Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - Jak zdobyć mistrzowski miecz

Kultowa broń zostanie ci odebrana na początku gry, ale oto, jak możesz ją odzyskać.

HQ

Master Sword jest jedną z najbardziej kultowych broni w historii gier, więc oczywiście musiał zostać uwzględniony w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Tym razem zaczynasz nawet od Mistrzowskiego Miecza, ale jak zobaczysz, nie dostaniesz tego przywileju na długo.

Istnieje jednak sposób, aby odzyskać miecz w twoich rękach, a my przeprowadzimy cię tutaj, jak to zrobić. Zdobycie broni jest dość trudne, ale nie ma tak wielu wymagań, jak w Breath of the Wild, więc możesz być w stanie zdobyć ją wcześniej niż podczas pierwszej przygody. Jeśli chcesz uniknąć spoilerów, nie podamy tutaj żadnej bezpośredniej zawartości fabularnej, ale ostrzegamy, że niektóre elementy rozgrywki zostaną zepsute, aby dać najlepszy możliwy przewodnik.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Dojazd do lasu Korok

Po pierwsze, zanim będziemy mogli pomyśleć o zdobyciu tego wielkiego błyszczącego miecza, musimy dotrzeć do lasu Korok i dobrze porozmawiać z naszym starym przyjacielem Drzewem Deku. Nie dostajemy jednak darmowej przepustki do lasu Korok w Tears of the Kingdom, a mimo że jesteśmy bohaterami Hyrule, nadal będziemy musieli rozgryźć mgłę Zaginionego Lasu.

To jest reklama:

Ponieważ The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom dotyczy pionowości, oczywiście odgrywa to rolę w przechodzeniu przez Zaginiony Las. Podążając ścieżką do lasu z Woodland Stable, zobaczysz wejście do Głębi po prawej stronie. Skocz tam, upewniając się, że masz paralotnię, aby bezpiecznie zejść do Minishi Grove Depths. Stamtąd podążaj ścieżką na północ, aż dotrzesz do punktu, w którym musisz nawigować do przodu za pomocą koron drzew. Stamtąd powinieneś być w stanie zobaczyć wieżę w oddali na zachód. Dotrzyj do dna wieży i użyj Ascend, aby wystrzelić przez nią. Znajdziesz się tam w samym sercu Lasu Korok.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Uwolnienie drzewa Deku od jego problemów z brzuszkiem

Kiedy wejdziesz do lasu Korok, nie będziesz mógł porozmawiać z żadnym z Koroka ani z Wielkim Drzewem Deku. Masywna nadrzewna twarz będzie tylko mamrotać coś o jego żołądku, czując się okropnie. Tutaj zalecamy sprawdzenie, ile masz serc i jak silna jest twoja zbroja/broń, ponieważ kiedy wejdziesz do dolnej komnaty Drzewa Deku i ześlizgniesz się w głąb jego brzucha, czeka cię dość ciężka walka. Pokonałem walkę dość wygodnie z 10 kierami, więc polecam gdzieś w okolicy każdemu, kto chce trochę miejsca na nogi z nadchodzącym bossem.

To jest reklama:

Tuż przed wejściem do środka ustawiono garnek do gotowania, a nawet jeśli jesteś pewien ilości zdrowia, zalecamy również ugotowanie niektórych potraw, które odwracają skutki mroku. Wszystko, co ma sundelion, jest dobrym okrzykiem, ale będziesz chciał się upewnić, że masz jak najwięcej aktywnych serc.

Kiedy zanurzysz się w brzuchu drzewa Deku, spotkasz pięciu irytujących wrogów Mrocznej Ręki, których być może widziałeś wcześniej w jaskini lub na mapie. Unikając ich chwytów tak bardzo, jak tylko możesz, użyj obrażeń AoE, aby zdjąć kilka z nich naraz i przynieść mnóstwo strzał do krytycznych strzałów w ich oczy. Ci faceci są wystarczająco irytujący, zwłaszcza gdy łapią cię swoimi atakami łańcuchowymi, ale kiedy skończysz z nimi, pojawia się nowy wróg z paskiem zdrowia bossa.

Phantom Ganon jest otoczony kałużą Mroku, ale uderz go kilka razy, a pozbędziesz się tego. Będziesz jednak chciał być ostrożny, gdy dajesz mu dobry klaps, ponieważ może również zadać kilka obrażeń. Tutaj przydaje się przygotowane jedzenie, ponieważ w razie potrzeby możesz zatankować kilka trafień. Na szczęście ataki Phantom Ganon są dość powolne i można ich dość łatwo uniknąć lub sparować, jeśli złapiesz czas. Może to zająć kilka prób, ale zachowaj spokój i naucz się jego ruchów, a sprowadzisz go na ziemię. Gdy to zrobisz, mrok zniknie z drzewa Deku i lasu Korok, pozwalając ci porozmawiać z małymi chłopcami i ogromnym drzewem.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Zdobycie mistrzowskiego miecza

Po najtrudniejszej części zbierania ulubionego otwieracza do listów, teraz możemy wrócić do Wielkiego Drzewa Deku, które dziękuje nam za ciężką pracę nad pozbyciem się jego skrajnej niestrawności. Następnie mówi nam, gdzie znajduje się Mistrzowski Miecz, dając nam kilka niejasnych wskazówek, w jaki sposób będziemy musieli użyć nieba, aby go znaleźć. Otrzymasz tutaj główny znacznik zadania, aby znaleźć miecz, ale kiedy zobaczysz, że porusza się po mapie, prawdopodobnie dowiesz się, co się tutaj dzieje.

Mistrzowski Miecz jest wbity w głowę smoka. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego tak jest, musisz znaleźć niektóre wspomnienia rozsiane po Hyrule. Na szczęście zrobiliśmy też przewodnik na ten temat. Sprawdź to tutaj. Ale jeśli nie obchodzi cię historia kryjąca się za miejscem pobytu miecza, będziesz chciał teleportować się na Sky Island w pobliżu znacznika i zanurkować na jego głowie. Przydatna jest tutaj zdolność Awatara Mędrca Wiatru, która może dać ci dodatkowy przebieg podczas szybowania. Do wyciągnięcia mistrzowskiego miecza z głowy smoka są co najmniej dwa koła wytrzymałości. Oznacza to, że będziesz potrzebował 5 naczyń wytrzymałości z ulepszeń świątyni, aby zdobyć mistrzowski miecz. To nie jest tak wielka prośba, ale będziesz potrzebował, aby się utrzymać, gdy smok próbuje cię odrzucić.

Kiedy jednak to zrobisz, zostaniesz poczęstowany scenką przerywnikową, która opowie ci kilka szczegółów fabularnych wokół mistrzowskiego miecza, a będziesz mieć broń w ekwipunku, aby walczyć z ciemnością w Hyrule.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości