Polski
Gamereactor
Videos
Tales of the Shire
HQ

Tales of the Shire Wywiad - Geking nad Śródziemiem z Wētā Workshop

Spotkaliśmy się z Catherine Booth z Wētā Workshop na Summer Game Fest, aby dowiedzieć się więcej o nadchodzącym symulatorze życia i o tym, jak wpisuje się on w szerszy świat Śródziemia oraz jak podchodzi do dokładnego adresowania i wykorzystywania materiałów źródłowych J.R.R. Tolkiena.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy i witajcie ponownie w Gamereactor. Dzisiaj, jak zapewne wiecie po planszach za nami, wciąż jesteśmy na Summer Game Fest. Jestem tutaj z Catherine, ponieważ właśnie grałem w Tales of the Shire, która jest grą, w którą grałem wcześniej."

"byłem naprawdę podekscytowany, ponieważ jestem trochę fanem Władcy Pierścieni.
nerdem, najwyraźniej tak jak ty, ponieważ to ty stworzyłeś tę grę. Więc powiedz nam trochę o Tales of the Shire, dlaczego ludzie powinni być nią podekscytowani? Tak, cóż mogę w pewnym sensie wrócić do tego, kiedy po raz pierwszy wszedłem do projektu i przedstawili mi ten pomysł. Ten przytulny narracyjny symulator życia osadzony w Shire, gdzie żyjesz jako hobbit i wydawało mi się to totalną oczywistością."

"mnie. Więc myślę, że to naprawdę kluczowa rzecz, na którą jestem bardzo podekscytowany aby każdy mógł spróbować. Przejdźmy więc do nerdowskich rzeczy. Powiedz mi, ustawienie, postacie, jak to pasuje do świata, no wiesz, szerszego Śródziemia?
świata? Jasne, więc akcja Tales of the Shire rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z Hobbita i Śródziemia."

"Władcy Pierścieni, więc dało nam to trochę swobody, aby stworzyć historię, która była nasza własna, a także wnieść jak najwięcej wiedzy, jak tylko możemy jak tylko możemy. Więc wszystkie postacie, które napotkasz, zostały przez nas narysowane bezpośrednio ze wszystkich dodatków i różnych zasobów, które posiadamy. My mamy naprawdę fajnego zawodnika, Darrena Ormandy'ego, on jest naszym tolkienistą. Tak, on jest szefem, więc wszystko przechodzi przez niego i bardzo blisko z nim współpracowaliśmy."

"Middle-earth Enterprises, aby upewnić się, że wszystko pasuje do fabuły.
doskonale. Jak wyglądała współpraca z nimi? Czy byli dla ciebie wiesz, po prostu pozwolili ci robić to, co chcesz, stworzyć grę taką, jaką chciałeś? Tak, więc to znaczy, byli bardzo surowi. To znaczy, o ile mi wiadomo, osobiście nie byłem częścią żadnego ze spotkań, ale nawet pracując z Darrenem, mamy określone licencję na książki, więc za każdym razem, gdy coś wymyślałem i mówiłem, hej, czy mogę możemy to zrobić? On na to, że jeśli znajdziesz to w książce, to możemy to umieścić w grze."

"to taka podstawowa zasada, tak. I porozmawiaj ze mną trochę o projekcie. Nie ma tu walki, chodzi o to, by po prostu cieszyć się życiem, żyć bez stresu. Dlaczego zdecydowałeś się pójść tą drogą? Myślę, że pomysł gry zrodził się z okresu blokady związanej z COVID. Wszyscy naprawdę chcieliśmy czegoś przytulnego, czegoś relaksującego i odprężającego, i myślę, że Shire jest do tego idealnym miejscem. I naprawdę miało dla nas sens, aby naprawdę mocno oprzeć się na tym przytulnym aspekcie rozgrywki i szukaj rzeczy takich jak gotowanie, zbieractwo, ogrodnictwo, dekorowanie domu i naprawdę uczyń je rdzeniem gry, aby ludzie mogli naprawdę poczuć się zrelaksowani, gdy w nią grają. I rozmawialiśmy o tym minutę temu, oczywiście jest to ustawione pomiędzy Hobbitem a Władcą Pierścieni, i są tam kilka postaci, których pojawienia się tam oczekujesz. Kogo możemy się spodziewać?
zobaczyć, a kto tam jest, ale go nie ma? Tak, jasne, więc na pewno zobaczymy wysokiego czarodzieja, którego niektórzy z nas mogą znać lub nie, ale on na pewno jest się pojawia. Mamy, ze względu na ustawienie czasu, mamy kilka epizodów z niektórych postaci, niektórych hobbitów, na pewno kilka nazwisk, które każdy rozpozna, i naprawdę łatwo jest zobaczyć, jak te postacie pasują w szerszą fabułę. I opowiedz mi o niektórych rzeczach, które możesz zrobić w świecie, i oczywiście chodzi o cieszenie się sobą, relaks, ale co to jest?
niektóre z działań, których możemy się spodziewać? Tak, mam na myśli gotowanie, to jest serce życia hobbita, gotowanie i jedzenie, a także dzielenie się swoimi jedzeniem z przyjaciółmi. Gotowanie, budowanie relacji z innymi hobbitami."

"Żerowanie, to znaczy, że musisz gdzieś zdobyć składniki do gotowania, więc Żerowanie, ogrodnictwo to kolejny duży temat. Mamy naprawdę, naprawdę fajne ogrodnictwo system z sadzeniem towarzyszącym, więc możesz nawet sadzić rośliny, które lubią siebie nawzajem i będą miały lepsze wyniki jako produkt żniwny. Wędkarstwo, to kolejna rzecz, którą hobbici uwielbiają robić, świetna rozrywka dla nich."

"I dekorowanie domu, to kolejna ważna rzecz. Zauważyłem, kiedy byłem grając, że wiesz, hobbici mają bardzo specyficzny rodzaj humoru i sposób i wygląda na to, że było to dla ciebie naprawdę kluczowe.
Absolutnie, tak, pracowaliśmy naprawdę ciężko nad utrzymaniem głosów różnych postaci."

"Hobbitów i tego, jak wszyscy mają inną, mają inną edukację poziomy, mają różne pochodzenie, prawdopodobnie możesz powiedzieć, kiedy w to grałeś że tak jak niektórzy z naszych Hobbitów są trochę bardziej światowi, rozumieją Shire lepiej niż niektórzy inni hobbici, a my naprawdę staraliśmy się przynieść to. I zdecydowanie jest pewien rodzaj, zdecydowanie pewien rodzaj humoru który staraliśmy się utrzymać, który trochę się z tego śmieje, ale jest też naprawdę ciepły i przytulny, tak. I porozmawiaj o świecie gdzie możemy udać się po Shire? Tak, więc akcja rozgrywa się w Bywater, które jest w obrębie Shire, oddzielnie od Hobbitonu, więc większość ludzi myśli, że to Hobbiton, to tam mieszkali Frodo i Bilbo. My jesteśmy w Bywater, więc to trochę za daleko."

"dalej, a my, ponownie, pracowaliśmy bardzo blisko w ramach istniejącego, wszystkie map, które zaprojektował Tolkien, przenieśliśmy bezpośrednio i staraliśmy się umieścić je w tym miejscu.
do świata gry i uczynić go grywalnym, abyś mógł sobie wyobrazić takie rzeczy jak Bitwa o Bywater rozgrywająca się na tym obszarze. Upewniliśmy się, że wszystko to nadal pasuje, więc obszar Bywater możesz eksplorować i naprawdę się w nim zgubić, jednocześnie widząc kilka fajnych kluczowych miejsc, takich jak Zielony Smok, który był mnóstwo zabawy dla zespołu. Więc tak, mieliśmy dużo zabawy budując ten świat i jesteśmy naprawdę podekscytowani, że każdy może w nim zagrać."

"I to jest pierwszy raz, kiedy ktokolwiek naprawdę miał okazję w to zagrać.
Summer Game Fest, więc co dalej z Weetaworkshop, wiesz, co to jest?
następne dla Tales of the Shire? Tak, więc pracujemy naprawdę ciężko, aby to osiągnąć gotową, mamy nadzieję na premierę pod koniec tego roku, to jest nasz rodzaj ramy czasowe, ale skupiamy się na wydaniu gry, zanim pomyślimy o tym, co potem. A co z platformami? Czy mogę to powiedzieć? Tak, mogę powiedzieć przepraszam. Platformy, więc wychodzimy na PC, PlayStation, Xbox, Switch i mobilne. Wszystko. Zdecydowanie sprawdź to, grałem w to przez krótki czas, dużo zabawy, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć więcej, i tak, dla Aby uzyskać więcej informacji na temat Tales of the Shire, pamiętaj, aby być na bieżąco z lokalnym Region Game Ranter. Trzymajcie się wszyscy."

Summer Events

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej