Polski
Gamereactor
Videos
Forza Horizon 4
HQ

GRTV News - Forza Horizon 4 zostanie usunięty z listy w grudniu

Tytuł wyścigowy boryka się z problemami licencyjnymi i umowami partnerskimi.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy w kolejnym odcinku wiadomości GRTV. Dzisiaj zajmiemy się porozmawiamy o jednej z bardziej lubianych przeze mnie gier w ciągu ostatnich kilku lat. Mówię to tak, jakby jakakolwiek gra z tej serii była czymś, co szczególnie przypadło mi do gustu."

"złe. Nie były. Mówimy o Forza Horizon 4. Teraz jest to coś, czego nie naprawdę spodziewałem się, że będę o tym mówił, kiedy wczoraj zobaczyłem tę wiadomość.
Ale w zasadzie gra jest wycofywana z rynku. Ukazała się pięć lat temu, ale jest usunięta z cyfrowych witryn sklepowych i zasadniczo stanie się niedostępna do zakupu i do nabycia. Jeśli masz już grę, nie martw się, nadal będziesz mógł w nią grać."

"podobnie, jeśli grałeś w nią za pośrednictwem Game Pass, jeśli kupiłeś DLC i tym podobne.
ale miałeś podstawową grę za pośrednictwem Game Pass, otrzymałbyś token i inne rzeczy, aby kontynuować.
ale chodzi o to, że Forza Horizon 4 została wycofana, więc spójrzmy na dlaczego. Więc tak, Forza Horizon 4 zostanie wycofana z rynku do końca roku. Usunięcie z listy jest spowodowane umowami licencyjnymi z partnerami gry. Tak więc pięcioletnia już Forza Horizon 4 dotarła do końca drogi i zniknie ze wszystkich platform cyfrowych pod koniec roku. Zostało to ogłoszone przez Microsoft i Playground Games, które z powodu prawa licencyjne, nie mogą lub nie będą dalej utrzymywać tytułu przy życiu. Już dziś wszystkie materiały bonusowe do pobrania zostały usunięte, a 15 grudnia Forza Horizon 4 również zniknie. We wpisie na blogu Forza.net czytamy, co następuje. Ze względu na licencje i z naszymi partnerami, Forza Horizon 4 zostanie usunięta z platform cyfrowych, Microsoft Store i Steam 15 grudnia 2024 roku. Oznacza to, że gra i jej dodatkowe zawartość nie będą już dostępne do kupienia w sklepach internetowych. Jeśli już kupiłeś grę, nadal masz do niej dostęp poprzez swoją bibliotekę i fizyczne kopie Horizon 4 będą nadal działać. 15 grudnia Forza Horizon 4 zostanie wycofana ze sklepów i Xbox Game Pass. Oznacza to, że gra i jej dodatkowa zawartość nie będą już dostępne do zakupu. Gracze, którzy już posiadają grę i jej zawartość, będą mogli pobrać i grać w nią normalnie, w tym w trybie offline, online i wieloosobowym. Fizyczny kopie gry zakupione po tej dacie również będą działać i będą mogły korzystać z trybu online funkcje. Co sądzicie o niedostępności gry?
Więc tak, dość nietypowa sytuacja. Myślę też, że gra zadebiutowała zaledwie kilka lat temu."

"temu, prawda? Wystartowała dopiero w 2018 roku. Więc mówimy o zbliżaniu się do sześciu lat w tym momencie. Ale Forza Horizon 5 również istnieje od dobrych trzech lat.
Więc tak naprawdę nie było zbyt dużej przerwy między 4 i 5, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego wydaje się, że to nastąpiło dość szybko. Ale tak, Forza Horizon 4 jest obecnie usunięta. Po tym nie będziesz w stanie pobrać gry ani jej kupić Termin upływa 15 grudnia. Powinieneś być w stanie w nią grać. Usługa online nadal będzie działać i tym podobne. Ale sposób, w jaki jest to ujęte w tych umowach licencyjnych, sprawia, że wydaje mi się, jakby Playground i Microsoft dobili targu."

"drogi, jeśli chodzi o to, ile pieniędzy zarobią na tej grze. I prawdopodobnie nieopłacalne, aby ludzie ją kupowali. Kwota podziału przychodów prawdopodobnie nie wspiera aby gra była nadal dostępna i możliwa do kupienia. Dlatego nie powinni się załamywać. Ale ponownie, nie jestem zaskoczony na wiele sposobów, ponieważ jest lepsza gra, wiesz, sequel który działa na potężniejszym silniku i oferuje kilka różnych doświadczeń do których ludzie prawdopodobnie sięgają częściej niż do tej gry. Ale tak, to będzie z dala. Ten mały fragment, o którym chciałem wspomnieć, mówi, że nie wspomniano o nim w wiadomościach ale jest w aktualnym wpisie na blogu, który szybko przyniosę."

"nas do. Jeśli grałeś w Forza Horizon 4 za pośrednictwem Xbox Game Pass i kupiłeś zawartość DLC dla nie martw się, posiadając aktywną, pełnopłatną, a nie zdyskontowaną subskrypcję Xbox Game Pass.
25 czerwca. Tak więc od wczoraj będziesz uprawniony do otrzymania tokena gry jeśli zakupiliście dodatkową zawartość do gry Forza Horizon 4 za pośrednictwem wiadomości Xbox."

"Centrum. Kody zaczną być dostarczane w najbliższych dniach. Pamiętaj, że może trochę potrwać, zanim otrzymasz token. Tutaj również jest napisane, że token jest niewykorzystany wygaśnie 25 czerwca, ale w 2026 roku, więc za dwa lata. Więc wiesz, Plac zabaw wie, że nie jest to coś, co koniecznie jest dobrym pomysłem lub nie jest korzystne dla fanów, powinniśmy powiedzieć, ale jest to również coś, czego nie sądzę, aby mogli uniknąć. Chciałbym powiedziałbym, że będzie to znak tego, co ma nadejść."

"dla przyszłości gier Forza Horizon. Chodzi mi o to, że zakładamy, że będzie będzie Forza Horizon 6 w nadchodzących latach, prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ to ogromna franczyza, która radzi sobie niesamowicie dobrze. A Forza Horizon 5 już istnieje od kilku lat. Więc należy nam się kolejna gra Forza Horizon. I zakładam, że kiedykolwiek która zadebiutuje, nie minie dużo czasu, zanim zobaczymy Forza Horizon 5 w obliczu tego samego losu jak to, które, wiesz, ponownie, wycofane, niedostępne do zakupu, ale nadal bardzo bardzo żywa i grywalna na wiele sposobów. Więc tak, dowiedzmy się, co o tym myślisz. Oczywiście, to nie jest usunięcie z listy w takim samym stanie, jak w przypadku, wiesz, słuchamy tego, ponieważ jesteśmy i nie możesz grać w oryginalną grę, bo chcemy, żebyś grał w nową."

"Wygląda na to, że są jakieś kwestie licencyjne w odniesieniu do wszystkich gier.
różnych marek samochodów oraz partnerstw i współpracy, które są zaangażowane w te gier, co bez wątpienia kosztuje Microsoft i Playground Games więcej pieniędzy niż to zarobić dzięki tej grze w tym momencie. Ale tak, dajcie znać poniżej, co o tym myślicie."

"I tak, do zobaczenia w następnym GRTV News, który będzie jutro. Trzymajcie się wszyscy."

Wiadomości GRTV

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej