Polski
Gamereactor
Videos
Eden's Guardian
HQ

Voragine o tym, jak Eden's Guardian patrzy zarówno na Blasphemous, jak i Hollow Knight jako odniesienia do metroidvanii

Podczas IndieDevDay w Barcelonie reżyser i projektant Jesús Martínez oraz programista Agus Sánchez opowiedzieli nam więcej o obiecującej, wkrótce rozpoczętej metroidvanii, którą Voragine Game Studio rozwija z myślą o klasycznym stylu, ale także wdrażając bardzo świeżą mechanikę rzucania mieczem.

Audio transcriptions

"Witam wszystkich i zapraszam na kolejny wywiad z Gamereactor na IndieDevDay.
Jesteśmy tu dzisiaj z częścią zespołu deweloperskiego Eden's Guardian, tytułu z gatunku metroidvania, który wszyscy lubimy, który wygląda naprawdę interesująco. Co możecie nam powiedzieć o tej grze?
Zasadniczo jest to klasyczna metroidvania. Jest inspirowana stylem graficznym gry, trochę Blasphemous, ponieważ jeśli chcesz zrobić grę w stylu pixel art, uważam, że są najlepsi, a do tego pochodzą z Hiszpanii."

"A jeśli chodzi o rozgrywkę, to bardziej staramy się być jak Hollow Knight, mamy fajną mechanikę, unikalną mechanikę, możesz rzucić mieczem i teleportować się do niego. To jak mechanika Noctisa w Final Fantasy XV, Więc zastosowaliśmy to w metroidvanii i tak, to jest bardzo krótka część gry.
Nie chcę cię straszyć, ale powiedziałeś, że zainspirował cię Hollow Knight, a to moja ulubiona gra, więc zamierzam cię osądzić. Nie, żartuję, żartuję."

"Cóż, rozmawialiśmy o rodzaju gry, gatunku, ale co możesz nam powiedzieć o tle gry, jak historia, co tu robimy, kto jest głównym bohaterem, kto jest tłem?
Główną postacią jest nasza strażniczka, ta kobieta, i tak, narracja gry i fabuła to głęboka fabuła, jak Dark Souls, Lendrin, tego typu gry. To ambientacja dark fantasy, mogę powiedzieć, że to historia między ludźmi i bogami, ludzie i bogowie przeplatają się. Tak, historia, którą musisz odkryć grając z lore."

"Więc będziemy musieli w to zagrać, zdecydowanie.
I cóż, jak każdy metroidvania zna ten rodzaj gier, wiemy, że zazwyczaj główni bohaterowie mają różne umiejętności, różne umiejętności, oprócz tego rzucania mieczem i teleportacji do niego, jakiego rodzaju zdolności lub umiejętności możemy się spodziewać po tym głównym bohaterze lub ogólnie w grze?
Możesz zatrzymać zdrowie wrogów w umiejętności i możesz odbić miecz na różnych powierzchniach."

"W drewnie możesz się chwycić i nie spaść, w kamieniu możesz się chwycić w umiejętności ślizgania się po ścianie, a w metalu możesz odbić miecz i teleportować ich do niego.
Skupiamy się na całej sekcji platformowej gry, skupiamy się na mechanice teleportu, z różnymi powierzchniami, i w walce z teleportem do wrogów, z kilkoma egzekucjami, kilkoma unikalnymi mechanikami z różnych wrogów, gdy wbijasz w nich miecz."

"Więc wszystko skupia się na tej podstawowej mechanice.
Możemy więc powiedzieć, że będzie to co najmniej wymagająca gra, prawda?
Tak, bardzo wymagająca.
Jeśli musisz być przyzwyczajony do grania w ten gatunek, te wymagające rozgrywki, nie?
Tak, jasne."

"Jaki jest status gry? Co słychać? Jak idą prace nad grą? Kiedy planujecie ją wydać, jeśli macie jakąś przybliżoną datę?
Tak, wkrótce uruchomimy Kickstartera. Nie możemy teraz podać daty, ale śledźcie nas na Twitterze, abyśmy mogli podzielić się większą ilością informacji.
I lista życzeń.
I lista życzeń na Steam."

"I tak, po Kickstarterze mamy szacowany czas rozwoju na 18 miesięcy, więc mamy nadzieję, że gra będzie gotowa około 2015 roku, jak sądzę.
A czy planujecie jakieś inne platformy, czy to plan na przyszłość?
Chcemy oczywiście publikować na Steamie, ale będziemy próbować na różnych konsolach, ale chcemy skupić się na Nintendo Switch."

"I cóż, myślę, że musiałem zapytać o to wcześniej, ale mówiąc o mechanice i tym wszystkim, właśnie zdałem sobie sprawę, z jakimi wrogami mamy do czynienia?
Ponieważ wiem, że nie chcesz mnie rozpieszczać i że musimy odkrywać grę poprzez granie, ale naprawdę chcę wiedzieć, z czym walczymy, to znaczy, z jakimi wrogami możemy się spotkać?
Możemy znaleźć skorumpowane istoty ludzkie i oczywiście różnych strażników, bossami w grze są różni strażnicy, skorumpowani strażnicy, więc o to chodzi."

"A skoro powiedziałeś, że część inspiracji czerpałeś z Blasphemous i tak dalej, to czy możemy spodziewać się jakiejś hiszpańskiej kultury w tle lub hiszpańskiego folkloru, czy po prostu wszystko opiera się na super fantastycznym środowisku?
Super fantastyczne, w tej grze nie biorę pod uwagę hiszpańskiego tła, to tylko fantastyczny świat.
Postaramy się dodać kilka easter eggów z, nie wiem, rzeczy, które lubimy, zobaczycie to."

"Więc będziesz musiał zwracać uwagę na każdy szczegół i po prostu spróbować znaleźć każdy easter egg.
I na koniec chciałem was zapytać, jak się ogólnie czujecie, ponieważ macie doświadczenie w branży gier wideo, ale to wasz pierwszy tytuł jako zespół, więc jak się czujecie, że ludzie doświadczają gry, jakie są wasze opinie?
Właściwie to bardzo dobrze, myślę, że każdy kto gra w tę grę ją uwielbia, a gracze Metroidvanii oczywiście kochają tę grę, więc jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo wdzięczni."

"Cóż, dziękujemy bardzo, jesteśmy naprawdę wdzięczni również za to, że pozwoliłeś nam poznać grę nieco lepiej.
Powodzenia, miłego dnia i życzę miłej gry, bądźcie na bieżąco i śledźcie ich na Twitterze i do zobaczenia następnym razem! Pa pa!"

Wywiady

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej