Polski
Gamereactor
Videos
HQ

ASUS TUF RTX - Ulepsz swoją rozgrywkę dzięki grafice Nvidia RTX firmy Asus (sponsorowanej)

We współpracy z firmami Asus i Nvidia pokazujemy, jak łatwo można przejść na zupełnie nowy procesor graficzny TUF firmy Asus i jakie korzyści z tego wynikają.

Audio transcriptions

"Czy Twój komputer jest opóźniony? Czy masz trudności z uzyskaniem więcej niż 60 FPS w nowych grach?
Przyjrzeliśmy się serii Asus RTX 40, wykorzystującej najnowsze osiągnięcia technologiczne firmy NVIDIA.
W tym przypadku możesz dosłownie pobrać większą wydajność, ponieważ każda aktualizacja sterowników optymalizuje Twoje gry i poprawia ogólną wydajność karty graficznej."

"Uważamy również, że wygląda to dość olśniewająco.
Jedną z najbardziej znanych serii Asusa jest TUF Gaming, która została zbudowana z myślą o trwałości, a funkcjonalność dyktuje formę.
A tutaj w nasze ręce trafiła zupełnie nowa karta graficzna Asus TUF Gaming GeForce RTX 4070 Super.
Ta karta jest naszym zdaniem świetnym wyborem dla tych, którzy chcą jak największej wydajności, ale niekoniecznie nieograniczonego budżetu."

"Ta karta może wyglądać na bardzo dużą, ale współczesne karty graficzne mają tak wiele komponentów, w rzeczywistości wiele miliardów tranzystorów, że domyślnie są dość ciężkie.
Potrzebujesz więc TUF i stabilnej ramy, aby uniknąć zginania i wypaczania PCB, a Asus zdecydował się na wentylowaną strukturę egzoszkieletu, która obsługuje również osiowe podwójne wentylatory z łożyskami kulkowymi o wysokim przepływie powietrza i masywne radiatory.
Może się to wydawać przesadą, ale zapewnienie odpowiedniego chłodzenia dla twojej karty graficznej jest kwestią życia i śmierci, przynajmniej w grze."

"Karta wyposażona jest w wysokiej klasy kondensatory klasy wojskowej, wykonana jest przy użyciu w pełni zautomatyzowanego, niezwykle precyzyjnego procesu produkcyjnego, a nawet posiada opcję wykorzystania fabrycznie podkręconego trybu.
I choć uważamy, że to miło, że Asus dołączył podwójny tryb BIOS, nie zamierzamy uruchamiać go w niczym innym niż w trybie wydajności.
Dla tych, którzy są żądni przygód, Asus opracował małe oprogramowanie, GPU Tweak 3, które jest proste, funkcjonalne i łatwe w użyciu dla tych, którzy chcą podkręcać ręcznie."

"Mówiąc jednak z doświadczenia, zawsze zostawiaj jeden BIOS GPU niezmieniony.
Chip Nvidii umieszczony we frameworku Metal reprezentuje wiele lat rozwoju wartego miliardy dolarów.
Każda nowa generacja przynosi znacznie ulepszone multiprocesory strumieniowe, które obsługują surowe obliczenia, a skok w stosunku do poprzedniej generacji był znaczący."

"Efekty światła i cienia są obsługiwane przez rdzenie ray tracingu, dedykowany sprzęt fizyczny, którego jedynym celem jest obliczanie światła i cienia, czy to odbitego światła słonecznego, czy szybko poruszającego się cienia rakiety.
Te rdzenie RT trzeciej generacji i ich zdolność do projekcji światła robią różnicę nie tylko w atmosferze, ale także w immersji, zmniejszając zasłonę między grafiką w grach a fotorealizmem w prawdziwym życiu.
A dla tych, którzy chcą grać z ekstremalną liczbą klatek na sekundę, nawet w 4K, DLSS Nvidii służy nie tylko do skalowania w górę."

"Rdzenie Tensor są teraz tak szybkie i potężne, że w swojej czwartej generacji są w stanie obliczać zupełnie nowe klatki pomiędzy istniejącymi, poprawiając w ten sposób płynność Twojej rozgrywki do niespotykanego poziomu, co zawsze jest mile widzianą poprawą, ale która wcześniej wymagałaby znacznie droższych kart graficznych.
Ponieważ większość gier obsługuje te funkcje, ciągłe aktualizacje oprogramowania oznaczają, że twoje połączone wrażenia z rozgrywki stają się coraz lepsze, a z czasem dodawane są kolejne gry."

"Wreszcie, po co mieć fajnie wyglądającą kartę Asus TUF klasy przemysłowej, jeśli nie możesz się nią pochwalić?
Seria RTX 40 wykorzystuje wbudowane kodowanie Nvidii do strumieniowania na żywo, a nawet jest w stanie ulepszyć Twoje wideo i głos za pomocą sztucznej inteligencji.
Jednak główną sztuczką imprezową dla wielu graczy będzie wykorzystanie Nvidia Reflex, systemu pomiaru i redukcji opóźnień, który pozwala twojej karcie graficznej przejąć kontrolę nad całym podłączonym sprzętem używanym do grania, optymalizując i drastycznie zmniejszając łączne opóźnienie od kliknięcia myszą do wystrzału na ekranie, w ten sposób znacznie zwiększając twoją szansę na zwycięstwo, zwłaszcza w połączeniu z DLSS, który zapewnia dodatkowe klatki potrzebne do lepszego celowania i celowania."

"Szkoda tylko, że jedyną rzeczą, którą można winić za moje słabe wyniki w grach rywalizacyjnych, będę teraz ja sam."

Sponsored

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej