rozwiązuje zagadkę ukrytego wyjścia z "Secrets of Shova Mansion". Innymi słowy, jak mogę przetrwać posąg Bowsera, który na mnie naciskają?

To jest reklama:

Zachowaj spokój i słuchajcie, nam też się to przydarzyło, a śmierć kilka razy przez roztrzaskanie o ścianę jest po prostu przerażająca. Więc przestań próbować zakradać się pod posąg za pomocą Wiertła lub przeskakiwać po ścianie z odznakami, ponieważ jest to po prostu niemożliwe. To, co musisz zrobić, a podpowiedź dał gadający kwiat, to samemu popchnąć prawą ścianę!

Stamtąd możesz skorzystać ze schodów, a po kursie i wyzwaniu z odznaką eksperta dotrzesz do nieba.

Warp to the Special World z W5: Fungi Mines

Podobnie jak w świecie 3, nie chodzi o znalezienie ukrytego wyjścia, ale o naleganie. Jeśli wejdziesz w "Operation Poplin Rescue" po raz drugi, czterej kumple podziękują ci za pomoc, wykopując alternatywną ścieżkę, tym razem na zachód od wyjścia do Petal Isles.

Warp to the Special World z W6: Deep Magma Bog

Jeśli spojrzysz na tę mapę jako na trzypiętrową podziemną ekspedycję, dostęp do Specjalnego Świata znajduje się na lewym końcu najgłębszej i najgorętszej piwnicy. Oznacza to, że jeśli ukończysz kursy i wyzwania z "Wavy Ride through the Magma Tube", wylądujesz na platformie do nieba.

Przesył do świata specjalnego z centralnego świata: Petal Isles

Kiedy zatoczysz pełne koło wokół Bowsera w tym centralnym świecie, po opuszczeniu wulkanu wrócisz do punktu wyjścia, z którego przybyłeś z W1, tylko że teraz otrzymasz nowy skrót do Special World.

Powiązane teksty

0
Super Mario Bros. WonderScore

Super Mario Bros. Wonder

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Mario i jego przyjaciele powracają w świeżej i ekscytującej platformówce 2D, która zabiera załogę do bujnego, tętniącego życiem i fantastycznego Królestwa Kwiatów.Wczytywanie następnej zawartości