Polski
Gamereactor
Videos
HQ

Peter Molyneux o talencie, kreatywności i europejskim przemyśle - Pełny okrągły stół na Gamelab Tenerife 2022

Nie został oficjalnie ogłoszony ani zaplanowany, ale był bardzo zadowolony z rozmowy z dziennikarzami obecnymi na wyspie podczas przerwy, ponieważ "nie rozmawiałem z nikim z was od tak dawna!", więc tutaj mamy różne odpowiedzi i spostrzeżenia, którymi Peter Molyneux podzielił się z zebraną prasą z różnych mediów na kilka interesujących tematów.

Audio transcriptions

"To znaczy, myślę, że pierwszą rzeczą jest to, że mówimy o problemach i jest wiele problemów z finansowaniem studiów deweloperskich, z talentem, z tym, jak przyciągnąć utalentowanych ludzi, jak pozyskać dzieci, aby chciały pracować w branży gier, jak sprawić, by dzieci zdawały sobie sprawę że nie chodzi tylko o granie w gry przez cały czas, ale wiesz, że jest cały zakres prac, dużo mówi się o wykrywalności, wiesz, jak to zrobić jak odkryć twoją grę, więc rozmawiamy o tych problemach podczas i dla mnie największym problemem jest to, że Europa powinna być domem dla gier i martwię się, że może nie tyle jest ojczyzną gier, co bardziej w Ameryce, bardziej w Chinach, bardziej w Japonii i naprawdę w dzisiejszym świecie potrzebujemy zjednoczyć się i uczynić go domem gier. Wiesz, myślę, że Europa, szczególnie Wielka Brytania, ale Europa jako całość, mają tendencję do bycia znacznie bardziej w stanie podjąć ryzyko, jeśli chodzi o projektowanie gier, wiesz, ja Myślę, że Ameryka i Chiny są genialne w wykorzystywaniu pomysłu, my jesteśmy genialni w wymyślaniu pomysłów, a dla mnie prawdziwą tragedią jest to, że wielu Europejczyków pomysłów, które zaczęły się tutaj, jest wykorzystywanych gdzie indziej na świecie, więc potrzebujemy jakiegoś sposobu na wymyślenie tych pomysłów, myślę, że jesteśmy dobrzy w robieniu tego, ale potem rozwijaniu tego pomysłu, wykorzystywaniu tego pomysłu i upewniając się, że ten pomysł może być nadal utrzymywany przez Europę. Tak, myślę, że są wiele destrukcyjnych rzeczy na temat Brexitu, osobiście nienawidziłem tego pomysłu i gry branża z pewnością będzie jedną z tych, jedną z tych ofiar, ty wiesz, już teraz, wiesz, trudniej jest sprowadzić ludzi do Wielkiej Brytanii, już teraz, wiesz wiesz, czujemy, że Wielka Brytania czuje się trochę wyobcowana z Europy, kiedy powinniśmy być zjednoczyć się i pokonać niektóre z tych wielkich problemów, więc nie ma żadnego Pozytywne, po prostu modlę się o pigułkę anty-Brexitową, która po prostu sprawi, że wszystko będzie dobrze."

"odejdzie. Tak, to znaczy, myślę, że Hiszpania przyjęła może gry, wiesz, kiedy powiedziałeś, że Wielka Brytania była ważną częścią, historycznie to był ogromną ważną częścią, we wczesnych latach 90-tych, myślę, że Wielka Brytania, wiesz, jedna trzecia wszystkich gier została wyprodukowana w Wielkiej Brytanii, ale nie jestem pewien, czy to prawda."

"to, co robi Hiszpania i niektóre inne kraje europejskie, to przyjmowanie tego, co robi Wielka Brytania.
branża gier i przyjęcie tego, jak tworzenie gier, twoja kultura może wpłynąć na te gry, więc jest to imponujące, imponujące, jest wiele interesujących uniwersytetów w Hiszpanii, jest wiele, wiesz, tutaj jesteśmy w Teneryfa, która jest częścią Hiszpanii, wiesz, obejmuje i zachęca do gier przemysł. Czy masz na myśli jakiś konkretny tytuł, jedną ulubioną hiszpańską grę?
Wiesz, bałem się, że mnie o to zapytasz, bo ja, ponieważ boję się, że wybiorę coś, co nie jest hiszpańskie, więc najlepiej będzie, jak nic nie powiem. Och, jest jednak jedna kwestia, myślę, że my powinniśmy bardziej celebrować pochodzenie, kraj pochodzenia gry, wiesz, kiedy mówisz, cóż, powiedz mi hiszpańską grę, ja, wiesz, nie ma nic w grze, która mówi, że jest to hiszpański lub portugalski lub angielski lub cokolwiek innego, czy nie byłoby wspaniale świętować, wiesz, to zostało zrobione w Hiszpanii, to zostało zrobione w Wielkiej Brytanii. Co my robimy w Guildford, gdzie znajduje się moje studio i zawsze tam było."

"rozstawione, mamy to małe logo, które po prostu mówi wyprodukowano w Guildford i każdy tworzący grę w Guildford umieszcza to logo, dlaczego nie mamy tego samego dla Hiszpania lub to samo dla Teneryfy, myślę, że byłby to świetny pomysł. To znaczy Cudownie jest spojrzeć wstecz, cudownie jest mieć, wiesz, mieć współczesne klasyki ożywione, ale myślę, że cudownie jest też wprowadzać innowacje i tworzyć, więc co?
Chciałbym zobaczyć niektóre z tych starych tytułów, aby wziąć to, co jest rdzeniem tego, co to jest i rozszerzyć go, aby był wyjątkowy, oryginalny, świeży i aktualny, podczas gdy myślę, że wiele razy, wiesz, robimy, robimy współczesne wersję klasyka, po prostu próbujesz odtworzyć to, czym jest i świat jest zupełnie innym miejscem, więc myślę, że świetnie jest mieć, wiesz, stare gry wracają do życia, ale świetnie jest też wprowadzać innowacje i pchać je do przodu."

"Nie miałem w tym żadnego udziału i myślę, że to w pewien sposób zdrowe.
to znaczy, część mnie czuje smutek, ponieważ kocham świat Fable, kocham świat Albion, który stworzyliśmy i ja, wiesz, ja, wiesz, jest tak wiele pomysłów, że na to, jak rozwinąć ten świat i pociągnąć go dalej, część mnie tak myśli, ale druga część mnie myśli, wiesz, wiesz, że ten deweloper, to powinni zrobić to sami, to powinna być ich, ich pasja, ich miłość i, i wiesz, ich poczucie cudu, które zamierzają wprowadzić do społeczności. Dla mnie, mam nadzieję, że Fable 4, czy jakkolwiek to nazwą, kiedy wyjdzie, zachowa to poczucie wolności, nie tylko w świecie, ale także w tym, kim jest twoja postać, pozwalając graczowi być kimkolwiek zechce i zachowując poczucie humoru, co jest, co myślę, co bardzo mi się podobało, wiesz, pracując nad tym."

"Chciałbym zobaczyć, jak gatunek God Game nadal się rozwija i rozkwita. Dla mnie, chodzi o to, byś jako gracz miał wpływ na system. Teraz wiesz, że sposób, w jaki eksplorowałem, to wpływanie na mały świat z małymi ludźmi, w Populous i, wiesz, to ewoluowało w Black and White, wpływasz na stworzenie i rozwijasz stworzenie i to jest sedno tego, co myślę, że bóg gier jest to, że zamiast kontrolować coś absolutnie, jesteś rozwijasz, pozwalasz graczowi rosnąć i budować coś oraz widzieć, jak to się rozwija."

"konsekwencje swoich działań, a ja, wiesz, chciałbym to zbadać bardziej i Chciałbym, żeby inni ludzie badali to bardziej, ale nie tylko po to, żeby tam myśleć, to jest gra o małych ludziach biegających po planecie, to może być gra, wiesz, może być wpływać, wiesz, na grupę ludzi, może to być wpływanie na współczesnym świecie, byłoby fascynujące zobaczyć, co ludzie robią. Wspaniałe jest to branża gier eksperymentuje z różnymi rzeczami i wiesz, kryptowalutami i grami."

"NFT i wszystkie te rzeczy to rzeczy, które powinniśmy przyjąć i eksperymentować.
i ewoluować i, wiesz, mam nadzieję, że, wiesz, to nadal będzie ewoluować. I Myślę, że moim problemem z grami NFT jako takimi jest to, że mogą być trochę toksyczny, potrzebuje, potrzebuje trochę, potrzebuje trochę regulacji i potrzebuje trochę dopracowania, ale uwielbiam ten pomysł, że dlaczego ludzie nie mieliby zarabiać na kiedy grają w grę? Chodzi mi o to, że jest to całkiem interesujące."

"koncepcja, całkiem interesująca koncepcja, wiesz, jeśli dobrze sobie radzisz, dlaczego nie możesz?
I oczywiście robią to w eSporcie, ale to skupia się na, no wiesz, bardzo małej grupie.
liczbie ludzi, dlaczego nie możemy tego rozłożyć? Więc myślę, że jest przyszłość w nie sądzę, że nasza pierwsza próba jest idealną próbą, myślę, że przyszłość próby, wiesz, mogą, mogą, mogą coś wyciągnąć, tak. Wiesz, zabawne Jedną z rzeczy, o których rozmawialiśmy w pokoju, było dzisiaj, Och, nie ma innowacji. I pamiętam tę rozmowę, słysząc to w branży gier w późnych latach osiemdziesiątych, kiedy to cała branża przemysł gier mógłby prawdopodobnie zmieścić się w tym całym hotelu. Wszyscy mówili, że wszystkie gry to shoot-'em-upy, a one, wiesz, gdzie są?
innowacja? I myślę, że branża gier, jak każda inna branża, jak każda inna branża kreatywna, przechodzi te cykle. I wiesz, czasami mamy cykl, w którym dostajesz mnóstwo nowych gier, dostajesz, wiesz, dostajesz PUG-G i Fortnite i Minecraft i wiesz, cały świat, prawie mamy dość nowych gier. A czasami po prostu nie ma żadnych innowacji. Mam nadzieję, że że wychodzimy z tego cyklu braku innowacji. I właśnie wtedy potrzebujemy kreatywności. Potrzebujemy ludzi, niezależnie od tego, czy są to studenci, czy istniejące firmy."

"w branży, aby myśleli w zróżnicowany sposób, a nie myśleć, no wiesz, jeśli robię grę mobilną, to jest ona free-to-play, to musi być zrobiona w ten sposób. Myślę, że to błąd. Ja, wiesz, robię grę shoot-'em-up albo robię grę battle royale, to musi być tak. I myślę, że to źle. Myślę, że musimy, wiesz, jako branża i jako ludzie, a także prasa, musimy pomyśleć, jak możemy wziąć kreatywny pomysł i jak możemy go zrealizować."

"zbadać go? Wiesz, myślę, że tworzenie gier jest jak odkrywanie. Wiesz, jeśli wychodzisz i odkrywasz, nie wiesz dokąd idziesz, po prostu odkrywasz. I to prawda o pomyśle na grę. Zaczynasz, ja osobiście zaczynam z przeczuciem, gra, nad którą obecnie pracuję, wiesz, uczucie, które chciałem uzyskać od ludzi jest to, jak mogę sprawić, by ludzie czuli się kreatywni? Ten wspaniały moment, kiedy tworzysz coś i wiesz, że jest to dla ciebie wyjątkowe i oryginalne, jak mogę to zrobić?
zrobić grę skupioną wokół tego? Wiesz, i myślę, że to dywersyjne myślenie to tak potężne i pozwala nam tworzyć rzeczy, których dziś nawet nie potrafimy sobie wyobrazić."

"Ale zawsze było tak samo, wiesz, przeszliśmy przez te cykle tak wiele razy.
razy. Musisz być świadomy, że Ian może, niestety, wbić ci nóż w plecy przy w dowolnym momencie. Powiemy mu to, wiesz. Pomimo patrzenia w jego szczenięce oczy i przysięgał, nie, nie, poprę cię. Mamy taką rzecz, kiedy gramy w gry."

"że aby zawrzeć z kimś pakt, dotykasz końca jego palca. A ty wiesz, kiedy kiedykolwiek dotknę palca Iana, wiesz, myślę, że nie powinienem tego robić.
tego, nie powinienem tego robić. Więc po prostu bądź, bądź świadomy przez cały czas, to najlepsze rozwiązanie.
sposób. Ale jest całkiem dobry. Nie ma za co, dziękuję bardzo."

Gamelab

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej