Polski
Gamereactor
Videos
The Callisto Protocol
HQ

The Callisto Protocol - Mówiąca technika, wysiłek i kreatywność w Striking Distance Hiszpania

W tym wywiadzie spotkaliśmy się z dyrektorem generalnym i kreatywnym Glenem Schofieldem oraz dyrektorem kreatywnym i dyrektorem generalnym SDS Spain Jorge Jiménezem w ich nowych biurach w Saragossie, aby dowiedzieć się więcej o grze, która ma ustanowić nową poprzeczkę dla survival horroru.

Audio transcriptions

"Udaliśmy się w niedalekiej odległości, aby złożyć wizytę chłopakom z SDS w ich nowych biurach w Hiszpanii i naprawdę miło jest tu być. Grałem w grę i naprawdę nie mogę się doczekać aby porozmawiać o samej grze, ale przede wszystkim chciałbym zapytać cię o tę operację, o to, jak doszło do tej współpracy i jaka jest twoja rola w uderzającym dystansie operacji? Wróciło to do czasów, kiedy pracowaliśmy razem w przeszłości i my pracowaliśmy nad Call of Duty i stworzyliśmy naprawdę dobrą relację w tamtych czasach. Więc przez lata miałem okazję pracować nad wieloma grami z Glenem i pchać technologię do przodu, a po tym wydarzeniu studio zostało utworzone, było to dla mnie bardzo naturalne posunięcie, aby podążać za byciem horrorem."

"fanem horrorów i naprawdę kochającym tego typu gry. A kiedy zacząłeś tworzyć tę grę, chciałeś ustawić nową poprzeczkę dla survival horroru i chciałeś, aby był to najstraszniejszy horror w historii.
daleko. Gra jest już prawie ukończona, czy czujesz, że osiągnąłeś ten cel?
Myślę, że to dość przerażające. Muszę ci powiedzieć, że jest ciężko, ciężko jest być w stanie powiedzieć: oh hej, mam! znowu się boisz, ponieważ patrzysz na to od trzech lat, ale jestem bardzo zadowolony z z gry. Myślę, że osiągnęliśmy w nim nasze cele i najważniejsze jest to, aby je osiągnąć."

"od innych gier, do których jest porównywana, a to wielka sprawa. Uważam więc, że również to zrobiliśmy. Czy obawiasz się, że ludzie poczują presję, że o mój Boże, nie dam rady?
nie będę aż tak kreatywny, żeby wymyślić nowy sposób podejścia do tego? Nie, ponieważ my tak jakby wrzuciliśmy cię do gry na trzecim poziomie, więc daliśmy ci wszystko na początku."

"i nawet nie używałeś jeszcze skradania, ale daliśmy ci wszystko w porządku, ale będziesz miał więc masz mnóstwo czasu, aby nauczyć się każdego z nich.
Następnie, w miarę postępów w grze, możesz zacząć ulepszać swoje bronie i zdobywać nowe, niezależnie od tego, czy ich chcesz, więc dajemy Ci możliwość nauki, dostosowania się i ćwiczenia, więc Nie, to nie jest tak, że po jakimś czasie będziesz wiedział tak dużo, że będziesz jak nienaturalne. Jedną rzeczą, która mnie uderza, jest to, że jak wy ukończyliście grę triple A w trzy lata?
przechodząc przez pandemię z całą pracą zdalną i wszystkimi problemami, które widzieliśmy w innych studiach to nowe studio, to nowa technologia, którą dodaliście, ta jest dla was obojga."

"pracowaliście nad tym na paradzie. Więc myślę, że dla mnie kluczową częścią jest współpraca i bardzo ścisła komunikacja między zespołami, a zwłaszcza gdy pracujesz z domu.
myślę, że to naprawdę ważne, aby pozostać blisko i utrzymywać przepływ informacji, więc myślę, że dla mnie to była prawdopodobnie najważniejsza część, która sprawiła, że było to możliwe."

"Tak, wiesz, trudno to rozgryźć, ponieważ po prostu robiliśmy swoje i nie wiedzieliśmy, że to możliwe.
co inne, co inne studia, co się dzieje, ale kiedy zaczęli się spóźniać później i później, wiesz, wtedy patrzę wstecz na zespół i na to, jak wszyscy współpracowali i pracowali razem dość szybko, że kiedy idziesz o człowieku, to jest trochę wyjątkowe, ale tak, przeszliśmy od jak jak jeden, dwóch informatyków do zespołu, który musi podróżować po całym świecie i konfigurować sprzęt, który konfigurujemy serwery w Las Vegas, mamy ludzi w 17 stanach w trzech krajach staraliśmy się, aby ludzie pracujący nad grą czuli się komfortowo."

"szybko otrzymali swój sprzęt, aby mogli po prostu pracować nad grą i jak najwięcej możesz pozwolić im po prostu robić swoje, wiesz, że to właśnie zrobili i byli bardzo pasjonatami gry. Przechodząc trochę do techniki, naprawdę podobała mi się twoja prezentacja i wynik ponieważ grałem i uwielbiam to całe oświetlenie oparte na ray tracingu, tekstury oraz wszystko, co wyjaśniłeś wcześniej, więc proszę, powiedz naszym widzom trochę więcej o tym, jak staracie się ewoluować w kierunku tego, co będzie następne po Unreal Engine 4, ale nie opierając swojej technologii na Unreal Engine 5, ale na 4, ale z własną ewolucją i własnym rozwojem."

"To tak, jakby różne rodzaje gier wymagały różnych rodzajów technologii, a w w naszym przypadku nasza gra jest naprawdę intymna, mamy wiele korytarzy, zamknięte drzwi, wiesz?
obszarów i to sprawia, że różne wybory, więc w naszym przypadku chcieliśmy zwrócić uwagę, a nie dynamikę oświetlenia, a nie zwracać dużą uwagę na to, jak realistycznie będzie wyglądało całe oświetlenie."

"to będzie dobrze postrzegane, a wybory, których dokonałeś technicznie, zmieniają się radykalnie więc zdecydowaliśmy się na zupełnie inny kierunek, który pozwolił nam stworzyć bardziej unikalny horror.
doświadczenie poprzez cienie i odbicia, które byłyby całkiem dokładne, jak dla mnie, gdyby ktoś zapytałby mnie, co oznacza dla mnie next gen, next gen to możliwość posiadania wszystkich te bardzo duże ilości świateł, które mamy, aby wszystkie z nich rzucały cienie i dla wszystkich były dokładne, a jedynym sposobem na to było użycie ray tracingu. A twarze w szczególności wyglądają obłędnie dobrze, a skoro już o twarzach mowa, to jedną z niespodzianek najnowszego zwiastuna były Karen Fukuhara. Opowiedz nam trochę o tej historii i o tym, jak chcieliście to zrobić mieć ją w obsadzie i co to oznacza dla was, dla historii i dla fanów. Dobrze na wiesz, Boys dopiero wychodził, ale myślę, że do tego czasu wyszedł już cały sezon."

"i wielu fanów tego, myślę, że jej postać dopiero się pojawiała, tak, tak, po prostu sprawiła, że pojawiła się w kilku z nich, ale widzieliśmy ją również w Suicide Squad, więc byliśmy w porządku.
Potrzebujemy wschodzącej i wschodzącej aktorki, która wygląda i działa, może być trochę twarda ale jednak wiesz, być wyzwaniem dla Josha, a ona była w każdym calu tą postacią i Bardzo się cieszę, że ją wybraliśmy, ponieważ ich chemia i ich nie-chemia na ekranie naprawdę pomaga historii. Wracając do technologii, co możesz nam powiedzieć o sprzęcie i wydajności?
Grałem na PS5, wygląda dobrze, ale nie wiem w jakie FPSy celujecie."

"i co możesz nam powiedzieć o pracy z trzema różnymi typami sprzętu z tym wszystkim, co robicie?
opracowaliście na UE4? Więc jest to bardzo trudne, ponieważ zazwyczaj musisz się martwić o dwie platformy, teraz musimy martwić się o zapowiedzi next-genów i wszystkie konsole.
i musisz się upewnić, że gra będzie działać świetnie."

"na wszystkich z nich i myślę, że dla nas chcieliśmy również zapewnić użytkownikowi dobre wrażenia.
i sprawić, by wybrał sposób, w jaki chce grać, więc w tym kontekście mamy dwie opcje, które zamierzamy aby mieć tryb wierności, w którym będziesz mógł grać ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami, które dzisiaj wyjaśniliśmy, cofnij cienie, cofnij przezroczystość, załamanie, wszystko to efekty będą tam dostępne w najwyższej jakości, a następnie będziemy mieć kolejny tryb, który będzie trybem wydajności, w którym ludzie będą mogli grać w 60 klatkach na sekundę przy użyciu bardziej tradycyjnych technik, ale mając płynniejsze wrażenia, więc staramy się, aby wszyscy gracze mogli wybrać sposób, w jaki chcą grać w naszą grę."

"grę w zależności od ich profilu, chcę, aby jedna była nieco bardziej osobista dla ciebie, jesteś artystą, więc mamy rozmawialiśmy o technologii wystarczająco dużo o technologii jesteś artystą sam byłem przyglądając się twoim rysunkom, obrazom, karykaturom i wszystkim innym.
rzeczy, które robisz, czy możemy znaleźć jakiś ukłon w stronę twojej sztuki w grze, wiesz tylko w fakcie że kiedyś byłem artystą science fiction, nie robiłem tego od dłuższego czasu, ale w jakiś sposób Trzymam moje obrazy i rzeczy 2D oddzielnie od gier, które tworzę."

"to dla mnie po prostu dwie różne formy sztuki, dwa różne sposoby myślenia, więc nie, będę robił swoją sztukę.
aby wymyślić pomysły na moje gry, więc działają razem, ale nie pasują do siebie.
Widziałeś to, więc tak, ale dziękuję, że o tym wspomniałeś, więc tak, mówiąc o Wiesz, rzeczy, które są podzielone i wcale nie są powiązane, ogłosiliście, że to już nie jest częścią wszechświata pub g na początku tego roku, ale być może znajdziemy jakieś niespodzianki Czy możesz zdradzić, czego gracze mogą się spodziewać w tym zakresie?
to nie będzie jeszcze jawne, um, to może zająć trochę czasu, aby ludzie odebrali parę rzeczy, ale zachowaliśmy tam trochę wiedzy, wiesz, ukłon w stronę człowieka pubu, wiesz Tak, więc z Kalisto prawie za drzwiami i nowym studiem tutaj oraz zespołami, które stworzyliście rozmawialiśmy o tym, czego możemy oczekiwać od was w następnej kolejności."

"Spróbuj czegoś nowego, co możesz nam powiedzieć o tym, co będzie dalej, cóż, usiądziemy i zajmiemy się planowaniem, nie mieliśmy zbyt wiele czasu, ale osobiście, wiesz, ja miałbym nadzieję, że uda nam się zrobić sequel, będziemy musieli porozmawiać o tym z Kraftonem.
to zajmie trochę czasu, aby to wszystko rozgryźć um chcę, aby studio rozwijało się dobrze, jeśli w przyszłości um robimy dwie gry, chciałbym to zrobić i uh zdecydowanie częścią moich planów jest rozwój uh hiszpania uh właściwie w tym roku chcę, żeby się podwoiła co najmniej um naprawdę chcemy uh uh uh zaragoza być wylęgarnią wspaniałych inżynierów i artystów, chcemy, aby ludzie wiedzieli, że to to magnes dla najlepszych w europie, doskonały, w porządku, w porządku, uh i ostatni to jest oczywiście ostatni odcinek uh gra ukaże się w grudniu dużo pracujecie Pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące tego, ile jest do zrobienia w końcowym odcinku, więc po prostu chciałem cię zapytać, jak się czujesz, jak czuje się zespół zarówno tutaj, w Hiszpanii, jak i w Hiszpanii."

"innych studiach i zespołach, które masz w całych Stanach i jak wszystko wygląda w tym finale?
tak, wiesz, um uh, spójrz, dziękowałem grupie uderzeniowej, małemu zespołowi ludzi którzy ciężko pracowali i zawsze dziękowałem mojemu zespołowi, który ciężko dla ciebie pracuje.
chcesz im podziękować, musisz im podziękować, um, to wywołało więcej kontrowersji niż myślałem, ale z perspektywy czasu, jeśli mogę być lepszy, będziemy lepsi."

"i jeśli to może być katalizatorem zmian, to będzie katalizatorem zmian, których oczekujemy.
moja kariera była w kryzysie, nienawidzę tego, nie chcę tego robić, nie chcę, żeby mój zespół to robił.
byliśmy tak dobrzy, że naprawdę wygraliśmy jedno z najlepszych miejsc do pracy.
w branży gier wideo w tym roku, więc chcę wygrywać to co roku, prawda?
nie, to nie jest coś, w co wierzymy um pozwalamy ludziom na wybór pracy w domu i mamy ponad 150 osób pracuje teraz w domu i uh w całym kraju na całym świecie i uh wiesz, jeśli oni mogą spędzać czas z rodziną, to jest to, co chcemy cokolwiek dodać teraz, gdy macie to zupełnie nowe, niesamowite biuro, myślę, że jak być może widzieliście, tak jak mówią dużo pozytywnej energii tutaj wszyscy uh myślę, że to naprawdę szczęśliwe i są naprawdę podekscytowani widząc ta gra za drzwiami i myślę, że to mówi samo za siebie o tym, że wiesz, wiesz co co robiliśmy przez ostatnie trzy lata i naprawdę nie możemy się doczekać aby zagrać w pełną grę w grudniu, więc dziękuję bardzo za twój czas, urocze nowe biura ciesz się pracą i ciesz się grą, gdy zostanie wydana, dziękuję, dziękuję i dziękuję fanom Tak, naprawdę doceniamy fanów i mamy nadzieję, że wam również spodoba się gra."

"dzięki"

Wywiady

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej