Polski
Gamereactor
Videos
Grid
HQ

Grid - Wywiad z Fernando Alonso

W tym ekskluzywnym wywiadzie z Gamereactor, główny konsultant gry i dwukrotny mistrz świata F1 opowiada naszemu Davidowi Caballero o swojej roli w projekcie, o tym, jak trudno jest pokonać własną sztuczną inteligencję, jego preferencje dotyczące gry, simracing w e-sporcie, dziedzictwo Grid i wiele więcej.

Audio transcriptions

"Jesteśmy na prezentacji GRID w Madrycie i mamy wielką przyjemność być z głównym konsultantem i legendą wyścigów Fernando Alonso. Dziękujemy, że do nas dołączyłeś.
Dziękuję, dzięki wam.
Jak opisałbyś swoją rolę w tej grze?
Dobrze, to była ekscytująca podróż podczas tworzenia tej gry i myślę, że GRID jest jedną z najlepszych gier, jakie historycznie mieliśmy dla fanów, a teraz ta nowa wersja, jak sądzę, wejdzie na zupełnie nowy poziom."

"Byłem konsultantem gry, starając się jak najlepiej wykorzystać moje doświadczenie w wyścigach od kółka do kółka i spróbować dodać trochę wartości do gry i myślę, że wynik zaskoczy wiele osób.
W jaki sposób twoje doświadczenie w różnych kategoriach pomogło stworzyć bardziej autentyczne wrażenia tutaj, a także pod względem sztucznej inteligencji?
Cóż, myślę, że jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy w wyścigach samochodowych jest rywalizacja w różnych dyscyplinach, z różnymi stylami jazdy, z różnymi samochodami, w różnych miejscach, ale przede wszystkim z różnymi graczami i przeciwnikami na różnym poziomie."

"I myślę, że w tej grze, mając przed sobą ludzi, o których nie wiesz dokładnie, jak zareagują na twoje ruchy, myślę, że będzie to nowa rzecz, którą ludzie pokochają.
Słyszeliśmy Cię w filmach samochodowych, czy jesteś jak Zygzak McQueen, który jest okropny w symulatorach i grach wideo, ale naprawdę dobry w prawdziwych wyścigach?
Staram się być dobry w obu, ale tak, zdecydowanie myślę, że jest wielu dobrych ludzi w wyścigach symulatorów i w grach, więc prawdopodobnie i tak jestem lepszy w prawdziwych samochodach."

"A jak wyglądają Twoje czasy w GRID? Są dobre? Czy możesz je porównać do swoich prawdziwych czasów?
Są bardzo porównywalne. Myślę, że mamy również fantastyczny R26, Renault Formula 1 w grze i myślę, że jest to coś, co moim zdaniem będzie czymś zupełnie innym w grze, ponieważ istnieją pewne tory i pewne trudności w grze, że kiedy umieścisz samochód Formuły 1 na tych obiektach, myślę, że zaskoczy to wielu.
Jak trudno jest pokonać Fernando Alonso AI w GRID?
Mam nadzieję, że bardzo trudno. To był jeden z głównych celów. Jest tryb, który możesz wybrać i rzucić wyzwanie mnie, rzucić wyzwanie Fernando Alonso i mam nadzieję, że jest to wystarczająco trudne, aby najlepsi gracze na świecie przyjęli to wyzwanie i spróbowali mnie pokonać."

"Właśnie wspomniałeś o Renault R26. Jaki inny bolid Formuły 1 wprowadziłbyś do GRID? Czy chciałbyś tu jeździć?
Nie wiem. Wszystkie bolidy Formuły 1 są przyjemne w prowadzeniu i fajnie jest je wypróbować w grze wideo. Może samochody z lat 80. lub 90. są fajne.
Alpine?
Ale chodzi o to, że myślę, że będzie bardzo ciężko i bardzo trudno jeździć niektórymi samochodami. Myślę, że gra ma wystarczający poziom trudności i świetne miejsca. Jest tor miejski w Barcelonie, Szanghaj. Możesz wybrać deszcz, możesz wybrać jazdę nocą. Więc myślę, że nie musisz dodawać zbyt wielu trudności do samochodu, ponieważ gra ma wszystko."

"Oczywiście wszyscy jesteśmy graczami w tym wieku. Mój tata ma 54 lata, a teść 64. Obaj są twoimi wielkimi fanami i oszaleliby, gdybyś kiedyś wrócił do F1. Ale czy myślisz, że ta gra mogłaby być dla nich dobrym pierwszym krokiem do nauczenia się, jak to jest być w tych samochodach, pokonać Fernando Alonso?
Myślę, że tak. Myślę, że jest to prawdopodobnie jedyna gra, w której możesz połączyć prawdziwą symulację i profesjonalne wyścigi symulacyjne z trybem arcade i mieć trochę więcej kontaktu. Jest muzyka, która czasami tworzy dramaturgię. Są więc rzeczy, które mogą być bardzo przydatne również dla pierwszego użytkownika gry. Więc tak, dlaczego nie?
I może spróbuj bezpośrednio z kierownicą wyścigową lub czy fajnie jest grać na kanapie z kontrolerem i po prostu poczuć prędkość?
Myślę, że muszę być z tobą szczery i powiem ci, że czasami używam bardziej kontrolera niż kierownicy. Kierownica jest fajna i kiedy jestem z przyjaciółmi i jest to prawdziwa rywalizacja, używam kierownicy i starasz się osiągnąć perfekcję w tym, co robisz. Ale do prostej gry, siedząc w domu, bierzesz kontroler i możesz grać idealnie."

"Co możesz nam powiedzieć o współpracy z drużyną FA, twoją własną drużyną eSportową, która oczywiście rywalizuje w kilku grach, teraz także w GRID, a zespół jest obecny w tej grze. Jak wyglądała twoja podróż do eSportu, a teraz z własną drużyną?
Cóż, to było ekscytujące. Myślę, że kiedy dołączyłem do środowiska eSportowego kilka lat temu z FA Racing eSports, było to wspaniałe doświadczenie. To wspaniałe doświadczenie i każdego dnia uczymy się nowych rzeczy, ponieważ jest to nieograniczony świat, wyścigi symulacyjne."

"Więc w GRID znajdziemy również FA Racing, możesz wybrać dekorację naszego zespołu, możesz wypełnić jednego z naszych członków. Więc tak, mamy nadzieję, że odniesiemy sukces również w grze, gdy weźmiemy udział w zawodach.
Jak spodziewasz się rozwoju eSportu w przyszłości? Ford właśnie ogłosił swój własny zespół, który nazywa się Fordzilla. Czy myślisz, że jest to sposób na to, by eSport stał się bardziej profesjonalny i coraz większy? W końcu byłeś jednym z pionierów.
Tak, myślę, że może to być potencjalnie bardzo duży sukces w przyszłości. Myślę, że nie wiemy jeszcze, co stanie się za 5 lat, za 10 lat, ale wolę odkrywać w systemie. Więc tak, myślę, że eSport będzie miał wspaniałą przyszłość."

"Zamykając, wspomniałeś o tym. Bardzo trudno jest znaleźć słodki punkt pomiędzy hardkorową symulacją a zręcznościową zabawą. Dzieje się tak w przypadku wielu gier wyścigowych, nie tylko GRID. Każda gra wyścigowa stara się znaleźć ten słodki punkt, a zawodowy kierowca, taki jak Ty, powiedziałby, no cóż, zawodowa jazda jest przecież fajna.
Więc jak myślisz, jak można znaleźć i czy uważasz, że udało ci się w GRID znaleźć ten słodki punkt, aby każdy mógł się przyłączyć?
Myślę, że tak, jak powiedziałeś, trudno jest połączyć obie te rzeczy, ale prawdopodobnie GRID był jedyną grą łączącą obie te rzeczy w historii gier. Myślę więc, że nowa wersja tylko to poprawi. Podstawa była bardzo dobra i to, czego doświadczyliśmy z GRID przez ostatnią dekadę, było dobre. Jest to więc kolejny krok naprzód w tym kierunku."

"Jeszcze raz bardzo dziękuję za poświęcony czas i życzę powodzenia w Dakarze.
Dziękuję."

Wywiady

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej