Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
The Past Within

The Past Within

Złap przyjaciela i wybierz się w podróż nie tylko w dół pamięci, ale przez kostki i do przyszłości.

Czy w uniwersum Rusty Lake cokolwiek naprawdę umiera? Nie, w takim miejscu przeszłość ma niesamowity sposób trzymania się, trzymania się strzępów życia znalezionych w pamięci. Opowieść taka jak ta, o ojcu i córce, jest tą, która została przedstawiona w najnowszym tytule studia, The Past Within.

Po śmierci Alberta Vanderbooma uruchamiany jest plan awaryjny. Łączy przeszłość i przyszłość poprzez tajemnice kostek, aby przywrócić go do życia. Do graczy - jeden w przeszłości i jeden w przyszłości - należy koordynacja i wykonanie tego zadania. Dla tych, którzy znają poprzednie gry Rusty Lake, The Past Within rozszerza historię rodziny Vanderboom i ich związek z tajemniczymi kostkami, z kilkoma znanymi twarzami po drodze, jeśli masz oczy szeroko otwarte.

The Past WithinThe Past Within

The Past Within bierze dobrze ugruntowaną i lubianą formułę łamigłówek widoczną w poprzednich częściach Rusty Lake (w szczególności w serii Cube Escape) i odświeża ją o zwrot akcji, dodając elementy współpracy, które tchną nowe życie w gatunek. Jak mój partner do zabawy i ja odkryliśmy w trakcie naszego biegu, pod wieloma względami dwie głowy są lepsze niż jedna.

Chociaż uwielbiam czasami pokrętne łamigłówki Rusty Lake, utknięcie w samotności może być nieco frustrującym doświadczeniem. Nawet jeśli twój partner nie widzi twoich zagadek, miłą zmianą tempa było mieć kogoś, od kogo można odbijać pomysły, a w kilku przypadkach inna perspektywa doprowadziła nas do pewnych rozwiązań, których żadne z nas nie odkryłoby sam.

To jest reklama:

Były chwile, kiedy naprawdę byliśmy zakłopotani (oczywiście chwilowo) i muszę przyznać, że to, że twój partner utknął na łamigłówce, której nie możesz zdobyć samodzielnie, jest nieco męczącą grą na oczekiwanie. Co więcej, niektóre łamigłówki miały tak konkretne działania lub nietrafione wskazówki, że musieliśmy gonić za własnym ogonem przez przyzwoity czas, ale nic nie stępiło naszej determinacji, by iść naprzód. Wzorce prawdy jakie jesteśmy, kiedy odpowiedź nam się objawiła, uczucie sukcesu było tym słodsze; Tak jak frustracje były wspólne, tak samo było z momentem "Eureka", który tak często jest haczykiem dla fanów gatunku łamigłówek.

The Past WithinThe Past Within
The Past WithinThe Past Within

To dobry moment, aby wspomnieć, że mój partner do zabawy był w rzeczywistości kompletnym nowicjuszem w tym gatunku i pomimo różnych poziomów doświadczenia obaj byliśmy w stanie wnieść równy wkład, obaj uznaliśmy grę za wymagającą i satysfakcjonującą, i obaj byli całkowicie zadowoleni pod koniec podróży. Naprawdę, wierzę, że ta gra świeci jako brama dla fanów, aby usidlić swoich przyjaciół i rodzinę w uzależniającym świecie łamigłówek jako całości.

To jest reklama:

Nasza rozgrywka trwała w sumie około trzech godzin, ale wydawała się znacznie krótsza. Historia i łamigłówki nigdy się nie przeciągały, nawet gdy były trudne, i podobnie jak w przypadku większości tytułów Rusty Lake, emocje są mniej związane z efektem końcowym, ale raczej z niesamowitą i labiryntową ścieżką.

Po zakończeniu byliśmy przesłuchiwani przez współlokatorów, którzy słyszeli, jak - z oddzielnych pokoi w tym samym domu - rozmawiamy przez telefon o dziwnych rzeczach. Najwyraźniej gra zapewniła im tyle samo rozrywki, co nam.

The Past WithinThe Past Within

Ogólnie rzecz biorąc, The Past Within to perełka. Nie jest idealny, ale bierze każdą dobrą cechę, która ustanowiła Rusty Lake jako studio łamigłówek i udoskonala je, ożywiając je. Doświadczenie różni się znacznie od tytułów solowych i naprawdę je preferuję. Niesamowite wibracje przenikają do każdego zakątka doświadczenia, wspierane przez charakterystyczny styl artystyczny, który nadaje grom Rusty Lake tyle ich uroku.

Co więcej, gra ma system powtarzalności, dzięki czemu możesz zrobić to od nowa, zmieniając role z tym samym partnerem, a nawet wciągając kogoś zupełnie nowego, jeśli chcesz rozwinąć własny kult demonów łamigłówek. Jakkolwiek zdecydujesz się cieszyć radością, jedno jest pewne. Poprzez wzloty i upadki dzielone z innymi po drodze, jest to doświadczenie, które wyrzeźbi przestrzeń, przeszłość i przyszłość, w twojej pamięci.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Ciekawe zagadki. Najważniejsze jest doświadczenie współpracy. Bardzo grywalny. Unikalny styl artystyczny.
-
Niektóre łamigłówki mogą być trochę zbyt zagmatwane.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
The Past WithinScore

The Past Within

RECENZJA. Przez Samuel Lakin

Złap przyjaciela i wybierz się w podróż nie tylko w dół pamięci, ale przez kostki i do przyszłości.Wczytywanie następnej zawartości