Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
Tchia

Tchia

Urocza piaskownica, która nie może zamalować wszystkich swoich pęknięć.

HQ

Tchia, drugie wydawnictwo francuskiego dewelopera Awaceb z Nowej Kaledonii, jest pierwszym sandboksowym tytułem studia z otwartym światem. Gra ma spory ciężar na swoich barkach, ponieważ zespół Awaceb nie tylko musi zaimponować swoim pierwszym wydaniem piaskownicy, ale także reprezentuje swój kraj ojczysty Nową Kaledonię.

Tchia jest w istocie listem miłosnym do tej małej wyspy na Oceanie Spokojnym. Chociaż zmienił nazwy miejsc, ludzi i zwierząt, od środowisk, w których wędrujesz, po jedzenie, które jesz, przypomnisz sobie miejsce, które zainspirowało Awaceb i Tchia jako całość. Pasja, jaką Awaceb ma dla Nowej Kaledonii, jest wyczuwalna podczas gry i istnieje silne poczucie, że stworzenie tego projektu wydaje się spełnionym marzeniem.

Tchia

Grając Tchia, ta pasja odzwierciedla się w dużej mierze w wielu funkcjach gry. Jego wizualizacje sprawiają, że piaskownica na wyspie jest niesamowicie piękną przestrzenią do zabawy i warto podkreślić wodę, która jest wystarczająco czarująca, aby długa podróż na tratwie wyglądała tak, jakby przeleciała w ciągu kilku minut. Sposoby, w jakie woda łapie światło podczas zachodu słońca, mogą zapierać dech w piersiach. Wygląd postaci, zwierząt i innych postaci Tchia ma również ten kreskówkowy urok, który pomaga w lżejszych momentach gry, dodając wizualnych gagów i fizycznych fragmentów komedii. Te momenty są dodatkowo wspierane przez ścieżkę dźwiękową, która jest pełna przyjemnych, uspokajających utworów również podczas przechodzenia od jednego celu do drugiego. Chociaż może się wydawać, że po pewnym czasie słuchasz wszystkich piosenek, są one na tyle urocze, że warto je powtórzyć.

To jest reklama:

Muzyka jest dużą częścią Tchia, ponieważ pomiędzy głównymi misjami często gromadzisz się wokół ogniska, grając na ukulele lub innym instrumencie znalezionym w obszarze, który eksplorujesz. Te minigry muzyczne są wystarczająco zabawne i może być wyzwaniem, aby uzyskać na nich 100%, ale z przerywnikami filmowymi w tle, może się wydawać, że tracisz rozwój historii, grając w niektóre sekcje muzyczne.

Oprócz zwykłego wędrowania po okolicy, ciesząc się widokami, Tchia ma główny cel. Ty, jako tytułowy bohater, wyruszasz na misję, aby uratować swojego ojca przed Meavorą, złą istotą, która przejęła kontrolę nad wyspami, które nazywasz domem. Podczas tej podróży spotkasz kilku przyjaciół, kilku wrogów i będziesz musiał przemierzyć zarówno ląd, jak i morze w nadziei na odzyskanie ojca. Chociaż może nie jest to główny punkt sprzedaży Tchia, jego główna historia była całkowicie w porządku. Było kilka zwrotów akcji, które zdołały mnie wciągnąć na rozgrywkę, i znowu ten urok w rdzeniu gry przenika, ale nie jest to gra, w którą będziesz grał w historię w kółko. Co jest w porządku.

Tchia

Prawdziwym mięsem Tchia jest sandboksowy styl rozgrywki, który oferuje wiele, wiele mechanik do wypróbowania w grze. Skakanie po duszy jest prawdziwą atrakcją rozgrywki, ponieważ pozwala ci posiadać prawie każde zwierzę i obiekt, na który się natkniesz, dając ci wiele opcji podczas przemierzania mapy. Co więcej, jest to również sposób, w jaki pokonasz starcia bojowe. Mogą nie pojawiać się często, ale jeśli chcesz dodać do swoich przedmiotów kosmetycznych lub po prostu pokonać potwory z tkaniny, będziesz musiał utknąć w systemie walki. Walka w Tchia jest zasadniczo bardziej agresywną wersją polowania na rekwizyty Garry's Mod, w której musisz strzelać płonącymi przedmiotami i materiałami wybuchowymi w wrogów z tkaniny, aby spalić ich na chrupki.

To jest reklama:

Poza skakaniem po duszy, istnieje kilka sposobów poruszania się po świecie. Od twojego niezawodnego szybowca po tratwę, nie zawsze potrzebujesz swoich mocy skaczących po duszy, aby sobie poradzić, a jednym z najzabawniejszych sposobów, jakie znalazłem, aby skakać, było skakanie z drzewa na drzewo, wykorzystując pęd, który możesz uzyskać, kołysząc się tam iz powrotem na wierzchołku drzewa. Podczas podróży w Tchia będziesz musiał mieć oko na swoją wytrzymałość, która działa również na twoje zdrowie. Można to wykorzystać poprzez wspinaczkę, nurkowanie, korzystanie z szybowca i wiele innych forsownych zajęć. Istnieją sposoby na zwiększenie wytrzymałości, ale wyczerpuje się niezwykle szybko, co oznacza, że nie można go używać dłużej niż przez bardzo krótki czas.

Tchia

Wśród wcześniej wymienionych funkcji, Tchia ma o wiele więcej włożonego w to. Jest aparat fotograficzny do robienia zdjęć, minigra do układania skał, minigra do rzeźbienia maski, wyścigi, strzelnice do procy i wiele innych małych zajęć, w które możesz się zaangażować. Jednakże, chociaż Tchia z pewnością ma wiele ruchomych części, ale suma tych części nie zawsze tworzy działającą całość. Trudno jest wskazać wyraźne wady projektu pasji, takiego jak Tchia, ale pęknięcia istnieją. Na przykład otwarty świat nie jest tak pełny, jak się początkowo wydaje. Poza dziwną aktywnością, którą można szybko ukończyć, nie ma wiele więcej do zrobienia poza zbieraniem bibelotów i owoców, które zwiększą twoją wytrzymałość. Świat może być pełen uroku, ale niekoniecznie jest pełen życia. Nie ma żadnych tajemnic, na które natkniesz się podczas odkrywania, żadnych celów pobocznych, które rozszerzają świat lub jego postacie, i chociaż czasami są ludzie wędrujący tymi samymi ścieżkami co ty, jasne jest, że jesteś jedyną rzeczą na tym świecie z jakąkolwiek agencją.

Istnieje również wiele elementów rozgrywki, ale nie wszystkie z nich trzymają się lądowania lub sprawiają wrażenie, że mają duży wpływ na ogólne wrażenia. Aparat, na przykład, okazuje się przydatny w jednej misji, ale tak naprawdę wydaje się, że ten główny cel został zaprojektowany tak, aby upewnić się, że nie zapomnisz o aparacie, zamiast czuć, że zdjęcia są niezbędnym rozwiązaniem, aby obejść problem, który otrzymałeś. Ukulele również wydaje się być pomijane w pewnym momencie, ponieważ muzyka stopniowo staje się bardziej uroczą atrakcją poboczną niż niezbędną częścią gry. Skakanie po duszy zwiększa swoje znaczenie w całym tekście, ale to tylko sprawia, że wydaje się, że powinno to być znacznie bardziej skupione na tym. Zamiast pięciu różnych odpowiednich rzeczy, jedna potężna mechanika mogłaby nadać grze mniej gorączkowy charakter.

Na koniec należy wspomnieć o błędach wizualnych w Tchia, które są rzadkie, ale pojawiły się w najgorszym momencie. Nie psując końca historii, końcowe przerywniki filmowe odmówiły załadowania otoczenia, co oznacza, że wyglądało to tak, jakby wszystkie postacie unosiły się, jeśli nie utknęły w szarpanej pozie.

Tchia

Tchia to gra, która ma dużo ambicji, wielką pasję i mnóstwo uroku. Jednak nie może do końca sprostać idealnej wersji samego siebie. W Tchia jest wiele rzeczy, które można polubić, a jeśli chcesz po prostu odkryć imponujący wizualnie świat z solidną ścieżką dźwiękową, śmiało. Ale, aby naprawdę wyróżnić się w tym gatunku, wydaje się, że będzie musiał zrobić o wiele więcej. Mamy nadzieję, że Awaceb będzie nadal rozwijał pomysły z Tchia, ponieważ wykonano wiele solidnych podstaw.

Tchia
06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Świetna oprawa wizualna, mocna ścieżka dźwiękowa, emanuje urokiem
-
Nie może być do końca grą, jaką chce być, pewne nasycenie w mechanice,
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
TchiaScore

Tchia

RECENZJA. Przez Alex Hopley

Urocza piaskownica, która nie może zamalować wszystkich swoich pęknięć.Wczytywanie następnej zawartości