Polski
Gamereactor
Videos
Harmonium: The Musical
HQ

Harmonium: The Musical - Wywiad: Poruszająca historia dla niesłyszących i niesłyszących melomanów

Nasz David Caballero poczuł się trochę wzruszony i miał spore wyzwanie w Los Angeles, gdy dowiedział się o nowym musicalu The Odd Gentlemen w języku migowym dla Netflix. W tej zinterpretowanej przez ASL rozmowie ze współtwórcą Mattem Daigle'em, dyrektorem kreatywnym Mattem Korbą oraz tłumaczami Cassem del Castillo i Wolfe'em dowiadujemy się o historii dwójki Mattsa i głównej bohaterki Melody, o niesłyszącym zespole deweloperskim lub o tworzeniu muzycznej, opartej na gestach gry zarówno dla osób niesłyszących, jak i niesłyszących.

Audio transcriptions

"W porządku, jesteśmy w Los Angeles i relacjonujemy Summer Game Fest. Jesteśmy w siedzibie Netflixa bardzo wyjątkowym, bardzo integracyjnym, bardzo interesującym, bardzo wzruszającym obszarze i dla mnie po raz pierwszy ten wywiad będzie trochę skomplikowany, ale ja Uwielbiam rozmawiać o Harmonium i historii Melody i historii Matta. Więc Przede wszystkim bardzo dziękuję, że do nas dołączyliście. Chciałbym wiedzieć jak to się stało. Jakie było uzasadnienie tej przygody, czy to jest historia i co było w niej osobistego, a co było tylko motywacją dla innych?
Tak, to był projekt, nad którym pracowaliśmy od dłuższego czasu. My Byłem wielkim fanem komiksu Daigle'a. Mają komiks zatytułowany That Deaf Guy który jest o nich samych w formie kreskówki. Opowiada o słyszącej żonie i niesłyszącym mężu i ma bardzo podobny styl humoru do tego, co lubię."

"i jak piszę, a to, co mi się w nim podobało, to to, że był bardzo inkluzywny, niezależnie od tego, czy jesteś głuchy czy nie. Żarty były zabawne, wizualne i w pewnym sensie zaprosił ludzi do kultury i zaczęliśmy współpracować nad tym projektem.
a potem to tylko rosło, rosło i rosło, gdy zatrudniliśmy więcej niesłyszących animatorów, niesłyszących projektantów, niesłyszących scenarzystów, niesłyszących twórców storyboardów i to był po prostu szalona podróż dla wszystkich."

"Podobnie jak książka, o której wspomniałeś, ta gra jest zarówno dla niesłyszących, jak i nie.
niesłyszących i podobało mi się, że zaprojektowaliście mechanikę w ten sposób, ale nie w pełni edukacyjny sposób. Jest to również sposób na dzielenie się językiem migowym i na dzielić się gestami i wyrażeniami. Więc jak pracujecie nad tym podwójnie?
podejście? Kto będzie się tym zajmował?
Cóż, proces jest zwykle napisany po angielsku, a następnie przetłumaczony na ASL ponieważ tak się zwykle dzieje, a gwiazdą tej gry jest jest niesłysząca protagonistka Melody i cały jej występ odbywa się w ASL, a my chcieliśmy, aby gra była przyjemna dla wszystkich. Chcieliśmy, aby była wizualnie integracyjna. Ludzie wyrażają siebie za pomocą twarzy i swoich ciałem. To naprawdę ważne w komunikacji manualnej. Teraz rozumiesz ASL i angielski nie są tym samym językiem. Więc to, co staramy się zrobić, to uchwycić znaczenie i intencję osoby i charakteru, a następnie wyrazić to w ASL i w języku angielskim jednocześnie."

"Elementem gry jest oczywiście zobaczenie tytułu Harmonium, widząc głównego bohatera Melodia to muzyka i wiem, że dla Ciebie Matt muzyka jest również bardzo ważna. Więc co możesz nam powiedzieć na ten temat?
widziałem, jak stąpasz po kamieniach fortepianu, widziałem, jak rysujesz na pianinie."

"kilka nut dla fantastycznej postaci. Co oznacza muzyka w całym doświadczeniu zarówno dla niesłyszących, jak i niesłyszących graczy?
Cały cel tworzenia musicalu polegał na tym, aby było to doświadczenie wizualne jako dobrze. Widzisz więc kolory, wibracje i ekspresje, które eksplodują."

"z rzeczy, gdy są dotykane, aby reprezentować muzykę. Kształty dłoni są największą częścią komunikacji z osobą niesłyszącą w ASL. Chcieliśmy uwzględnić wszystkie te rzeczy. Jest to wizualnie dostępne dla Melody, aby mogła to zobaczyć radość z muzyki wokół niej. A dla graczy, niesłyszących graczy, mogą oni cieszyć się nią wizualnie i jednocześnie uczyć się o muzyce."

"Coś, co naprawdę uwielbiam z tego, co widziałem w grze, to animacja i prezentacja. Oczywiście animacja jest bardzo ważna w tym projekcie.
ponieważ musisz wyraźnie pokazać język migowy i inne gesty samych postaci. Ale podoba mi się również to, że poza wyglądem piękne jest to, że pomimo tego, że jest to projekt 3D, używacie trochę humoru ze starych kreskówek. Co możesz nam powiedzieć o całej oprawie wizualnej?
prezentacji? Mamy trochę szalony potok animacji. Zdecydowaliśmy się na zamiast korzystać z przechwytywania ruchu, aby zrobić to wszystko ręcznie, co jest Rzadko można zobaczyć ASL animowany przez całą grę w ten sposób. Chcieliśmy to zrobić, więc zachować stylistykę. Nasz proces polega na napisaniu scenariusza jednocześnie w języku angielskim i ASL. Chodzimy tam i z powrotem z ASL często prowadząc. Matt jest naszym mistrzem ASL. Będzie kręcił odniesienia filmy. Nasza postać jest Filipinką. Mamy więc także dwie niesłyszące filipińskie aktorki które wykonają ASL i odegrają go dla naszych animatorów. Mamy też zespół animatorów z dwoma niesłyszącymi animatorami w składzie, którzy w pewnym sensie poprowadzą działania i animować wszystko w ASL. Matt przeprowadzi ostateczną kontrolę, a następnie wszystko trafi do gra. Jest to więc dość szalony, długi proces, ale to jest wynik, który kończymy."

"I wiem, że tylko rzuciłem okiem na same zagadki. Wiem, że to jest przygodówka, to jest narracja, to jest także rozwiązywanie zagadek i znajdowanie węzłów i możliwość ukończenia historii Melody. Wyglądają więc dla mnie naprawdę świeżo, naprawdę interesująco pod względem mechaniki rozgrywki. Co jeszcze możecie powiedzieć?
o zagadkach, których gracze mogą oczekiwać od tej gry?
Jasne. Więc nie tylko historia, wiesz, ważne było, aby mieć reprezentację w grze."

"historii i jej funkcji. Mamy wiele ułatwień dostępu funkcji w grze. Ale to również przełożyło się na mechanikę.
a było to możliwe tylko dlatego, że mieliśmy głuchego projektanta i ciągle zmienialiśmy i modyfikowaliśmy i poprawialiśmy. Więc wiesz, zrobiliśmy King's Quest kilka lat temu i u podstaw ta gra jest podobną grą przygodową. Ma eksplorację, rozwiązywanie zagadek, wybory narracyjne, ale używamy amerykańskiego znaku Język jako podstawa łamigłówek, czego nigdy byśmy nie zrobili."

"nie odkrylibyśmy bez tak szerokiej współpracy. Więc często w w grze ktoś podpisze ci coś za pomocą klasyfikatorów ASL, co jest bardzo wizualny sposób opisywania czegoś, a następnie gracz musi na to spojrzeć i przeanalizuj to i wymyśl, jak rozwiązać zagadkę w stylu pokoju ucieczki lub zagrać w pewną sekwencję muzyczną i po prostu budujemy z tego."

"Ok, więc zacząłem mówić, że to było dla mnie wzruszające i poruszające. To nie tylko dlatego, że historia Melody i to, że nie urodziła się głucha i straciła swoją słuch, gdy miała sześć lat, ale także historia was i tego, jak integracyjny i jak poruszający wydaje mi się cały projekt. Więc chciałem tylko zapytać, co osobiście sądzisz o tym projekcie i czy jest to informacja zwrotna?
które otrzymujesz od graczy, którzy naprawdę wypróbowują grę, która jest naprawdę, naprawdę coś innego dla nich. Więc ta gra znaczy dla mnie tak wiele, ponieważ historia jest autentyczna. Jest opowiedziana na podstawie autentycznego doświadczenia życiowego, a nie tylko mojego, ale wielu osób ze społeczności głuchych. Nigdy nie widzieliśmy animacji z wyraźnym językiem migowym, z pełną mimiką twarzy i ciałami poruszającymi się w celu wyrażenia postaci. Zawiera również ciekawostki kulturowe i it reprezentuje rodzaj masowego zbioru autentycznych doświadczeń, które są opowiadane poprzez grę. Fantastycznie. Nie wiem, czy jest jakaś inna historia na ten temat gry, którą chciałbyś się podzielić, jakaś konkretna rzecz, której nie poruszyliśmy z krótkiego czasu, który z nią miałem. Więc wszystko, czym chciałbyś się podzielić, teraz jest odpowiedni moment, proszę."

"Myślę, że jesteśmy podekscytowani tym, że możemy oddać grę w ręce większej liczby graczy i wypuścić ją na rynek. To była dla nas długa, szalona podróż, na której opisywanie wszystkich szalonych wzlotów i upadków moglibyśmy poświęcić wiele godzin, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji, jakie otrzymujemy i chcemy robić więcej takich rzeczy, więc mamy nadzieję, że dobrze nam pójdzie.
Jesteśmy bardzo podekscytowani i dziękujemy, że jesteście tutaj z nami.
Kiedy możemy spodziewać się gry Harmonium i czy będzie ona dostępna na Netflixie, oczywiście, i na inteligentnych urządzeniach, mogę się domyślać."

"Nie ogłosiliśmy jeszcze daty premiery, ale nie jest ona zbyt odległa, nie jest tuż za rogiem. Gra będzie dostępna w serwisie Netflix na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz w usłudze Game Pass na konsolach z rodziny Xbox i komputerach PC.
Jak gra się na Xbox z kontrolerem?
Więc z kontrolerem Melody ma wisp, więc interakcje, które robiłeś dzisiaj z dotykaniem, ma magiczną wisp, wyjmuje swoją pałeczkę i bardzo fajnie jest nią poruszać i możesz jej używać do interakcji z otoczeniem."

"Nie wiedziałem o tym, więc bardzo dziękuję za poświęcony czas. Naprawdę nie mogę się doczekać grania z muzyką, grania z głośnością, bez głośności, nie mogę się doczekać samych zagadek, a przede wszystkim nie mogę się doczekać poznania historii Melody. Dziękuję wam bardzo.
Dziękuję.
Dziękuję.
Dziękuję."

Summer Events

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej