Polski
Gamereactor
Videos
Dragon's Dogma 2
HQ

Dragon's Dogma 2 - Recenzja wideo

Niezwykle oczekiwana gra RPG firmy Capcom jest już dostępna, a my przedzieramy się przez świat fantasy, zabijając potwory i pomagając mieszkańcom miasta, jednocześnie pracując nad znalezieniem i pokonaniem smoka, który skradł wspomnienia naszego Powstania.

Audio transcriptions

"Rozmowa o Dragon's Dogma 2 zaczyna się od rozmowy o przygodzie, która poprzedza Dragon's Dogma 2.
nawet oryginał, ale ponieważ przed dziełem Capcomu i Hideakiego Itsuno z 2012 roku byliśmy świadkami The Elder Scrolls V Skyrim, gry, która całkowicie otworzyła rynek gier fabularnych."

"i przygodowy gatunek dla szerokiej publiczności, nawet bardziej niż jej poprzednik Oblivion.
już osiągnął.
Mówimy o Skyrim, bo prawda jest taka, że oszczędzając dystans czasowy pomiędzy a tym i aspektami technicznymi, najlepszym komplementem, jaki możemy powiedzieć o Dragon's Dogma 2 jest to, że czuliśmy te same odczucia ciekawości, zdumienia i chęci kontynuacji."

"eksploracji, jak wtedy, gdy po raz pierwszy zapuściliśmy się w mroźne krainy Bethesdy.
Co ciekawe, fabuła Dragon's Dogma 2 rozpoczyna się, jak to często bywa w tego typu historiach, w więzieniu.
Tutaj nasz bohater, tajemniczy osobnik, który stracił pamięć, pracuje w przymusowym więzieniu.
obozie wykopaliskowym, aż do momentu, gdy atak potwora zmusza ich do ucieczki, a tajemniczy nieznajomy wyjawia im, że są Arisenami, Wybrańcami Smoka, i nakłania ich do szukać swojego przeznaczenia na tym świecie. Muszą walczyć z przeznaczeniem i aby to zrobić, muszą zrobić drogę do Królestwa Vermund, gdzie oprócz próby odzyskania swoich wspomnień wplątują się w skomplikowany spisek polityczny, który polega na obaleniu fałszywego rządu."

"władcy i zapobieżenie nowej wojnie między dwoma sąsiednimi królestwami.
Oprócz tego, nasza postać będzie musiała przebyć długą drogę zamieszkaną przez różnego rodzaju stworzeń i bandytów, wypełniając przy tym zadania i zlecenia, których wymaga wioska.
Ale chociaż los Arisen, a tym samym gracza, jest losem najważniejszego osoby w tym świecie, Wybraniec zawsze ma małą grupę towarzyszy, którzy obracają się wokół niego."

"przez całą przygodę, zwanych Rogami, którzy pomagają im i służą z całkowitą lojalnością.
Twoja postać tworzy Pionka, którego możesz dostosować do swoich potrzeb i musisz go na przemian upominać ich klasę i styl walki, aby pasowały do twojego. Stwórz zrównoważoną drużynę, która spełnia tak wiele możliwości, jak to tylko możliwe, czy to poprzez leczenie, ataki dystansowe, magię, czy też a nawet walkę wręcz. Na szczęście Rogi nigdy nie są przeszkodą, w przeciwieństwie do większości towarzyszy w innych tytułach dla pojedynczego gracza, i często docenisz ich wskazywanie pobliskich obiektów."

"obiekty na mapie lub poprowadzą cię bezpośrednio do celu misji, który już mają przed sobą.
znają, ponieważ ukończyli go w swoim świecie.
Wrogowie, choć generalnie nie stanowią dużego wyzwania, jeśli napotkasz ich w odosobnieniu, to gdy ich liczba wzrasta, może się to bardzo szybko skomplikować. Istnieje wiele dużych potworów do zlikwidowania w zamian za cenne doświadczenie, złoto i materiały do ulepszenia sprzętu."

"nie masz odpowiednich umiejętności, zaklęć lub broni, walka może stać się piekłem. A tam nie ma save slotów, albo grasz od nowa, albo się poddajesz, nie ma innych opcji.
W Arisen trzeba być władcą ludu, a w tym celu musisz wygrać ludzi. Nie chodzi tylko o zabicie smoka, musisz pomóc ludności z ich tysiącem i jednym problemem. To właśnie w tych zadaniach i w samym akcie wędrówki po tej gigantycznej mapie między królestwami Vermund i Batal, że Dragon's Dogma 2 błyszczy najbardziej jako całość. Każda ścieżka, każdy las, zagajnik, wzgórze, klif czy jaskinia jest wypełniona po brzegi rzeczami do zrobienia, łupami do zdobycia i wrogami do pokonania. Nawet na najgłębszym poziomie łączyć się w jakiś sposób z przyszłymi zadaniami lub doprowadzić cię do odkrycia sekretów dotyczących, na przykład, tajnych technik powołania. Krótko mówiąc, jest to wyraz czystej przygody."

"Co więcej, Capcomowi udało się stworzyć świat tak piękny, szczegółowy i dobrze zaprojektowany że nigdy nie będziesz miał wrażenia, że dwie ścieżki wyglądają tak samo, ponieważ nawet każdy obszar ma własną florę, materiały do zebrania i rodzime potwory. I drobne szczegóły, takie jak trawa kołysząca się na wietrze to wizualny spektakl. Kolejny z jej dobrych momentów i mocnych stron jest cykl dnia i nocy, ponieważ podczas gdy w ciągu dnia przyjemnie jest wędrować dookoła świecie, w nocy wszystko staje się śmiertelnie ciemne."

"Ale oczywiście, tak wspaniałe, jak to wszystko jest, i tak bardzo, jak są dosłownie dziesiątki godzin i kilometry mapy do odkrycia i znalezienia, wszystko to może się rozpaść, jeśli reszta systemów nie zadziałają. Nadal nie jest dla nas do końca jasne, czy takie podejście do obserwacji i odkrywanie, które wybrali w Dragon's Dogma 2, jest najlepszym rozwiązaniem dla całkowicie otwartej gry."

"świata, w którym liczy się zaangażowanie gracza i interakcja.
Każdy cel misji wymaga niemal całkowitego zaangażowania gracza. Nie ma żadnego systemu naprowadzania, cel nie pojawi się bezpośrednio oznaczony na mapie lub w określonym miejscu, do którego można dotrzeć.
po prostu udasz się z dużą ikoną oznaczającą, gdzie musisz spojrzeć lub wejść w interakcję."

"Nie, tutaj musisz kierować się ciekawością i zwracać uwagę na wszystkie szczegóły i odręczne napisy.
rozmowy lub przewodniki po misjach, aby je znaleźć i wykonać. To jest podwójne obosieczny miecz, ponieważ z jednej strony daje Ci poczucie bycia w pełni zaangażowanym w narrację, ale z drugiej strony zbytnio polega na wydarzeniach, które dzieją się zgodnie z planem."

"i tu pojawiają się problemy.
I tutaj ten wspaniały domek z kart trzęsie się najbardziej, ponieważ drugi duży problem jest sztuczna inteligencja postaci niebędących graczami, która jest naprawdę okropna. Większość rzekomego tysiąca NPC-ów wydaje się po prostu błąkać bez większego zajęcia, z wyjątkiem służąc swojemu celowi w jakimś zadaniu lub historii w odpowiednim czasie, a czasami czy to zadanie się wydarzy, czy nie, zależy tylko od szczęścia."

"Podsumowując, uważamy, że Dragon's Dogma 2 jest świetną propozycją dla gatunku RPG i tytuł, który spełnia wiele obietnic dotyczących wspaniałych przygód dla graczy. Ale pomimo wielu dobrych rzeczy, ciekawej historii i wspaniałego uczucia eksploracji i żyjąc naprawdę niezwykłą przygodą, gra ma te problemy techniczne, które nie dostarczają produktu tak dopracowanego, jak to tylko możliwe."

"Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o Dragon's Dogma 2, koniecznie zasubskrybuj subskrypcję nasz kanał. Mamy nadzieję, że za jakiś czas powrócimy do jego niedociągnięć wtedy w pełni odkryć jego świat, którego znaczną część wiemy, że pozostawiliśmy nieodkrytą.
Dziękujemy za oglądanie!"

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej