Polski
Gamereactor
zapowiedzi
The Rise of the Golden Idol

The Rise of the Golden Idol Zapowiedź: Doskonałe detektywistwo

Udało nam się rozwiązać pierwszą sprawę z sequela przebojowej gry detektywistycznej z 2022 roku.

Minęły dwa lata, odkąd Color Gray Games wydało The Case of the Golden Idol, tajemniczą łamigłówkę, w której możesz wcielić się w detektywa i zebrać dowody w dwunastu makabrycznych sprawach morderstw. Teraz spróbowaliśmy swoich sił w sequelu.

Chociaż od premiery ostatniej gry minęły zaledwie dwa lata, na osi czasu świata Złotego Idola minęło 300 lat. Teraz jesteśmy śledczymi w latach siedemdziesiątych, na tropie tajemniczego artefaktu znanego jako Złoty Idol. Tym razem mamy do rozwiązania piętnaście spraw dzięki naszemu sprytowi i umiejętnościom dedukcji.

The Rise of the Golden Idol

Po przejściu przez bardzo krótki samouczek, w którym musisz poskładać w całość, w jaki sposób mężczyzna zostaje uduszony, podczas gdy to uduszenie ma miejsce tuż przed tobą, zostajesz wrzucony w pierwszą sprawę, która następuje po śmierci znanego naukowca Isaaca Nowaka. Nie będziemy tutaj zdradzać szczegółów sprawy, ale wkrótce okazuje się, że jest ona znacznie bardziej złożona, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Pod względem rozgrywki Rise of the Golden Idol zaczyna się od małej sceny, przedstawionej w genialnym stylu artystycznym, który sprawia, że każdy człowiek wygląda równie potwornie. Będziesz klikać, zbierając dowody w postaci fraz i słów kluczowych, czasami wypowiadanych przez ludzi, innym razem znajdziesz imię i nazwisko w portfelu lub notatkę na ziemi. Bardzo niewiele rzeczy jest jasno wyłożonych przed tobą, a pod koniec każdej sceny będziesz musiał połączyć nazwiska, wydarzenia i miejsca, aby uzyskać lepszy obraz całej sprawy, ostatecznie umieszczając wszystko, czego się nauczyłeś, aby wywnioskować, co stało się z Izaakiem Nowakiem.

To jest reklama:

Dla świetnych detektywów z pewnością będzie to godne wyzwanie, ponieważ ktoś taki jak ja - który przez większość czasu jest w stanie śmierci mózgowej - uznał, że spora część dowodów jest dość trudna. W Rise of the Golden Idol jest bardzo mało elementów trzymania się za rękę i poza ikoną, która mówi ci, kiedy masz dwie lub mniej rzeczy nieprawidłowych w swoich dedukcjach, jesteś prawie pozostawiony do rozgryzienia wszystkiego bez żadnych wskazówek. Nawet jeśli masz wszystkie dowody, możesz nie być w stanie wydedukować wniosku, korzystając z tego, co wiesz na pewno.

HQ

Musisz także wykonać małe, ale znaczące skoki wiary, samodzielnie rysując czerwone linie, aby połączyć wszystkie kropki w danym przypadku. Może to oznaczać, że będziesz musiał odgadnąć tożsamość osoby po tym, jak znasz tylko jej nazwisko, lub powiązać przyczynę śmierci z tuszowaniem sprawy po odkryciu łapówki, która została przekazana za kulisami. Wszystkie Twoje narzędzia są dostępne w The Rise of the Golden Idol, musisz tylko dowiedzieć się, jak z nich korzystać.

Jak dotąd, The Rise of the Golden Idol to doskonałe doświadczenie detektywistyczne. Trudne, ale podobnie jak boss Soulsborne, czujesz ogromną nagrodę, gdy w końcu perfekcyjnie poskładasz wszystkie dowody. Moim jedynym życzeniem w tej chwili po zagraniu w jedną skrzynkę jest możliwość zmniejszenia niektórych pudełek. Kiedy sporządzasz imiona postaci wraz z dalszymi dedukcjami i wszystkimi zwrotami, których nauczyłeś się do tej pory, może być trudno najechać myszką na rzeczy, które faktycznie chcesz przejrzeć, co prowadzi do zamykania kart i ponownego ich otwierania. Może to zepsuć rozgrywkę w dziwny sposób, który sprawia, że czuję się mniej jak detektyw w dziczy z moim notatnikiem, a bardziej jak śledczy, który musi wracać do biura za każdym razem, gdy musi sprawdzić drobny szczegół. Jest to jednak mały problem i nie psuje ogólnej zabawy, jaką miałem w moim krótkim czasie z The Rise of the Golden Idol.

To jest reklama:

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości