Polski
Gamereactor
Videos
Saltsea Chronicles
HQ

Die Gute Fabrik o tym, dlaczego Saltsea Chronicles to Twoja kolejna przygoda oparta na niezależnych historiach do obejrzenia

Po Mutazione, kolejna przygoda konwersacyjna Die Gute Fabrik wkrótce wypłynie, a w tym wywiadzie zastępca lidera historii Sharna Jackson opowiada nam więcej o jego bohaterach, barwnym stylu artystycznym, dziwacznym humorze lub wbudowanej grze karcianej.

Audio transcriptions

"Okej, jesteśmy na Play Days of Summer Game Fest 2023 i przyglądamy się Pierwszą grą, którą dziś widzimy, są Kroniki Saltsea. Dostajemy trochę i jest to, jeśli się nie mylę, konwersacyjny point-and-click."

"przygodówka pełna tekstu, kolorowych postaci, naprawdę ładnej grafiki i kotów.
Tak, i kotów. Tak, Saltsea Chronicles jest grą przygodową, opartą na filmie.
zalanym świecie 500 lat po powodzi, a załoga szuka swoich zaginionych kotów.
kapitana i te poszukiwania prowadzą ich przez wiele wysp na całym świecie."

"archipelagu Saltsea. Więc tak, jest tekst, jest wiele różnych długości tekstu, jest piękna grafika w stylu książek dla dzieci.
książek z obrazkami i read-a-graph, jest piękna ścieżka dźwiękowa i jest też karta gra o nazwie Spoils, która ma różne zasady w całym różnych wyspach. W świecie Saltsea jest mnóstwo do zrobienia. Wiele do zrobienia w na bardzo różne sposoby, ponieważ w niewielkim stopniu, w jaki grałem, mogłem wybrać między różnymi postaciami, a następnie mogłem wybierać między różnymi dialogami opcje, a następnie wszystko wpływa na to, co się stanie i jak postacie odnoszą się do siebie, prawda? Tak, dokładnie tak. Więc tak, na na każdej wyspie wybierasz, z kim chcesz iść, możesz wybrać postacie lub pozwolić im udać się na określone wyspy i mamy to naprawdę fajne rozgałęziający się bezpieczny system. Więc dla przykładu grałeś na czwartym poziomie, ale to tylko jedna wersja poziomu czwartego, w naszej grze są trzy poziomy czwarte i możesz wrócić do wyboru, którego dokonałeś, a następnie podjąć nieco inną decyzję."

"ścieżkę, jeśli chcesz. Tak, więc wszystkie wybory, których dokonujesz w Saltsea Chronicles mają swoje konsekwencje. A co możesz mi powiedzieć o tonie tej gry, o historii, humorze? Znalazłem kilka naprawdę zabawnych anegdot i wyborów dialogowych i w pewnym sensie definiujesz postacie wokół tego, prawda? Tak, tak. Więc ton jest ciepły, otwarty, przyjazny, ale nie miękki. Jest trochę prawdziwe rozmowy na temat sprawiedliwości i tego, jak to jest żyć w świecie bez policji i jak dbamy o siebie nawzajem, jak znajdujemy komfort w takich światach? Ale wiesz, pokój scenarzystów był kolektywny. To nie tylko ja pisałem historię, w pewnym momencie było nas sześciu i my pochodzimy z różnych światów. Piszę więc książki dla dzieci o morderstwie i sztuce a mój kolega jest poetą, inny wywodzi się z teatru, a ktoś pracował w teatrze."

"przy serialach telewizyjnych. Więc wszyscy przychodzimy z różnymi perspektywami na tę historię i myślę, że to właśnie czyni ją tak bogatą. Okej, a biorąc pod uwagę to tło, ja zapytałem cię wcześniej, czy dla dzieci w wieku 10 lat, około 10 lat to dobry wiek, aby zacząć grać w tę grę?
Tak, mam na myśli, że w grze nie ma przemocy, nie. Ale myślę, że jeśli masz 10 lat, możesz uzyskać nieco więcej niuansów, które tam są. Więc jeśli masz 10 lat, myślę spodoba ci się. Nie ma w ogóle przemocy? Przydałoby się trochę przemocy, żeby pozbyć się tego ptaka. Są sposoby na pozbycie się boksera bez przemocy. Tak, widzę co masz na myśli. Więc dla widzów, którzy mogą nie wiedzieć, jak rozwiązujesz zagadki w tej grze? Wszystko zależy od rozmów i twoich wyborów. Nie nie wiem, czy gra karciana również odgrywa rolę w rozwiązywaniu zagadek lub jak to działa?
Na przykład, jak mogę pozbyć się tego ptaka? Spoiler alert. Więc jest ptak powodujący spustoszenie w Los Gatos i co musisz zrobić, musisz go wykurzyć a żeby to zrobić, musisz użyć zioła. Brzmi trochę pobieżnie. Ale musisz to zrobić zioło i musisz je znaleźć poprzez rozmowę. Więc nie, nie ma przemocy. Ale tak, to wszystko jest rozmową, a gra karciana Spoils nie jest grą karcianą."

"z tym związana. To oddzielna rzecz, więc masz różne tryby rozgrywki w ramach gry. Na koniec powiedz nam coś więcej o samej grafice. Jest oczywiście pełen tekstu, ale jest otoczony naprawdę ładną grafiką, a nawet sam tekst ma różne style czcionek dla różnych znaków, więc w pewnym sensie słyszysz ich głosy, prawda? Więc co możesz powiedzieć o grafice i i niesamowitej grafice otoczenia? Nawet chociaż jest uproszczona, jest naprawdę dobra. Dziękuję bardzo. Więc cała sztuka była wykonane przez współzałożyciela Neila Senekina wraz z jego kolegą Angusem Dickiem i Rosanną Wang i jest niesamowity. Jest inspirowana książkami obrazkowymi dla dzieci i techniką zwaną risograph. Więc wygląda jak teksturowany, wygląda jak papier i ponieważ wyspy są tak różnorodne, jak wiesz, jesteśmy na Cat Island, ale możesz udać się na wyspę, która jest odwróconym statkiem wycieczkowym i jest tak wiele różnych wysp. Wszystkie wyglądają tak różnie, ale wszystkie mają swoje własne klimat i ton. Więc jestem naprawdę zadowolony, że to zauważyłeś i że projekt postaci, ponieważ włożono w to wiele pracy i wysiłku."

"wszystko, ale to w szczególności. I tak, ponieważ jest to dużo, to jest gra zawiera dużo tekstu, naprawdę pomyśleliśmy o jej dostępności i dlatego, wiesz, jest inaczej wcięty. Są różne języki, jak zauważyłeś. Ale tak, naprawdę lubimy myśleć o tym, w jaki sposób zamierzasz w to grać? Jak długo zamierzasz w to grać? Będziemy mieć kilka krótkich tekstów tutaj, kilka dłuższych rozmów tam, a potem gra się psuje. Więc możesz, jesteś zawsze robisz coś trochę innego. A dla graczy pochodzących z Mutazione, czego mogą się spodziewać? Jakichś odniesień lub części gry są podobne w stylu do Mutazione? Ok, cóż, jest podobieństwo w sztuce a nasza dyrektor kreatywna, Hannah, uwielbia ukrywać rowery w grze. Więc możesz znaleźć rower lub dwa jako małe nawiązanie do Mutazione. Ale w Mutazione, to było jak opera mydlana, grywalna opera mydlana. Ale Hannah i współzałożyciel Doug Wilson myśleli o tym, jak by to było, gdybyś mógł zagrać w telenowelę."

"więcej niż jedną postać w obsadzie zespołowej? I to jest właśnie to Salt Sea Chronicles. Kiedy Kroniki Słonego Morza trafią do sprzedaży?
W sprzedaży w 2023 roku. Więc ukaże się w tym roku. A na jakich platformach? Na PC, na Nintendo Switch i PlayStation 5. Dziękuję bardzo za twój czas, Sharon. Dziękuję bardzo."

Summer Events

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej